“Räägime asjast”: Keskerakond kulutab Tallinnas raha, mida tal ei ole

Eesti,
- Updated
Mart Helme, Martin Helme
©Kalev Lilleorg
Mart Helme, Martin Helme

Tre raadio saates “Räägime asjast” arutlesid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme konkurenterakondade valimiskampaania ja oleviku ning tuleviku üle. Üksmeelselt jõuti seisukohale, et Jüri Ratasel ei ole Keskerakonnas võimuraasugi, IRL-i Tallinna linnapeakandidaat ja kogu kampaania on täielik fiasko ja Reformierakonna Tallinna juhtfiguur Kristen Michal ei saa ilmselt kunagi lahti valge kampsuni ja ämma rahakoti kuvandist. 

Keskerakond teeb meeleheiitlikult ägedat valimiskampaaniat, milleks neil ei ole Martin Helme hinnangul tegelikult raha, sest arbitraažikohtu otsusega peavad nad Paavo Pettai ettevõttele tasuma üle poole miljoni euro. Nimelt tegi arbitraažikohus juba 9. septembril otsuse Keskerakonna ja OÜ Midfieldi – Pettai ettevõte – garantiikirjade vaidluses, mille järgi peab Keskerakond ettevõttele maksma 533 000 eurot. Arbitraažikohtu otsus on lõplik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mis puudutab aga Keskerakonna sisekliimat tervikuna, siis ei ole Martin Helme arvates Jüri Ratasel erakonnas võimuraasugi. “Kui Olga Ivanova visati küll formaalselt erakonnast välja, kuid jäeti alles nende riigikogu fraktsiooni ja Edgar Savisaar, kes on avalikult Ratasele selja pööranud ja ironiseerib peaministri tegevuse üle, on jätkuvalt erakonna liige, siis mis esimehe võimust saame me rääkida,” mõtiskles Martin Helme.

Mart Helme hinnangul püüab Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) küll esitleda oma eelmisteltki valimistelt tuttavat Tallinna korruptsiooni väljajuurija kuvandit, kuid sedakorda ei tule see neil kuidagi välja. “Esiteks on nende linnapeakandidaat kaitsepolitsei endine peadirektor Raivo Aeg, kes oleks pidanud Tallinnast korruptsiooni väljarookimisega tegelema juba kaitsepolitsei juhina, mitte kiitlema sellega praegu. Ja teiseks on nende nimekirjades ju hulk korruptante, alustagu kõigepealt neist,” märkis Mart Helme.

Mõlema Helme hinnangul on käes Vabaerakonna luigelaul. “Ma saan täiesti aru nende loogikast, miks nad ei kandideeri oma erakonna nime all kohalikel valimistel, aga mu meelest on see andestamatu ja parandamatu viga. Nad on juba mitmendat kuud allpool viie protsendi künnist, mistõttu oleks neile endale seda kandideerimist kõige rohkem vaja. Samas, ega ma kurvasta ka, et Vabaerakond ei kandideeri,” lisas Martin muiates.

Sotside ja Reformierakonna kohta arvasid Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna esimees ja aseesimees, et Reformierakonna Tallinna esinumber Kristen Michal ei saa ilmselt kunagi lahti oma valge kampsuni ja kilekoti kuvandist. “Nad, nagu sotsidki, on reformerid toonud Tallinna kandideerima oma absoluutse eliidi, oma parimad pojad ja tütred kuni eurosaadik Kaja Kallaseni välja. Samamoodi on kõik oma ministrid kuni erakonna esimehest Ossinovskini välja Tallinnas üles rivistanud sotsid. Sotside puhul on muidugi praktiliselt avalikult teada, et nad on Keskerakonnaga juba kokku leppinud, et juhul, kui Keskerakonnal ei tule valimistulemuste selgumise järel pealinnas enamust, siis asuvad sotsid neid toetama ja tehakse koos koalitsiooni. Aga kui juhtub nii, et sotsid saavad näiteks praeguse seitsme koha asemel ainult viis kohta? Keskerakond saab vast kokku 33-35 kohta. Sel juhul ei saada ikkagi enamust kokku ja Tallinn saabki üle pikkade aastate Keskerakonna-vaba linnavalitsuse,” usub Mart Helme.

Saadet saab järelkuulata “Räägime asjast” Mixcloud lehel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused