Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: EKRE valimisprogramm katab kõik teemad ja lõpetab riigipoolse rahapõletamise

-
06.01.2019
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.
© UU

Saate “Räägime asjast” kolmandas osas käsitlesid saatejuhid Mart ja Martin Helme peamiselt sisepoliitilisi teemasid.

Esmalt rääkis Martin Helme tõrvikurongkäigu toimumisaja kaaperdamisest – nimelt oli Sinisel Äratusel aeg selleks juba kinni pandud, kuid linnavalitsus annab tavaliselt loa siis, kui saab erinevatelt ametitelt kooskõlastuse. Seekord aga politseilt loa andmiseks kooskõlastust ei saadud, sest sealt teatati, et kõnealune aeg on poliitiliseks miitinguks juba kinni pandud – selliseks ürituseks ongi ainult politsei luba vaja. “Ärge tulgegi rääkima, et see on kokkusattumus!” rõhutas Martin Helme.

Mart Helme meenutas, et ka teine rändepaktivastane meeleavaldus Vabaduse väljakul oli EKRE-l varem valmis kavandatud, kuid tollal jäeti see siiski ära – ja selgus, et Tark ja Terve Eesti registreeris oma miitingu just selleks ajaks, kui oli oodata EKRE oma. Mis aga puutub tõrvikurongkäiku ja samaaegsesse TTE miitingusse, siis nende kahe vahel on Helme sõnul kontseptuaalne erinevus.

“Tõrvikurongkäik pole protestiüritus, vaid on Eesti Vabariigi aastapäeva tähistamine – seal on ainult riigilipud, pole ei loosungeid ega erakonna lippe,” selgitas Mart Helme. Ta lisas, et ka enne Maria Kaljuste väljaheitmist erakonnast tekitas too probleeme, sõbrustades nii neonatside kui venelastega. Praegune tõrvikuteürituse kaaperdamine aga on Helme sõnul osake riiklikust tagakiusamisest.

Martin Helme teatas, et tõrvikurongkäik nagunii ära ei jää, pealinnas on ruumi küll, aga tänu tekitatud segadusele sai tõrvikurongkäik juba aasta algusest oma reklaami kätte. Edasi aga võttis ta jutuks Raul Rebase üllitise Postimehes, kus “meediaekspert” tembeldas Objektiivi ja EKRE putinistideks, sest mõlemal olevat jutupunktid samad mis Putinil. “Mina küll ei jälgi, mida Putin räägib,” nentis ta.

Mart Helme tuletas meelde, et Euroopa Komisjoni president Juncker on Venemaad ja Putinit sõbraks nimetanud, nõudnud, et Venemaa huvidega tuleb arvestada ja soovitanud Putinile silma vaadata. Martin Helme meenutas Merkeli ja Macroni arvukaid kohtumisi Venemaa presidendiga, ka isekeskis, kuid vaid Trump on selliste kohtumiste eest Kremli käsilaseks sildistatud.

Martin Helme nimetas eriliseks idiootsuseks Raul Rebase toetumist EKRE ründamisel Tallinna TV saatele Meedia Keskpunkt, mida veavad padukeskerakondlased  Lenk ja Ummelas. “Öelda nende jutule toetudes, et nii see ongi, on ikka hämmastav lollus,” lausus ta. Nimelt väitis see saade, et EKRE olevat Savisaare loodud.

“Ma ei vaidle vastu, et TTV on meid aidanud – kui me ERR-is ega mujal eetrit ei saa, siis miks me peaksime keelduma sellest, kui meile eetrit pakutakse,” selgitas ta. “Kas tõesti arvab keegi, et kui meil vähestes kanalites aega pakutakse, peaksime ära ütlema, loobuma poliitikast või üldse laiali minema?”

Helmete jutu järgi üritab pidevalt valetav Keskerakond tavalisele tädi Maalile selgeks teha, et EKRE on väga kuri ja ta peaks saja euro eest hääle hoopis neile andma. Martin Helme aga soovitas lugeda Objektiivist sotside vanu lubadusi ja nende tegelikku täitmist.
“Meie vaenlased tahavad hoida meid pidevalt pinges, et me ootaksime, kust järgmine hoop tuleb, ja põleksime läbi,” arvas Mart Helme ja Martin lisas “Unistage aga edasi – see ei lähe läbi!”

Martin Helme võrdles kartellierakondade pidevat juttu EKRE-st kui Kremli käsilasest koeraga, kes tuleb oma okset lakkuma – nad teevad ikka ja jälle sama asja lootuses, et keegi jääb neid uskuma. “See on vastuolus kogu meie tegevusega, kuid just valitsus toetab slaavi immigratsiooni ja on rahvusringhäälingu muutnud venemeelseks – ning tema tuleb meid Putini-meelsuses süüdistama,” sõnas ta.

Mart Helme tõi välja huvitava fenomeni – nimelt on Jüri Ratase valitsedes venemeelsus igati soodustatud, kuid Putini-vastasus on kohustuslik – Eestit ollakse nõus muutma Venemaa osaks, kuid Putinita. Poliitilised vastased tembeldatakse aga  Kremli käsilasteks. Saatejuhtide sõnul EKRE selliseid Tolkieni klassikat appi võttes “rünnakuid Mordorist” ei karda.

Viimase teemana rääkisd Mart ja Martin Helme EKRE valimisprogrammist ja valimisnimekirjadest. Viimased on teadupärast üleriigilised ja ringkonnanimekirjad. Rohkem saadikuid saab sisse ringkonnast, üleriigilised viivad parlamenti tavaliselt 3-4 inimest erakonna kohta ja selline nimekiri näitab eelnevalt, keda erakond tahab Riigikogus näha.

Mart Helme lükkas ümber jutud, nagu poleks EKRE-l tuntud nimesid, kuid soovitas asju vaadata ka teise pilguga. “Kas te arvate, et tundmatu uustulnuka asemel on parem hääl anda vanale vettinud mägrale, kes on istunud kolmes koosseisus, andnud hääle kooseluseadusele ja sisserändele?” küsis ta.

Martin Helme täpsustas, et erakonna valimisprogramm on platvorm, milles on näidatud asjad, mille EKRE valitsuses ära teeb. “Me pole kahe teema erakond, vaid meie valimisprogramm katab kõik teemad ning suurt tähelepanu on selles pööratud majandus- ja sotsiaalteemadele, pensionäridele ja lastele, justiits- ja valimissüsteemi muutmisele – EKRE teeb sisuliselt riigireformi,” selgitas ta. “Me võtame seda tõsiselt – iga lõigu taga on meie toimkondade suur töö. See on poliitiline deklaratsioon sellest, mida me tahame ära teha.”

Mart Helme ütles lõpetuseks neile, kes kahtlevad, kas EKRE leiab oma lubaduste elluviimiseks katterahasid: “Eesti riigis on raha küll, aga seda on põletatud Utah ja Auvere projektides, Rail Balticus, praamihankes, Tallinna Sadamas ja paljudes teistes kohtades. Meie seda raha niisama ei põleta, vaid paneme riigi kasuks tööle!” ütles ta.