Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: isegi kui Eesti rändepakti heaks kiidab, astume esimesel võimalusel sellest välja

-
09.12.2018
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.
© UU

Saates “Räägime asjast” olid taas vestlushoos saatejuhid Mart ja Martin Helme ning muuhulgas üheks teemaks tugevat vastuseisu leidnud ja samas siiski läbi surutav Marrakechi lepe.

Martin Helme rääkis taas peaminister Jüri Ratase topeltstandarditest ja seda nii Marrakechi leppe kui ka Tarandi vägivallatsemise osas – nimelt üritasid EKRE saadikud Riigikogu infotunnis saavutada temalt hukkamõistu Tarandi kuklalaskude ja molliandmiste osas, aga seda ei tulnud.

Mart Helme tuletas meelde, kuidas EKRE saadik Jaak Madison nõudis politseilt välja kõik Tarandi joobe tuvastamisega seotud asjaolud, aga selgus, et midagi pole tehtud korrektselt, vaid tegu klassikalise jäiga kinnimätsimisega. “Uus siseminister tuli oma esimesel tööpäeval rahumeelsele ja seaduslikule miitingule, vaatas Tarandi provokatsiooni pealt, läks tagasi oma töökohale ja laskis kõik kinni mätsida,” rääkis Mart Helme.

Martin Helme sõnul on politseis juba aastaid edutatud inimesi, kes mundri aust ei hooli ja pigistavad vajadusel silma kinni. Tema ise tundis Tarandi puhul viina lõhna, kui too läks mikrofoni ära rabama, kuid üsna pea pärast provokatsiooni tuli juba politsei pressiteade, et Tarand olevat kaine olnud. “Politsei peadirektoril on palju põhjusi tagasi astuda – piiri ehitamise eelarve ja Kagu-Eestis üle piiri tulnud ringi tilbendavate illegaalide pärast, keda alles kohalikud avastasid, samuti Valga ja Saaremaa tapmiste ja muu korralageduse pärast,” arvas ta.

Mart Helme nentis, et politsei teeb reaalse kuritegevuse avastamise asemel poliitilisi tellimusi. Ta meenutas üht hiljutist kohtumist rahvaga, kus üks naine ütles talle Tarandi kohta lihtsalt: “Vähe andsite!” Martin Helme lisas, et inimesed ei mõista Tarandiga juhtunut hukka, sest peaminister Ratase poliitiline kultuuritus on langenud selleni, et lubamatuks vägivallaks peetakse ka enesekaitset. Ratas keeldus samas hukka mõistmast küüditatute mälestust rüvetanud putinlasi ning süüdistas hoopiski vastavasisulise järelepärimise teinud EKRE-t ühiskonna lõhestamises.

EKRE saadikud küsisid kolmapäeval sedagi, kas peaminister mõistab samamoodi hukka 2012. aastal Tartus kogu praeguste sotside seltskonna korraldatud miitingul väljas olnud plakateid, millel nõuti Ansipi ja Savisaare võlla tõmbamist, kuid Ratas keeldus sedagi tegemast. Kuna tolle meeleavalduse üks osalejatest oli Marju Lauristin, siis tuletas Mart Helme meelde Olga Lauristini sõnu, et iga vaenlase jaoks olevat neil kuul – ilmselt on tänased sotsid selle emapiimaga kaasa saanud.

Mart Helme tuletas meelde Agu Uudelepa sõnu, et vägivald pole Eestisse toodud selle juhtumiga. 2003. aastal oli riigivõimul Lihulas vastasseis rahvaga, kus inimeste vastu kasutati jõudu. Hinnangutest olenemata olid ka pronksiööd vägivallapuhang, ja kuigi seal oli tegu Eesti riigi vaenlastega, oli see ikkagi võimu tegevusest tingitud.

Kunagi Rahvuslikus Liikumises pronkssõduri mahavõtmise nimel võidelnud Martin Helme rääkis, et tollal peeti eesti rahvuslasi põhivaenlasteks, nendega tegeleti rohkem kui venelastega, neilt korjati ära riigilippe. Mart Helme arvas, et praegune politsei rahvusmeelsete laialiajamisega toime ei tuleks, sest reapolitseinike seas on palju rahvusmeelseid. Hiljuti pidasid aga Kaitseliit ja politsei ühisõppust Toompea kaitsmiseks – siin oleneb taas palju sellest, kelle eest seda kaitsta tahetakse.

