Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

„Räägime asjast“ II: EKRE on poliitikas selleks, et Eesti sundkoloniseerimine lõpetada!

-
14.01.2018
Migrandid kaubikusse murdmas
© Scanpix

Pühapäevases Tre ja Pereraadio saates „Räägime asjast“ oli Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimehe Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni esimehe Martin Helme üheks aruteluteemaks ka Jüri Ratase lubadus Euroopa Komisjonile võtta järgneva kahe aasta jooksul omal initsiatiivil ja vabatahtlikult vastu 80 Türgist pärit põgenikku. Selle taga on Brüsseli tahtmine, et liikmesriigid jaotaksid ära 50 000 immigranti, kelle puhul lubatakse neid esialgu vastu võtta võimaluste piires, kuid võtta tuleb neid igal juhul.

Martin Helme sõnul pole 80 põgenikku küll suur arv, sest näiteks etnosuitsiidiline Rootsi valitsus võtab neid vastu kümme korda rohkem ja saadab lausa lennukid võõrastele järele, kuid oluline on sellega kaasnev. Teatavasti väidab vassiv Jüri Ratas, et tegu olevat järelejäänud osaga Taavi Rõivase valitsuse äralubatud 550 põgenikust, kellest poole on Eesti juba ära toonud, kuid 2015. aastal sõlmitud kaheaastane lepe on praeguseks juba läbi ja tegu on vasakpoolse valitsuse täiesti uue otsusega.

Mart Helme jutu järgi tahetakse olukorraga, kus riigid toovad ise endale immigrante kohale, kinnistada Euroopa Komisjoni hilisem õigus öelda, kui palju edaspidi tooma peab, sest väidetavalt on Euroopasse tulemas 1,2 miljonit uut põgenikku. „Kui me juba ühest portsust võtame 80 inimest, siis kui palju sunnitakse meile hiljem peale sellest 1,2 miljonist?“ küsis ta. Martin Helme aga juhtis tähelepanu Euroopa Komisjoni väljaöeldule, mille kohaselt tuleb luua alaline pagulaste jaotamise kord ning ühekordsetest toomistest luuakse alus kohustustele viitega, et „te juba võtsite, võtke nüüd veel!“

Martin Helme täpsustas, et tegelikult polnud ju sugugi mitte kõik riigid nõus immigrante importima, oma suveräänsust hindavad Visegradi riigid, Austria ja ka meie lõunanaaber Läti keeldusid neid üldse vastu võtmast. Tema sellekohase märkuse peale valitsuse infotunnis vastas Jüri Ratas, et meie solidaarsus pagulaste vastuvõtmisel näitavat meie kuulumist Euroopasse. Mart Helme sõnul aga tähendab EL ka Poolat ja Ungarit, keda pole suudetud sundida pagulasi vastu võtma, seda ka sanktsioonidega ähvardades. Euroopa Parlamendi liikme Guy Verhofstadt vihane soovitus Poolale ja Ungarile, et kui neile Euroopa Liidu reeglid ei istu, tuleb lahkuda, näitab, et EL saab aru – nende hammas ei hakka sirgeseljalistele peale.

„Verhofstadti näägutus on ka ähvardus, sest nad eeldavad, et need riigid pole veel valmis EL-ist lahkuma,“ arvas Martin Helme. Tema hinnangul võib kõik muutuda aastast 2020, kui Ida-Euroopa riigid hakkavad ise EL-i eelarvesse rohkem maksma ja siis ei saa neid rahast ilmajätmisega enam ähvardada. Mart Helme arvamust mööda ongi Euroopa Liit rahaga suveräänsuse kadu riikidele kinni maksnud, kuid näiteks brittidel sai sellest villand. Esile on kerkinud ka Poola-Saksa vastuolud, sest poolakad on oma riigi üles ehitanud ega lepi enam sellega, et Saksamaal on liidus tohutud eelised.

„Ida-Euroopa võimueliit ja kodanikud mäletavad sotsialismiajast, mida tähendab elada riigis, kus kõik on üdini valelik ja keegi kirjutab kusagilt kaugelt jaburusi ette,“ selgitas Martin Helme. „Baltikumi rahvad mäletavad, kuidas võõrvõim rahvuslikku koosseisu muutis ja endised sotsialismimaad mäletavad, kuidas suurriigid terveid rahvaid teise kohta liigutasid.“ Tema sõnul kaob nendele maadele varsti Euroopa Liidu kasumlikkus ning järele  jäävad vaid Kreeka võlgade maksmine ja üdini võõraste immigrantide sunduslik vastuvõtmine, mis muudab liidu Ida-Euroopale mõttetuks. „Meie erakond on poliitikas selleks, et selline koloniseerimine lõpetada,“ võttis Mart Helme jutu sisu kokku.

Foto: AFP