“Räägime asjast”: Eesti on kurjaks läinud kartellipoliitikute tõttu, sest neile on kanna peale astutud

Eesti,
©Robin Roots/Õhtuleht
Rahvuskonservatiivide hinnangul lähtub kurjus Eestis võimueliidist, kel ei lasta rahulikult rahvusriiki hävitada.

Saate “Räägime asjast” teise teemana võtsid Mart ja Martin Helme ette presidendi, peaministri ja Riigikogu esimehe aastavahetuskõned, mis olid sisult ühesugused ja käsitlesid seda, mis läheb korda vaid neile endile.

Mart Helme täpsustas, et laululeht oli neil kõigil täpselt sama ette antud, mis Soome peaministrile Sipiläle, Prantsusmaa presidendile Macronile ja teistele globalistidele – räägiti ühiskonna lõhestatusest, vihakõnedest, libauudistest ja muust taolistest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme märkis ära, et kuigi president Kaljulaid rääkis jätkuvalt Eesti eduloost, tunnistas too siiski, et see pole kõigini jõudnud. Ikkagi oli riigipea jutt selline, et Eesti polevat kunagi nii hästi elanud – kuigi meil on jätkuvalt 300 000 vaest. “Jõukust on, kuid see on suhteline, sest regionaalselt on jõukus Tallinnasse koondunud,” märkis Martin Helme. “Jõhkraim on see, et süvavaesuses on väikeste lastega pered, eriti üksikvanemad – laste kasvatamist karistatakse majanduslikult, mis tähendab, et Eestil tulevikku pole!”

“Avalik sektor on ülerahastatud ja ülekullatud riigiettevõtete juhid saavad üle kümnetuhandelisi palku, mis kergitab keskmise palga üles, samas kui hinnatõus on Euroopa kõrgeim,” lisas Mart Helme. “President saab 12 000 euroopast, 5000 presidendipalka pluss lisarahad – tema saab kuus sama palju kui tavainimene aastas ega tea puudusest midagi.”

Martin Helme meenutas, et president rääkis ka eestlusest ja migratsioonist, kuid tema suust kõlas kõik see ebausutavalt ja võltsilt. Tema hinnangul on ühiskonnas sügav ka maailmavaateline lõhe suhtumises rahvuslusse, traditsioonilisse peresse ja suveräänsusesse, mistõttu riigipea võltskummardus eestlusele ajas inimesed veelgi vihasemaks. Peaminister Ratas aga eestlusest üldse ei rääkinud.

“Tema pöördumine oli suunatud vene valijatele, et nemad talle selga ei keeraks, Yana Toomi ja Mihhail Kõlvarti sugustele, keda ta peab hoidma, sest Riigikogu valimistel on neid vähem kui kohalikel,” märkis Mart Helme, kes rääkis ka sellest, et Eesti riigi tellimusteta oleks PBK üsnagi pankroti serval – riik ostab neilt reklaami, olles suur rahastaja.

Eiki Nestori kõnesse suhtusid Helmed kui kõige mõttetumasse, klišeesid täis lobasse. Mis aga puutub meediasse, siis seal on nii Vilja Kiisler kui ka Johannes Tralla nõudnud, et EKRE tingimusteta kapituleeruks ja ennast temale pähe määritavates asjades süüdi tunnistaks ja kahetseks, millest nad võivad mõistagi vaid unistada. “See on vasakliberaalidele omane – kes pole meiega, tuleb meedias ja avalikkuse ees risti lüüa,” kirjeldas Mart Helme mandunud ajakirjandust.

Martin Helme rääkis ka kõnedest läbi käinud halast – millal olevat Eesti nii kurjaks läinud? Tegelikult on rahvas tema sõnul veel liiga vähe vihane, sest kartell on inimestel kõrist alla ramminud kooseluseaduse, maksu-, aktsiisi- ja hinnatõusud, Rail Balticu, ning kui poleks tulemas valimisi, siis ilmselt ka tselluloositehase.

“Rahva viha on kogu aeg olnud, aga nüüd on kurjus valla pääsenud sellest, et vasakradikaalid on ise vihaseks saanud – nad on vihased nende peale, kes nende rahulikku elu segavad ja nende teerulli on kinni ajanud – see on nende põlgus ja viha rahva vastu, mis on Eesti kurjaks muutnud,” rääkis Martin Helme.

Mart Helme meenutas sots Marju Lauristini juttu sellest, et EKRE miitingutel käivat madala kultuuritasemega inimesed – tõepoolest, ka sotsid käisid seal. Eraldi tuli jutuks ka NO99 teater ja just nende tehtavat “kultuuri” võib Helmede hinnangul pidada madalalaubaliseks – kuna teater peab ikkagi lisaks riigi subsideerimisele osa raha ka ise piletimüügist teenima, oli NO hukatuseks mitte EKRE vastuseis, vaid see, et nii madalat kultuuri lihtsalt keegi enam vaatamas ei käinud!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused