“Räägime asjast”: Eesti sissemakse euroliidu kassasse suureneb

Eesti,
Martin Helme, Mart Helme
©Erik Prozes/Postimees
Martin ja Mart Helme.

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” rääkisid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme muuhulgas Euroopa Liidu tulevikust. Nende meelest puudub sel unioonil igasugune tulevik. Samas ei juhtu midagi üleöö, üksmeele lagunemine ja liitude mõranemine on alati pika vinnaga protsess.

“Minu meelest on Euroopa Liidu lagunemine vääramatu asi,” märkis Martin Helme. Mart Helme lisas, et luges juba 20 aastat tagasi prognoosi, et juhul, kui nüüdseks Brexiti üle elanud Suurbritannia näeb, et Euroopa Liidus olemisest ei ole majanduslikku kasu, kuid süveräänsuse kadu on märgatav, siis nad lahkuvad EL-ist.

“Põhimõtteliselt seisab Eestil ees samasugune valik. Pärast 2020. aastat näeme, et euroraha, mille eest oleme ehitanud maanteid ja seda, teist, kolmandat, kaob ära. Eesti ei saa enam senisega võrreldes samas mahus euroraha. Sisuliselt on ka välja öeldud, et Eesti hakkab EL-i kassasse rohkem maksma, kui saab sealt pärast 2020. aastat tagasi,” rääkis Mart Helme.

Riigikogu rahanduskomisjoni liige Martin Helme täpsustas, et Eestile antav euroraha ei kao iseenesest ära, kuid Eesti jaoks muutub see nullsummamänguks. “Näiteks põllumehed saavad ikka oma toetusi edasi. Eestlaste ajusid on lihtsalt juba praegu hakatud pesema selle väitega, et meil on läinud elu nii heaks ja me oleme saanud nii jõukaks, et nüüd peame näitama üles solidaarsust ja toetama neid Euroopa Liidu riike, kes on väidetavasti meist vaesemad ja armetumas seisus. Igal juhul on selge see, et Eesti sissemaksed suurenevad euroliidu kassasse,” märkis Martin Helme.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused