“Räägime asjast I”: Eestis on teiste valu esmane, eestlaste omast võib jalgadega üle käia

Küüditamise aastapäevKüüditamise aastapäev

Pühapäevases Tre, Ring FM ja Kuressaare Raadio eetris kõlavas saates “Räägime asjast” tegid EKRE liidrid Mart ja Martin Helme kokkuvõtte nädala jooksul toimunust ja esimese teemana võeti ette purjus vene noorukite laamendamine Vabaduse väljakul.

Martin Helme ütles, et joobnud venemeelsete tatistamise ja “blätistamise” kaudu oli näha nende põlgus ja viha eestlaste riigi vastu, ning samas ka karistamatuse tunne. Helme sõnul räägiti ka enne pronksiööd sellest, kuidas integratsioon töötab, ja see jutt järgnes ka praegusele sündmusele, kui EKRE-lt nõutakse, et pole vaja tüli üles kiskuda — aga seda teevad ju hoopiski putinimeelsed venelased! Nii ühepoolselt näeb asju vasakpoolne valitsus, kes ise korraldab slaavlaste sissevedu Ukrainast, Valgevenest ja Venemaalt.

Mart Helme sõnul järgnes just Ratase valitsuse poolt see “õõvastav ila”, nagu ta kahetsusega nentis, sest hoopis EKRE-t hakati süüdistama selles, nagu õõnestaks erakond ühiskonna sidusust. Helme meenutas Vao sündmusi, kui pagulaskeskuse süütamise peale lendas kohale terve riik, president ja peaminister ning kogu meedia, kes süüdistasid kogu ühiskonda rassismis ja nõudsid EKRE-lt vabandamist — ja siiani pole teada, kes seda tegi.

“Nüüd oleme jällegi meie väidetavalt Kremli-meelsed, kuna julgeme teemat üles tõsta, küüditatute mälestuse mõnitajad aga on Keskerakonna meelest “venekeelsed eestlased” — selle asemel, et küsida, kas nad ikka on meile lojaalsed?” pahandas Mart Helme ja Martin täpsustas: “Kas need tüübid, kes küünlaid jalgadega peksid, ikka on meie inimesed — ei, Keskerakond, need on TEIE inimesed!”

Martin Helme lisas, et Eestis on palju eestimeelseid venelasi, kuid nendega ei tegele keegi, Putini-meelseid aga ümmardatakse igati, just seda osa vene kogukonnast, kes hoiab juba 27 aastat rusikat taskus ja õpetab ka oma järglasi seda tegema.

Mart Helme sõnul on Vabaduse väljakul juhtunu Keskerakonnale väga ohtlik teema, sest nad istuvadki selle seltskonna toel Tallinnas võimu juures ja varastavad maksumaksja raha. Keskide koalitsioonipartnerid on seejuures vait, eriti IRL, kes muidu käib igasugustel üritustel patriootlikku juttu ajamas.

Martin Helme nimetas õõvastavaks ka läbikukkunud “luuraja”, IRL-i ja Reformierakonna taustaga Eerik-Niiles Krossi mõistusevastast juttu sellest, et Helmed saavat nüüd põhjuse kedagi ahju ajada. Seda sündmust üritasid pisendada ka hävituspataljonlaste verd Oudekki Loone ja juhtunut huligaansuse tasemele viiv venelanna Olga Ivanova.

“Me saime korraks näha ohtlikku allhoovust, et Eestis on palju inimesi, kes ootavad Putinit, valitsus ja peavoolumeedia aga tegelevad samal ajal integratsioonimulaga,” lausus Martin Helme, kes tuletas meelde, et Venemaa ja Lääne vastasseis pole nii terav olnud alates Kuuba raketikriisist 1962. aastal.

Mart Helme soovitas ette kujutada olukorda, kus eesti noorukid pilluks 9. mai öösel laiali pronkssõduri juurde paigutatud pärjad — siis oleks kogu Eesti poliitikamaastik tagajalgadel püsti ja EKRE saaks taas sadu alusetuid süüdistusi ühiskonna lõhestamises. Martin Helme sõnul aga ei saaks sellist asja juhtuda, sest sel ajal kubiseb Aljoša ümbrus kaitsepolitseinikest, keda küüditamise aastapäeval Vabaduse väljakule ei jagunud.

“Eesti ühiskonnas on teiste valu prioriteetsem, eestlaste valust võib jalgadega üle käia!” võttis Mart Helme kokku.

Kommentaarid