“Räägime asjast”: eurovalimiste eel tahavad paljud veidi EKRE moodi olla

Eesti,
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Saate “Räägime asjast” teises osas rääkisid ministritest saatejuhid Mart ja Martin Helme valitsuse istungist ja pressikonverentsist, mida juhtis Jüri Ratase esimese asendajana siseminister Mart Helme.

Pressikonverentsil olid ka ministrid Taavi Aas ja Raivo Aeg, kes said küll sõna, kuid küsimusi esitasid ajakirjanikud ainult Mart Helmele. “Küsimused olid nende meelest provotseerivad ja nad lootsid, et annan neile põhjuse midagi kokku kirjutada, aga ma otsustasin, et ma ei anna neile seda. Õhtuleht kirjutas seepeale, et pressikonverents oli hall ja teravusteta – nad ei saanud šõud kätte,” sõnas Mart Helme.

Saatejuhtide sõnul ongi normaalsed pressikonverentsid igavad ja EKRE poliitikud tekitavad tavaliselt rokkimise, kuid sellest on väsinud nii koalitsioonipartnerid kui ka isegi ajakirjanikud. Martin Helme sõnul võidab see, kes lahinguväljal viimasena püsti jääb ja EKRE on jäänud.

Eraldi võtsid saatejuhid jutuks Taavi Rõivase ja Ahto Lobjakase, kes on muutunud justkui naisõiguslasteks – esimene neist aga on naisteahistaja Malaisia külmkappide vahel, Lobjakas aga on tülgastav misogüün, kes ründab ja mõnitab naisi, rääkides sünnitamisest kui mingist ebaloomulikust asjast ja alandades normaalset elu soovivaid naisi. “Kui need on naisõigusluse lipukandjad, siis tundubki meie traditsiooniline ja vanamoodne suhtumine naistesse üha enam normaalsena,” leidis Martin Helme.

Mart Helme meenutas ka saadet “Esimene stuudio”, kus kõik globalistlikud ja multikultuursust soosivad erakonnad oli järsku rahvusriikide EL-i poolt ja nõudsid regulatsioonide piiramist – isegi Urmas Paet, kes on aastaid neid heaks kiitnud. “Miks nad pole varem midagi selleks teinud – aga on hea, kui ka valed inimesed räägivad õiget juttu!” ütles Martin Helme.

Mart Helme pidas heaks endeks seda, et president Kaljulaid on ka EKRE-st väljaspoolt kriitika alla langenud oma vääritu käitumise, vale riietuse ja isegi peaministri õnnitlemisest hoidumise pärast – ta ei olnud võimeline täitma riigipea rolli. Martin Helme aga meenutas huumoriga Jaak Allikut, kes kutsus seltsimehi kaevikuid mitte hülgama, ning tema ahastus ja viha olid suunatud peamiselt lödipükstest sotside vastu.

Allik võttis appi Agatha Christie “Kümme neegrit”, kellest neli ehk NO99, Lobjakas, Kiisler ja Ossinovski on juba kaminasimsilt kadunud. Eriti aga sai sugeda viimane, kes tunnistas, et ei jõua enam võidelda. “Müts maha vana kommu ees, kes näitas veel kord oma radikaalset ja inimvihkajalikku ideoloogiat, aga mis parata, kui noorem põlvkond on lumehelbekesed ega suuda enam kaevikutes võidelda,” muigas Martin Helme.

Saatejuhid leidsid, et sotsidel pole enam mootorit, kes nende masinavärgi kraavist välja veaks – Mikser, Saar ega Sikkut ei suuda midagi teha, sest nemad jätkaks vanaviisi ega kavatseks erakonda muuta. Üks kandidaatidest Lauri Läänemets lubas EKRE-le vastandumise lõpetada, kuid sai selle eest Jaak Allikult sugeda, sest see olevat ekrestumine.

Martin Helme ütles, et kui maainimeste eest võitlemine, mida lubas kunagine rahvaliitlane ja sotsidesse läinud Läänemets, on ekrestumine, siis on see EKRE-le kompliment. “Sotsid on oma euromeelsuses unustanud, et rahvas tahab turvalist – nad on olnud paljudes ministeeriumides, aga on unustanud inimeste muredega tegeleda,” sõnas ta.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused