Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Punaseks tõmbunud “okupatsioonide muuseum” hakkab tutvustama naisbolševik Kollontai seisukohti

20.03.2023
Okupatsioonide muuseum on hakanud propageerima bolševistlikku revolutsiooni koos ristleja Aurora lasuga. Pilt on illustratiivne.
© Scanpix

“Kas keegi veel mäletab, mis oli selle muuseumi esialgne nimi ja mõte?” küsivad kommentaatorid  “okupatsioonide ja vabaduse muuseumi Vabamu” kohta. Samuti küsitakse: “Kuidas selline olukord sai tekkida, et punased on okupatsioonimuuseumi üle võtnud!?”

Nimelt teatab reklaam, et Vabamus toimub aprilli alguses arutelu Aleksandra Kollontai essee „Uus naine“ üle. Tegu aga on nn Suure Sotsialistliku Oktoobrirevolutsiooni ühe “kangelannaga”.

Midagi väga imestamapanevat selles pole, sest Vabamu on varem propageerinud homoagendat ja radikaalfeminismi.

Kommenteerib ühiskonnateadlane Peeter Espak.

“Vabamu korraldab lugemisringis Aleksandra Kollontai (1872-1952) teoste analüüsimist ja ettelugemist!

Ma ise pakkusin, et enne ikka saabub Viktor Kingissepa rehabiliteerimine, kuid miskipärast on tõepoolest hoole alla hoopiski võetud bolševike partei peaideoloogid ja Lenini ning Stalini ringkonna tuumik Venemaalt.

Muide Kollontai üheks peamiseks ideoloogiliseks punktiks oli traditsioonilise perekonna ning abielusuhete kaotamine. Muuhulgas oli tema ideoloogia keskseks teemaks lastekasvatamise koorma asetamine riigile ning seeläbi naise vabastamine.

Armusuhted pidid olema täiesti vabad ilma “omanikutundeta” – millisest arusaamast Kollontai muide hiljem isegi loobus osaliselt, kui väidetavalt avastas oma 17 aastat noorema peaaegu vabaabielumadruse Paveli sugu tegemas enda sekretäriga.

Seega kommunistlik perekonnatusemudel või fluiidne perekond ja fikseeritud sidemeteta abieluvorm muutub alati vastikuks igale kommunistile endale sellest hetkest alates, kui ta oma armuke või kaasa petma kukub – see oli ja on alati ja kõikjal iga punase paratamatus. Mittetraditsiooniline perekond eksisteerib ainult teoorias, praktikas kukub see alati ja traagiliselt läbi.

Kui keegi pakub ette ära, milline järgmine bolševike partei ideoloog tuleb meil kuskil kultuurainimesena rehabiliteerimisele, siis mu poolt väljategemine. Ise olen ammu pakkunud muide Lenini enda peatset taasesilekerkimist filosoofina.”