Helmed leidsid, et kõige rohkem riigireetureid on võimustruktuurides ja riigiaparaadis, sest need, kes peaksid kaitsma põhiseadust, seda ei tee, vaid töötavad rahvusriikluse vastu. President Kaljulaid, kelle funktsiooniks on põhiseaduse järelvalve, hoidub seda tegemast, vaid käib New Yorgi maratonil ja Aafrika neegervalitsejate kätt surumas.

Martin Helme sõnul ei tähendaks rändeleppega mitteliitumine mingit välispoliitilise kursi muutust – meie lõunanaabrid Läti ja Leedu ajavad hoopis iseseisvamat poliitikat ja Läti ei ühine ka rändeleppega. Leedu on seejuures tugevalt USA-le orienteerunud, Läti peab demograafilise olukorra pärast rohkem Venemaaga arvestama.

Juttu tuli ka sisepoliitikast ja Mart Helme naeruvääristas Jürgen Ligi väidet, et Keskerakond ja EKRE olevat ühe tagumiku kaks kannikat. “Sina rahapesija, lõpeta ebaadekvaatsed kommentaarid,” edastas ta Ligile. Oli ju sel nädalal Reformierakonna poolt juttu, et valitsuse teevad tõenäoliselt KE ja RE.

Mart Helme meenutas taas inimesi, kes on talle öelnud, et ainult EKRE võib veel midagi päästa, sest Keskerakond on ennast avalikult eestluse vaenlasena näidanud. “Sellest võis aru saada juba siis, kui Ratas sõitis Bilderbergi kohtumisele – tema Eestit ei teeni,” lausus ta. Isamaale soovitasid Helmed juba esmaspäeval valitsusest lahkuda ja eelarve blokeerida, kui nad tõemeeli rändepakti vastu on.

Mart Helme sõnul saab järgmisest populaarsusuuringust näha, kuidas sotside provokatsioonid EKRE mainele mõjusid – tegelikult olid inimesed ehk paaril esimesel päeval tänu peavoolumeedia valedele juhtunust rabatud, kuid mida rohkem seda lugu lüpsti, seda rohkem hakkas rahvas mõistma, et tõde on mujal. Eriti hästi saadi sellest aru siis, kui politsei lükkas tagasi EKRE kaebused Tarandi vastu ja hakkas meeleavaldusel provokaatori eemaldanud inimesi taga kiusama.

Sotside toetust aga õõnestas see juhtum kõvasti – nende ridadest on viimase paari nädalaga lahkunud umbes poolsada inimest, EKRE-ga aga on liitunud üle 130 inimese, sealhulgas ka sotside ridadest. Mart Helme sõnul on inimesed väga raevus Marrakechi leppe läbisurumise üle, sest näevad selle hukatuslikkust.

“Inimesed oskavad lugeda ja teavad, milline on tegelik tõde,” ütles Martin Helme. “Isegi kui Marrakechis heakskiitmine toimub, pole see protsessi lõpp – igal riigil on võimalik sellest lahkuda, nagu Trumpi USA lahkus kliimaleppest, Iraani tuumatehingust ja NAFTA-st. Ka meie ei hakka neid kohustusi täitma!”

Mart Helme rõhutas, et EKRE on endiselt ainus erakond, kes tõsiselt rändepakti vastu on. Ta hoiatas, et see pakt tuleb hiilides. “Esimesel aastal tuleb mõnisada migranti, teisel mõni tuhat ja siis juba kümneid tuhandeid,” sõnas ta. Martin Helme rääkis ka ülemaailmsest kliimakriisist, kus Aafrika kõrbestub ja siis tahetakse neegrid Euroopasse paigutada, et ka sellest saaks räpane ja ülerahvastatud kolgas.

Mart Helme hoiatas Ratast ja mõlemaid Kallaseid, et kui nad rändepakti toetavad – ja seejuures pole neilt mistahes vastuseisu migrantide pealesundimisele oodata – siis kümnekonna aasta pärast pole EL-i reeturlikel liidritel neid enam vaja, sest nad hakkavad rääkima hoopis neegerkuningatega ehk migrantide liidritega.