„Räägime asjast 2“: me võitleme eesti rahva püsimise eest ja kapituleerujad astugu kõrvale

Eesti,
EKRE kongress
©UU
EKRE jääb oma veendumuste juurde ka valitsuses.

Saates „Räägime asjast“ võtsid Mart ja Martin Helme eraldi teemana üles ka mehe ja naise liidu ehk abielu võtmise riigi kaitse alla.

Martin Helme tõi kõneka asjana välja Eesti meedia propagandistliku olemuse – luteri kirikukogul olid 39 inimest selle poolt, et selline liit seadustataks ka põhiseaduse kaudu, 10 oli vastu või erapooletud, kuid ERR, Delfi ja teised peavoolukanalid andsid sõna just neile kümnele, seega oli fookus sellel, miks vastu ollakse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme nentis, et ka kirikus endas on roiskumist tunda, kui juba ollakse evangeelsete tõdede ja religioosse alusdokumendi vastu. Mart Helme sõnul on ka kiriku poolt populismi näha, sest peapiiskop Urmas Viilma on IRL-i taustaga ja see erakond on juba teatanud, et otsib parlamendis selle algatuse toetuseks tuge. „Meie muidugi toetame, aga nad ei ole meil veel toetust küsinud,“ märkis ta.

Martin Helme meenutas seda, kuidas kohus on rikkunud alama astme seadust ehk perekonnaseadust, hakates tuginema hoopis põhiseaduse võrdsuse momendile ja andes seega kohtutele signaali, et kooseluseadust saab vangerdades kohtute kaudu läbi suruda. „Seepärast teemegi selle ära, et paneme ainult ühe mehe ja ühe naise liidu põhiseadusesse, võtmaks ära võimaluse põhiseadusega mängida,“ lubas ta.

Mart Helme osutas sellele, et kiriku ülesanne on kaitsta religiooni ja teha misjonitööd, ning õpetajatel, kes kiriku seisukohtadest kinni ei pea, pole kohta kantslis, sest nad töötavad ilmalike asjade nimel õpetuse vastu. Ta tõi võrdluseks mistahes majandusliku firma – seal ei saaks ju keegi töötada ettevõtte äripõhimõtete vastu, ta vallandataks kohe.

Martin Helme sõnul peaks kirikus Laatsi-suguste vastu olema nulltolerants. „Kari Käsperi sugused maksumaksja rahade peal vegeteerivad tegelased ütlevad, et kirik ei tohiks ühiskonna asjadesse sekkuda – kirik justkui ei tohi, aga üksikud homolembesed õpetajad tohivad?“ pahandas ta. „Kirik on ühiskonnas suurim kodanikeühendus – loomakaitsjad, keskkonnaaktivistid, geiagenda ja kõik teised tohivad nende kahepalgeliste totalitaristide arvates sekkuda, aga kirik ei tohi?!“

Mart Helme märkis positiivsena ära selle, et kogu kõnealune teema on pannud inimesed perekonna väärtusele mõtlema. Martin Helme meenutas, kuidas EKRE-le on öeldud, et ega nad selle homoteemaga kaugele ei sõida. „Sõidame küll ja seni, kuni see kooseluseaduse asi on lõpetatud,“ lubas ta.

Mart Helme tõi välja ka Teaduste Akadeemia presidendi Tarmo Soomere hirmutamise, et kliimamuutuste tõttu on liikuma hakkamas sadu miljoneid kliimapõgenikke, kes kolivad Põhja ja kohalikud peavad reservaatidesse minema. Martin Helme sõnul pole selle taga mitte kliimamuutused, vaid Aafrikasse viidavad antibiootikumid, mis on vähendanud laste surevust, seega ei saa kliimamuutust rändepõhjusena tõsiselt võtta, selleks on neegrite suurenenud sündivus. Küll aga on nende ennustuste aluseks hirmutamine, et nagunii selle vastu ei saa ja tuleb juba ette leppida. „Aga meie ei hakka leppima, vaid hakkame vastu võitlema,“ lubas ta.

Martin Helme meenutas ka Erik-Niiles Krossi juttu sellest, kuidas Eesti elanike arv väheneb ja meile olevat vaja sisserändajaid. Martini sõnul on Islandi pealt hästi näha, kuidas paarisajatuhandelise elanikkonnaga riik elab jõukalt ja edukalt ka põhjamaal ning selleks on vaja vaid toimivat, kompaktset ja solidaarset ühiskonda. Mis aga puutub eestlastesse, siis kuigi ajalugu ei saa tänasega võrrelda, on meie arv pärast Liivi ja Põhjasõda olnud veelgi katastroofilisem, kuid me oleme ellu jäänud.

„Meist ei saa rahvast, kes laseb võõrad sisse ja hakkab ise seinaääri pidi käima, meie hakkame vastu,“ hoiatas Martin Helme, öeldes kapitulantidele, et kui neist pole võitlejaid, astugu nad kõrvale. Mart Helme lisas, et eestlased tuleb võõrsilt koju tuua, tuleb luua paremad tingimused oma rahvaarvu kasvuks läbi sünnitamiste ja eestlased tuleb oma maal peremeesteks tagasi teha, mitte aga ajada niinimetatud 2.0 eestluse varianti läbi võõraste sisserände.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused