“Räägime asjast”: Eesti vajab ausat ja värsket vasakpoolset erakonda

Eesti,
- Updated
Martin Helme, Mart Helme
©Erik Prozes/Postimees
Martin ja Mart Helme.

Järelkuula raadiosaadet Räägime asjast, kus seekord on stuudios Mart ja Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” kõnelesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees Mart Helme ja erakonna aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme uue võimaliku parempoolse erakonna loomisest. Sellise mõttega tuli hiljuti välja Keskerakonna juhatuse liige Raimond Kaljulaid, pärast presidendi poolvenna arvamusartiklit on selleteemalisi mõtteid heietanud ka teised poliitikud. EKRE juhtide hinnangul ei ole järgmisteks riigikogu valimisteks uue, kas või ajutise erakonna loomine välistatud. Seda on varemgi Eesti poliitajaloos tehtud.

Peaasjalikult peaks selle plaani realiseerumise taga olema Helmete meelest eriteenistused, kes sooviksid tasalülitada Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna jätkuvalt kasvavat edu ja toetusprotsenti valijate seas. Mida killustunum poliitiline maastik, seda rohkem hääli hajub parteide vahel laiali.

“Eestis ei ole tegelikult nõudlust uue parempoolse erakonna järele. See, mida parempoolsed konservatiivid peaksid ajama, on meie näol kõik olemas: rahvuslus, tugev kodumaine majandus, riigikaitse.. Meid on süüdistatud, et oleme ainult kahe teema erakond. Meie teemad olevad ainult homod ja pagulased. Ei, palun võtke lahti internetis meie erakonna programm ja lugege, mis meil on öelda maksuküsimuste, sotsiaalpoliitika või riigikaitse kohta. Need on kõik selged ja teistest parteidest eristuvad seisukohad. Tõsi, poliitilises konkurentsis püüavad teised erakonnad ja ajakirjandus väita, et tegeleme ainult kahe teemaga,” rääkis Mart Helme.

Helme meenutas Eesti poliitajaloo erinevaid seltskondi, kes on varasemalt enne järjekordseid riigikogu valimisi püüdnud kaarte segada ja üritanud justkui rahva protestiauru kanaliseerida. “Minnes tagasi 1992. aastasse, siis pääsesid riigikokku poliitilises mõttes täiesti ebaadekvaatsed kuningriiklased, kes hääletasid hiljem koos keskerakondlastega. Kahtlemata tasub meenutada Eestimaa Roheliste ja Res Publica kunagist lühikest, kuid tol hetkel säravat tähelendu. Samuti hõisati kõvasti, kui koos rohelistega kandideerisid 2011. aastal riigikokku vabatmehed, kelle seas oli ka praegune Vabaerakonna juht Artur Talvik ning Eerik-Niiles Kross ja Kaarel Tarand. Üks nüanss on veel see, et rõhutatakse, et uut jõudu peavad vedama senisest poliitilisest taagast priid inimesed. No kes need saavad olla? Need saavad olla jõksid, tarandid, kaljurannad, tuntust kogunud kõrgemad riigiametnikud ehk absoluutselt lojaalne seltskond juba olemasolevate võimulolijate jaoks,” loetles Mart Helme erinevaid varasemaid riigikokku pürginud häältehägustajaid.

Martin Helme sõnul kirjeldatakse nn uue erakonna maailmavaadet kui liberaalset, avatut ja sallivat. “Ühesõnaga, täiesti Brüsseli-meelset ja rahvusliku mentaliteedi ja suhtumise vastast. Pange tähele, ei midagi uut ega üllatavat. Kõik valitsusliidu erakonnad ju vastavad juba praegu sellistele põhimõtetele,” nentis Martin Helme.

“Eriteenistuste eesmärk on iseenesest selge: killustada Eesti paremtiiba ja Eesti ainsat rahvuslikku jõudu Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda ja võtta meilt valimistel niiviisi ära protsent-paar hääli,” märkis Mart Helme.

Martin Helme sõnul tekitati Eestis eelmiste riigikogu valimiste eel Vabaerakond, mis rääkis täiesti ohututel teemadel a la külakandi liikumine ja kodanikuühiskond. “Kui mingisugune uus jõud järgmiste riigikogu valimiste eel tekib või tekitatakse, siis on üheselt selge, et see tuleb paremtiivale. Eriteenistusi ei huvita, et nn uus jõud võtab hääli ka Reformierakonnalt. Ammugi ei huvita neid Vabaerakonna saatus. Neid huvitab Eesti ainsa eestlaste eest seisva erakonna nõrgestamine ja tasalülitamine,” rõhutas Mart Helme, kelle hinnangul oleks Eestis vaja hoopis uut ja värsket vasakpoolset erakonda.

“On täiesti selge, et Keskerakond petab oma valijaid öeldes, et annab neile 500 maksuvaba eurot kuus rohkem, aga tegelikult korjab kõikvõimalike kaudsete maksudega selle kõik vaat et suuremaski summas tagasi. Sotsid on end oma krüptomarksismiga täielikult nurka värvinud. Siinkohal on asjakohane meenutada sotsialistist riigikogu liikme Barbi Pilvre öeldut, et teie lugupeetud maainimesed, olete loomad. Teil olekski õigem end surnuks juua ja surnuks suitsetada. Parem olgu maa päris loomade päralt, kui teiesuguste inimloomade käes. Ja siis räägivad sotsid meile sallivusest, hoolivusest ja rassismist…” kirjeldas Mart Helme sotsialistide tegelikku palet.

“See on muidugi sotsialistide puhul universaalne käitumine, et juhul, kui sa ei ole nendega nõus, siis nad hakkavad sind jälgilt ja ropult sõimama,” lisas Martin Helme.

Mart Helme sõnul mõtlesid eriteenistused ilmselt mingil ajal roheliste üleskloppimise ja Vabaerakonnaga liitmise peale, aga selle rikkus ära Keskerakonna kaval käik kutsuda roheliste esimees Zuzu Izmailova Tallinna abilinnapeaks. Selle liigutusega lülitasid Keskerakonna “ajud” rohelised lõplikult mängust välja. “Ükskõik, kuidas seda uut jõudu ka esitletaks, selle eesmärk on tagada ka pärast valimisi olukord, kus Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon on 8-10liikmeline, mitte 20-30liikmeline. Uue jõu ülesanne on igal juhul olla rahvusliku erakonna ehk meie vastu,” selgitas EKRE esimees.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused