“Räägime asjast”: ERJK on sotside käes olev tagakiusamisrelv ja oma nõudmistega ületatakse võimupiire

Eesti,

Saates “Räägime asjast” rääkisid saatejuhid Mart ja Martin Helme Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni sõjakäigust koalitsioonierakondade vastu.

Martin Helme sõnul mõjutavad komisjoni tööd padusotsid Kaarel Tarand ja Liisa Oviir – näiteks algatasid nad EKRE vastu süüdistuse, nagu oleks seesama saade “Räägime asjast” keelatud annetus või erakonna erikohtlemine. “Me maksame Tre Raadiole ja Ring FM-le saate eest ja oleme ka vastavad raamatupidamisdokumendid komisjonile esitanud,” täpsustas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Järgmise asjana tõstis ERJK üles väite, et Isamaa ja EKRE olevat valimisreklaame odavamalt saanud, kuigi ka selle kohta on dokumentatsioon olemas. Mart Helme sõnul alustas erakond enam kui aasta enne valimisi reklaamipartnerite otsimist ning siis lepiti kokku ka allahindlustes, mis olid suuremad kui valimiskampaania ajal.

Martin Helme tõi välja selle, et kuigi suured ajalehed pakuvad valimisreklaamide hindadeks tavalistest hinnakirjadest madalamaid hindu, siis enne Riigikogu valimisi aeti hinnad erakondadele just tavapärastest kõrgemaks, ja vähese rahaga EKRE lihtsalt ei võtnud seal reklaamipinda, vaid otsis jõukohaseid võimalusi.

Mis aga puutub reklaamihindadesse, siis Martin Helme sõnul on see ärisaladus ja ERJK-l pole mingit õigust seda nõuda ning ega nad neid andmeid saanudki. Kuigi komisjon teatas, et menetlust ei alustata, pole neil selleks õigustki.

Saatejuhtide selgitus nii kõlaski – EKRE asus asjadega aegsasti tegelema ja leidis endale soodsad võimalused, mis näitab majanduslikku mõtlemist, mitte seaduserikkumisi.

Mart Helme nimetas ERJK-d püsiriigi tekitatud ametkonnaks, kes võtab endale ise õigusi – nii nõudsid nad ähvardades rahastusandmeid ka Objektiivilt, mis aga pole erakondlik  portaal ega pea neile midagi tõestama. “Komisjon tegeleb poliitilise tagakiusamisega, eriti just praeguste valitsuserakondade suhtes,” lausus ta.

ERJK üritab oma võimupiire igas suunas laiendada ja võtab iseendale lubamatult suuri õigusi – tema enesetähtsustamisega on hädas juba ka opositsioonipoliitikud.

Saatejuhid rääkisid sellest, kuidas ka peavoolumeedia nõudis neilt kommentaare, millest poliitikud keeldusid – kui ERJK nõuab ebaseaduslikult andmeid, siis ei pea erakond meediale libauudiste jaoks ainest andma.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused