“Räägime asjast”: Euroopas on alanud rahvaste vastupanuliikumine oma riikide valitsustele

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Prantsusmaa soov.

Saates “Räägime asjast” olid taas koos Mart ja Martin Helme ning üheks teemaks oli rahvaülestõus Lääne-Euroopas ehk Prantsusmaa “kollaste vestide” liikumine, kes ründavad isegi Elysee paleed Pariisis.

Martin Helme rääkis eriti õõvastava näitena telekanalis France24 näidatud kaadreid sellest, kuidas Pariisi valgete linnaosas panid eriüksuslased kooli sissepääsu blokeerinud õpilased seina äärde põlvili ja neid sunniti käed kuklale panema.

“Meile alles räägiti väidetavast vägivallast meie miitingul, aga Lääne-Euroopa režiimid ise kasutavad massilist vägivalda oma rahva vastu – täpselt sama oli Kataloonias, kus politsei peksis naisi ja lapsi – liberaalidele on vägivald õigustatud,” märkis Martin Helme. Mart Helme sõnul ei maksa arvatagi, et EL-i enda selja taga tundev Eesti võimueliit oma rahva vastu jõudu ei kasutaks – ainult et meie reapolitseinikud ilmselt rahva vastu ei lähe!

Martin Helme sõnul peaks iga vormikandja mõtlema selle peale, kas ta ikka läheb võimukliki pärast oma rahva vastu, sest alati saab kas lahkumisavalduse kirjutada või leida ettekääne, et selles mitte osaleda. “Kui valitsused jätkavad poliitikat, kus rahvas on rämps, kellest võib alati üle sõita, siis on vastuvägivald paratamatu – võimuklikid peavad tagasi tõmbama,” hoiatas ta.

Mart Helme nentis, et kavandatavate üle-euroopaliste politseijõudude eesmärk ongi kasutada rahvusriikides võimuvastasuse mahasurumiseks sealseid migrante – türklasi, araablasi, neegreid ja teisi, kel pole laialiaetavate vastu mingit sümpaatiat. Martin Helme rääkis, et Prantsusmaal olid ka snaiperid väljas, kuid käiku neid ei lastud, sest võimurid ilmselt mõistsid, et mingist hetkest tagasiteed enam pole.

Meelavaldused on nüüdseks levinud ka Hollandisse ja Belgiasse. Mart Helme tõi ühe näitena ka Soome, kus migrandid korraldasid pikaajalisi sarivägistamisi 10-14-aastaste soome tüdrukute kallal, kuid politsei mätsis asjad kinni, kuni polnud enam võimalik juhtumeid varjata. Ilmselt seetõttu toodi Soome Põhjala Vastupanuliikumise miitingul provokaatorite poolt haakristilipud välja – et kõik räägiksid natsismiohust ja unustaksid moslemite vägivalla noorte soomlannade kallal ning ka põhjanaabrite juures laineid löönud Marrakechi lepingu.

Martin Helme rääkis ka sellest, et kui Prantsusmaal oli rahutuste aluseks kütusehinna tõus, siis Belgias ja Hollandis tundsid inimesed juba seda, et nende omad valitsused rahvaga ei tegele – nad tegelevad migratsiooni ja kliimaleppega, millel pole rahva heakskiitu, aga kulud maksavad kinni lihtinimesed. Mart Helme juhtis tähelepanu sellele, et juba on asutud vastupanuliikumise liidreid ka füüsiliselt kõrvaldama – näiteks Marine Le Peni üritati hullumeelseks tembeldada. Mart Helme ise on saanud samuti vihjeid, et tema füüsilist kõrvaldamist on jutuks võetud.

Martin Helme tõi ühe näitena, kus valitsus on oma rahva ja isegi oma erakonna vastu, Brexiti leppe – see ei vii Suurbritanniat sisuliselt EL-ist välja, vaid riik jääb nii tolliliitu, EL-i kontrolli alla ja Euroopa Kohtu käsutada, kuid ei oma esindust ei Euroopa Komisjonis ega europarlamendis. Seega jääb Ühendkuningriik sisuliselt EL-i, aga õigusteta.

Võimalik, et Suurbritannia parlament seda May kapitulatsiooniakti ei kinnita, seega jääb riigil üle lahkuda lepinguta või siis ekstreemse olukorrana ka liitu jääda. Helmede hinnangul võib May paluda lahkumisaega pikendada või algatada uue referendumi, kus küsimuseks oleks leppega või leppeta lahkumine. “Kogu selle plaani taga on soov Brexit üldse ära jätta,” usub Martin Helme. “Inimestele öeldakse lihtsalt näkku, et tehke mis tahate, meie teeme nii, nagu meie tahame!”

Mart Helme sõnul toimub sama ka Eestis Marrakechi leppega – poliiteliit ütleb otse, et peremehed Brüsselis tahavad heakskiitu ja eesti rahva arvamus ei loe. Suurbitannias aga on May valitsuse näol tegu EL-i agentidega, kes likvideerivad oma riiki ja May ülesandeks on hoolitseda, et Brexit ei toimuks. Martin Helme arvates tuleks ka Brexiti toetajatel loobuda džentelmenlikust hoiakust, sest vastaspool nii ei käitu, ja teha Prantsusmaa moodi ehk rahva survega.

Mart Helme ütles, et Euroopas on isegi vasakpoolsed rahulolematud, sest valitsused võtavad rahvalt riigid ning annavad need migrantide ja käputäie ülemaailmsete rikkurite valitseda. Martin Helme hinnangul on Lääne inimesed harjunud heaoluühiskonnaga, kuid kui see neilt nüüd võetakse, lähevad nemadki kurjaks. Ta tõi näitena Itaalia, kus euro ja EL-i liikmelisuse järel pole juba 20 aastat jõukus kasvanud – kogu rikkus voolab Saksamaale, kes lüpsab kõiki väiksemaid riike.

Jutuks oli ka võimuvahetus Saksamaa Kristlik-Demokraatlikus Liidus, kus uueks juhiks valiti Annegret Kramp-Karrenbauer, kes Mart Helme hinnangul on veelgi suurem psühhopaat kui on Angela Merkel. Martin Helme ütles, et see oli Merkeli taktikaline taandumine, kus tema asemele tuli värske nägu, aga poliitika jääb samaks – kuid siiski on see vaid taandumislahing. Uus esimees oli kõigist kandidaatidest kõige multikultilembelisem.

Martin Helme märkis, et eurooplaste ühiskodu on ehitatud valedele ja nüüd on ka raha otsa saamas, et huvigruppidelt lojaalsust osta. Kõige hullem aga on see, et Euroopas on ka turvalisus otsa saanud, riigid ei suuda seda oma kodanikele tagada ja kriitikale vastavad valitsused sellega, et hakkavad hoopiski kriitikuid represseerima. Euroopa seisab Helmede hinnangul uue vabadussõja ees, kus vaenlasteks on rahvaste endi valitsused, klikid, kes triivivad ühiskondi kodusõja poole, selle asemel, et vastasseise lõpetada.

Mart Helme sõnul on meilgi võimalus sellised arengud peatada, kui rahvas valib 3. märtsil EKRE. Tema sõnul tuleb praegu paljastada kõik need vangerdused, millega võimueliit kavatseb valimistulemusi võltsida. Hea uudisena aga lõpetas ta sellega, et nädalavahetusel astus Soome osakonnas EKRE ridadesse 20 uut liiget.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused