Putin pikendas jalgpalliviisa kehtivust aasta lõpuni — sellega tuleb idapiiril arvestada

Selline piir mooramaamehi väga kinni ei pea.

Jalgpalli MM-i ajal alanud aafriklaste ja asiaatide katsed üle Eesti idapiiri Euroopa Liitu pääseda jäävad ilmselt veel pikka aega probleemiks.

Välismaised jalgpallifännid, kes käisid Venemaal jalgpalli maailmameistrivõistlusi vaatamas, saavad korduvviisa selle aasta lõpuni, teatas Vene president Vladimir Putin pärast pühapäevast finaalmängu. Riigipea esines juba varem ettepanekuga lihtsustada maailmameistrivõistluste külastajatel riiki sisenemist, nüüd sai see selge vormi, kirjutab väljaanne gazeta.ru.

“Arvan, et teeme välismaistele kaasaelajatele, kel on praegu jalgpalliviisa, viisavaba pääsu Venemaale kuni selle aasta lõpuni. Mitmekordne, rõhutan, viisavaba režiim,” ütles Putin. Ta avaldas lootust, et jalgpallihuvilised kasutavad seda võimalust ja “tulevad meie Venemaale veel korduvalt perede ja sõpradega”.

Jalgpalli maailmameistrivõistluste mängud peeti 14. juunist kuni 15. juulini 11 Venemaa linnas. Venemaa andis fänniviisasid enne võistluste algust nendele, kellel oli mõnele MM-mängule pilet ning need kehtisid kümme päeva enne võistluste algust kuni kümme päeva pärast finaali, vahendab BNS.

Venemaa naaberriigid, teiste seas ka Eesti, on registreerinud kümneid juhtumeid, kus fänniviisaga Venemaale saabunud kolmandate riikide kodanikud on püüdnud ebaseaduslikult piiri ületada, et pääseda Euroopa Liidu riikidesse. Väga tõenäoliselt uusi jalgpalliviisasid välja enam ei anta, kuid neid hakatakse võltsima või tullakse Venemaale tõesti “perede ja sõpradega”, et edasi juba Narva, Piusa või Pedetsi jõe äärde hiilida ja “vabasse maailma” pääseda.

Kommentaarid