„Räägime asjast 1“: odava tööjõu sissevedu slaavi maadest viib Eesti riigi ülevõtmiseni

Eesti,
Vene karu
©TASS/Scanpix
Vene karu

Pühapäevases Tre, Ring FM ja Kuressaare Pereraadio saates „Räägime asjast“ olid eetris taas EKRE liidrid Mart ja Martin Helme ning jututeemadeks EKRE kongressi järelkajad, põhiseaduse võimalikud muudatused traditsioonilise perekonna kaitseks ning ka tasuta bussiliiklus.

Rääkides kongressil toimunust, ütles Mart Helme, et see näitas – rahvuskonservatiivid enne valimisi oma paati ei kõiguta ega hobuseid ei vaheta, sest nii liidrid kui ka juhatuse koosseis jäid endiseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE kongressil väljaöeldu ajas vastased marru

Martin Helme märkis, et raevukas reaktsioon kongressil peetud kõnedele näitas – torked läksid õigesse kohta.  Mart Helme aga rääkis ajakirjanike hilisematest küsimustest, kus küsiti, kust EKRE oma plaanideks raha võtab: „Need kõned olid visioonid, aga kui veidigi selgitada – näiteks piirivalve taastamine läheks kolm korda vähem maksma kui valitsus andis aktsiisiraha Lätile ja neli korda vähem kui läks maksma Estonian Air!“ märkis ta.

EKRE jaoks pole 100 miljonit väike raha ja Martin Helme tuletas meelde, kuidas nemad juba 2015. aasta aktsiisitõusude ning hilisema Ratase valitsuse vastava jätkupoliitika aegu rääkisid, et raha hakkab kaduma nii Lätti kui ka Soome turistide ärakukkumisest, kuid keegi seda ei uskunud, vaid öeldi, et EKRE pingutab üle. Tema sõnul pole kartellierakondade ega rahandusministeeriumi töös mingit tõsiseltvõetavust, sest prognoosidega pannakse alati ja igati puusse.

„Meie saadame Terminaatorid ministeeriumidesse, jätame tööta ebakompetentsed töötajad ja ülejäänud paneme tõsiselt tööle,“ lubas Mart Helme. Martin Helme märkis, et EKRE vastaseid ajas marru ka see, et kongressil ei räägitud ainult homodest ja neegritest. „Me kinnitasime üle, et oleme nii kooseluseaduse, massiimmigratsiooni ja võõrtööjõu sisseveo vastu, kuid rääkisime palju ka sotsiaalpoliitikast, tervishoiust ja paljust muust,“ lisas ta.

Keegi peale EKRE Eestit päästa ei soovi

Mart Helme kinnitas, et EKRE-l on prioriteediks eestlaste arvu kasv ja sisserände piiramine, kuid jõudu jagub kõigi valimisplatvormi punktide jaoks. Ennekõike aga kutsuvad rahvuskonservatiivid endaga ühinema. „Lõpetage surevate erakondade toetamine ja toetage seda erakonda, kes võitleb!“ sõnas ta.

Helmed kritiseerisid just Vabaerakonda, kes ei toetanud EKRE-t ei rahvaalgatuse seaduse eelnõu puhul, pidades seda populistlikuks, ega ka kuluhüvitiste ärakaotamisel. Selle viimase kohta ütles Mart Helme, et rahvuskonservatiivid on endiselt kuluhüvitiste kaotamise poolt, aga kuni teised neid selles ei toeta, kasutab EKRE kogu raha ära oma poliitiliseks tegevuseks (mitte autode liisimiseks, nagu teistes erakondades tehakse).

Martin Helme juhtis tähelepanu ka sellele, kuidas Kaja Kallas rääkis RE üldkogul isemajandavast Eestist, kuid hiljem hakkas eurorahade allesjäämist igati eesmärgiks seadma. Martini sõnul tulebki EL-ile rahade osas „rehepappi“ teha, sest muidu täidab Eesti riik kõik Brüsseli nõudmised, kuid raha jagamisel laseb ennast pügada. Eurorahad ei tohi lihtsalt olla asjaks, mille nimel ollakse kõigeks valmis.

27 aastaga on riik nõrgaks tehtud

Mart Helme sõnul võtavad kartellierakonnad enne valimisi üle palju EKRE seisukohti, olles nüüd populaarsuse nimel mingil moel kas konservatiivid või rahvuslased, kuid võimule saades jätkavad oma endist kurssi Brüsseli ees kummardamisel. “Tugevad teevad seda, mida tahavad, nõrgad seda, mida peavad,“ lausus ta. „Eesti ei pea midagi vastu tahtmist tegema – kuigi oleme küll nõrk riik, sest meid on 27 aastat valesti juhitud.“ Tema sõnul sai see alguse juba Mart Laari valitsusest, kes laskis sakslastel ja teistelgi völismaalastel Eesti majandusest odavalt saadavat raha välja pumpama hakata ja hiljem, kui seda enam teha ei saanud, siis lahkudes siinse konkurentsi kõrvaldada, olles paljud elualad välja suretanud.

Helmed võtsid eraldi jutuks ka kohtusüsteemi reformi – näiteks peaks tulevikus olema prokuratuur justiitsministri kontrolli all, kohtunikud peaksid olema valitavad, neid peaks saama tagasi kutsuda ja nad peaksid oma tegevuse eest vastutama. Martin Helme rääkis ka kohtunike erapooliklikkusest, meenutades juhust, kus üks ametisse määratav riigikohtunik näitas juba ametisse nimetamisel, et on homolembeline ning valmis euroseaduste mistahes väänamisteks – EKRE teda ei toetanud.

Rahvastiku väljavahetamisega võtab Kreml riigi hõlpsamalt üle

Edasi rääkisid saatejuhid võõrtööjõu sisseveost. Martin Helme sõnul üritati Eesti rahvastikku algul välja vahetada frontaalrünnakuga ehk neegrite ja moslemite sisseveoga, aga kuna see ei õnnestunud, siis tehakse seda nüüd slaavlaste sisseveoga odava tööjõu sildi all – selliseid tuleb aastas siia kümneid tuhandeid (osa küll ka lahkuvad). Sellega aga surutakse Eestis palgatase alla, sundides eestlasi välja rändama, asemele aga tulevad üha uued võõrad.

Mart Helme nimetas RE poliitikuid intelligentseteks idiootideks, kes on ideoloogiliselt ja moraalselt väändunud ning vastutustundetud, sest nad ei saa aru – slaavlaste sisseveoga surutakse nad ka ise välja. „Tallinnat valitsetakse juba Lasnamäe häältega – kui slaavi rahvastiku protsent kasvab, võtavad Toomid, Kõlvartid ja teised võimu üle, annavad kõigile kodakondsuse, lasevad neil valida ka Riigikogu ja europarlamenti, toovad sisse üha uusi Putini tööriistu ning hakkavad põlisrahvast veel hullemini kiusama,“ hoiatas ta.

Mart Helme tuletas meelde sedagi, kuidas Brüssel ja London on juba immigrantide taustaga poliitikute poolt üle võetud ja varsti võib ka Yana Toom laguneva Keskerakonna baasil vene partei luua ning seda poliitiliselt tegema hakata, seda nii Tallinnas, Ida-Virumaal kui ka kogu riigis. „Moskva on aru saanud, et sõja Eestit üle võtta ei saa, aga sisemiselt viienda kolonni kaudu küll,“ hoiatas ta. „Ainult EKRE suudab seda veel takistada!“

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused