“Räägime asjast”: esiorav kroonitakse, sotsid võivad saada samuti uue juhi

Eesti,
- Updated
Haljala, Mart Helme
©UU
Haljala, Mart Helme

Tre ja Pereraadio saates “Räägime asjast” arutlesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni esimees Martin Helme alanud poliitika-aasta perspektiividest. Kui Reformierakonna uus esimees Kaja Kallas kroonitakse pidulikult ja pikema diskussioonita ametisse, siis uue juhi võib enne 2019. aasta riigikogu valimisi saada ka Sotsiaaldemokraatlik Erakond.Mart Helme hinnangul on sotside toetusprotsendi jätkuv langus piisav põhjus, et parasjagu pika ajavaruga enne valimisi leida erakonnale uus juht. “Kui Reformierakonnas kroonitakse Kaja Kallas ametisse, siis sotside ridades toimub ilmselt reaalne valimiskampaania. Sellest, et sotsid ei ole oma praeguse olukorra ja reitinguga rahul, annab ilmselt tunnistust ka nende peasekretäri väljavahetamine,” märkis Mart Helme.

Martin Helme sõnul oli sotside hiljutine ja nüüdseks väljavahetatud peasekretär Kristen Kanarik väga tubli inimene, vaikne mees, aga tegus. “Sotside uus peasekretär Kalvi Kõva on ka varem olnud erakonna peasekretär. Kõva on absoluutselt põhimõttelage tegelane. Tal on täiesti ükskõik, kas aktsiise tõstetakse või kas homoabielud seadustatakse. Kõva pani seoses uuesti peasekretäriks saamisega ka sotside riigikogu fraktsiooni juhi koha maha,” lisas Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

IRL pääses 2015. aastal riigikokku ja sai toona 14 mandaati. Nüüdseks on sellest järele jäänud 12 mandaati. Kuigi IRL püsib jätkuvalt valitsuses, pendeldab nende reiting riigikokku pääsemise piiri peal või alla selle. Seetõttu ei ole ka IRL-i liikmete meeleolu teab mis roosiline ja pigem kardetakse kõige hullemat ehk valitsusest välja kukkumist. IRL-i puhul järgneks sellele täielik kaos ja koost lagunemine.

“Üldiselt on nii, et lähemate kuude, selle kevade jooksul peavad kõik erakonnad oma kongressi. Nende mõne kuu vältel pannakse paika tuumikseltskond, kellega minnakse sügisel vastu riigikogu valimiste kampaaniale,” kirjeldas Martin Helme.

Mart Helme lisas, et kuigi IRL on sõnades justkui rahvuslik ja konservatiivne erakond, siis näiteks Eesti Televisioonis aastavahetusel vabariigi hümni ärajätmise kohta ei ole IRL-ist tulnud ainsamatki kriitilist seisukohavõttu. “Vastupidi, IRL-i endine peasekretär, praegune presidendi kantselei direktor Tiit Riisalo õigustas elavalt hümni programmist väljajätmist. Sisuliselt näitabki see IRL-i tegelikku palet. Nende poolt ei ole oodata mingisugust Eesti rahvuslike sümbolite või traditsioonide au sees pidamist,” sõnas EKRE esimees.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused