“Räägime asjast”: ERR-i kallis “klaaspalee” ei anna saadete kvaliteedile suurt midagi juurde

Eesti,
- Updated
©Scanpix
ERR-i raadiomaja sai juba aastate eest rekonstrueeritud.

Saate “Räägime asjast” viimases osas rääkisid Martin Helme ja Urmas Reitelmann ERR-i nõukogu tööst, millega mõlemad taas seotud on või olid.

Urmas Reitelmann rääkis, et teisipäeval kohtus nõukogu uus koosseis, kus uued on peale tema veel Randpere ja Ossinovski, ERR-i juhatusega. Esimene koosolek oli kompav, enne seda oli kuulda juhatuse peade veeratamisest, mida rääkis meedia ja millele vihjas Rein Veidemann, kuid koosolek läks rahulikult ja mingit sõdimist polnud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Koosolekul räägiti eelarvest, sealhulgas ka ERR-i uuest hoonest, mis eskiis järgi on ilus klaaspalee, hind aga on kopsakas, üle 50 miljoni. Martin Helme arvab, et viis korda odavalt saaks vana telemaja renoveerides, nii nagu enne eelmist kriisi raadiomajaga tehti – algul oli plaanis sealgi kavas vägev mausoleum, aga kui raha otsa sai, tehti 60 miljoni asemel 8 miljoniga asi ära.

Urmas Reitelmann sõnas, et praeguse jutu järgi tulevat uue maja ehitamine odavam kui vana renoveerimine. Martin Helme hoiatas, et projekteerimise alustamine on riugas, sest pärast rõhutakse sellele, et projekt on valmis ja ehitamisega alustada tuleb siis juba päris kindlasti.

Rahandusminister ütles, et praegu ootavad riigilt raha 80-90 suurt projekti, maksumusega alates 200 000 eurost kuni 65 miljonini. Suuri ja kalleid on 4-6 ja nende maksumuseks on üle 50 miljoni, kuid enamasti tahetakse kangesti uut maja, sealhulgas ka mitu ministeeriumi. Mis puutub ERR-i majja, siis rahandusministrina Martin Helme ei kohtle rahvusringhäälingut teistmoodi, kuid projekti suhtub tõrjuvalt.

“Ega uus maja saadete kvaliteedile oluliselt paremat mõju ei avalda, ja vanasse majja jäämine negatiivselt samuti mitte,” arvas Urmas Reitelmann. Martin Helme sõnul on ERR asjad taotluslikult hukka lasknud minna. “Neil oli mugav hoolduskuludelt lasta raha jooksvatesse kuludesse kanda, majal lasti laguneda ja näidati siis ette mingeid kehvas seisus keldreid,” sõnas ta. ERR saab kinnivarahoolduseks aastas 4-5 miljonit.

Urmas Reitelmanni sõnul on ERR-i eelarves kohti, kust kärpida, palgafondi puutumata – üheks kohaks oleks ETV+, mille kaotamisel saaks 4 miljonit aastas kokku hoida. Martin Helme lisas, et nii saaks selle rahaga võtta ka kümneaastase laenu.

Randpere oli koosolekul soovitanud juhatuse volituste lõppemise järel teha siseaudit, kuid seda olevat võetud kui soovi kambakat teha. Urmas Reitelmann peab seda mõistlikuks, sest Tartu Ülikoolis näitas selline audit palju kuritarvitusi ja raha raiskamist. Martin Helme aga soovitas kolleegil ERR-i nõukogu liikmetele jätkuvalt selgeks teha, et Riigikogu liikmed ei aja meedia asja parlamendis, vaid on omaniku ehk rahva järelvalve ERR-is, kes vaatab, et maksumaksja raha ei kuritarvitataks.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused