“Räägime asjast”: EKRE saab valitsuses ära hoida sigadusi, nagu on seda teinud Läti rahvuslased

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.

Saates “Räägime asjast” võtsid Mart ja Martin Helme teise teemana jutuks Kantar Emori reitingutulemused.

Martin Helme sõnul näitas EKRE populaarsusprotsent 21,3, et rahvuskonservatiivid tõusevad stabiilselt – senine kõrgtase on 22 lähedal ning sellega ollakse kahele liberaalsele erakonnale, Keskerakonnale ja Reformierakonnale kuklasse hingamas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Meedia püüab kujutada, nagu oleks tegu surmaheitlusega nende kahe vahel, kuid praegu on tähtis hoopis see, kui palju kohti saame meie – meie oleme kuningategijad ja meist sõltub see, milline valitsus tuleb, seega on praegu meile oluline iga hääl,” rõhutas Martin Helme.

Mart Helme pani eesti valijale südamele, et nad ei annaks häält sotsidele, eriti aga mitte Isamaale, kes teeb ainult sõnu – nad istuvad valitsuses, aga ei teinud midagi rändepakti ärahoidmiseks ega Kohtla-Järve eestikeelse kooli heaks. Nad on justkui eesti lipumärk tootel, mille sees on võõrsilt toodud tooraine.

Martin Helme sõnul peab EKRE saama nii palju hääli, et ära hoida kahe liberaalse erakonna, KE ehk vasakliberaalide ja RE ehk kunagiste paremliberaalide nn Verhofstadti koalitsioon. Verhofstadt on rahvusriikide hävitamisele kutsuva Euroopa manifesti autor ja mõlemad erakonnad on selle poolt.

Eraldi jutuks tuli ka Objektiivi valimiskompass, kus vaid vähesed kartellipoliitikud julgesid oma seisukohti fikseerida ja need vähesed, kes seda tegid, näitasid oma rahvusriigivaenulikkust. Nn valimiste valvurid mõistsid selle kompassi hukka, sest just see näitas, et rahvuskonservatiivid on ainsad eestluse kaitsjad.

Mart Helme kritiseeris õiguskantsler Ülle Madiset, kelle arvates ei vääri eesti rahvas otsedemokraatiat, vaid peab piirduma nelja aasta järel toimuvate valimistega ning vahepeal kartellipoliitika kibedaid pille alla neelama.

Martin Helme hinnangul näitavad praegused küsitlused ligilähedast tegelikku seisu, sest uuringufirmad ei saa liigselt kallutades oma usaldusega riskida. “Praegu loeb iga hääl. Ka need inimesed, kes arvavad, et nagunii midagi ei muutu, peavad aru saama, et mittevalides ei muutu ammugi. Ja need, kes ütlevad, et nagunii kõik valetavad ja pole mõtet seetõttu valima minna – meie ei ole saanud näidata, et meie teeme, sest erinevalt teistest pole me võimul olnud, ja me tahame selleks võimalust!” ütles ta.

Mart Helme täpsustas, et EKRE ei saa sigadusi ära hoida enne, kui rahvas talle selleks mandaadi annab. Ta osutas Läti Rahvuslaste Liidule, kes on juba mitmes valitsuses olnud ning on ära hoidnud sealse kooseluseaduse ja rändepakti heakskiidu ning taganud lätikeelse haridussüsteemi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused