“Räägime asjast III”: Kaja Kallase näol tõusis Eesti poliitika tippu esimene lumehelbeke

Eesti,
Kaja Kallas ja Hanno Pevkur
©Eero Vabamägi/ Postimees
Kaja Kallas ja Hanno Pevkur

Pühapäevas saate “Räägime asjast” viimaseks teemaks oli Eesti poliitiline hetkeolukord ning arutlejateks Mart ja Martin Helme.

Mart Helme peab minister Ossinovski tagasiastumist umbusalduseks iseendale ja Martin Helme pidas rumaluseks põhjendust, et varju pugenud poliitik hakkab tegelema sotside reitinguga. “Tegeletakse poliitikaga ja reiting on tulemus,” täpsustas ta, lisades, et Ossinovski hakkab pigem istuma oma käärivas fraktsioonis, kustutab seal sisemist põlengut ega tegele särava poliitikaga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme osundas Ossinovski ülepeakaela taandumisele, kusjuures ei pandud paika isegi asendusministrit. Martin Helme sõnul loksutatakse erinevaid nimesid, kusjuures mitte kompetentsuse järgi, vaid selle järgi, mis on püksis – ehk siis uus minister peab mingi loogika järgi olema just naine. Väljapakutud Maris Jesset aga peab ta just sotside alkoholipoliitika emaks, see rumalus aga maksis lahkunud ministrile tema poliitilise kapitali.

Martin Helme nimetab ministri tagasiastumist põgenemiseks lahinguväljalt. “Ossinovski võinuks teha maailmavaatelise poliitilise žesti, näiteks nõudes Lõuna-Eesti sünnitusosakondade allesjätmist, ja seda saavutamata tagasi astuda,” arvas ta. “Aga tema on kõik asjad tuksi keeranud, mida ta vaid puudutanud on.”

“Peaminister Jüri Ratas käis ka Lõuna-Eestis ja laiutas pärast käsi – ma ei saa midagi teha. Kui ei saa, astu tagasi ja tulevad need, kes saavad,” põrutas ka Mart Helme. Edasi aga läks jutt “tõusvale koidule” ehk Reformierakonna etteotsa valitud Kaja Kallasele, kes tõi oma kõnes välja ohtralt EKRE-lt varastatud seisukohti, ise samas rahvuskonservatiive sõimates. “Kallase arvates tähendab lojaalsus riigile seda, et kõik istuvad teleka ees ja vaatavad pingviinide paraadi, mitte ei käi tõrvikutega ringi,” vahendas Mart Helme uut esioravat.

Martin Helme sõnul on Kallasel samuti põhiteemaks 2.0 rahvuslus ehk liberaalsed loosungid vürtsitatuna rahvuslikest ütlemistest. “Kallas räägib samamoodi, et kui oled eestlane, siis pole see sinu eriline roll, vaid sa oled oma kodumaal võrdne kõigi võõrastega,” märkis Helme. Sama jutt kostis ka Pevkuri suust. Üldiselt aga olid Kaja Kallasel kolm teemat: patriootilisus, hoolitsus ja vabadus, mis peaksid siis mõjuma vastavalt rahvusmeelsetele inimestele, pensionäridele ja immigrantidele.

Mart Helme muigas selle üle, et IRL tähendab nüüd isamaalisi ja RE patriootlikke rahvuslasi, kuid iga selline epiteet näitab, et tegeliku rahvuslust pole nende juures ollagi. Tema sõnul alustas Kaja Kallas oma poliitilist tegevust paduvaletamisega, öeldes, et hümniseadus on katse inimesi sundida hümni laulma ja et tõrvikurongkäik on protest Eesti riigi vastu – selliste valedega tahetakse pääseda neljaks aastaks Eestit reetma.

Martin Helme märkis, et Kallase kõne jaoks olid valitud turvalised teemad, kuid tema enda paatosega räägitud jutt, et poliitilisi oponente ei tohiks rünnata, oli silmakirjalik, sest sellele eelnes EKRE ründamine. “Mis aga puutub Reformierakonda, siis seal oli Kallase kõne läbivaks teemaks leppimine – kui me oma tülisid vaiba alla ei pühi, siis me võimule ei pääse,” lisas ta.

Martin Helme tõi välja ka Kallase lubaduse vähendada regulatsioone, mis tulevad paraku just RE kummardatavalt Euroopa Liidult. Ta lisas, et praegu on oravaparteil suur võimalus, sest palju liberaale on ula peal ja need tuleb võimulepääsuks kokku koguda. Lõpuks nentisid Helmed, et Kaja Kallase näol on Eesti poliitika tippu tõusnud esimene lumehelbeke.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused