Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Kaja Kallase ja Reformierakonna võimuletuleku korral tehakse Eestile palju kurja

-
27.05.2018
1SI17MAI18E10
© Scanpix.

Pühapäevases Tre Raadio, Ring FM ja Kuressaare Pereraadio saates “Räägime asjast võtsid Mart ja Martin Helme esimese teemana jutuks neljapäeval toimunud konverentsi tõejärgsuse teemal.

Mart Helme, kes ka ise konverentsil ettekandega esines, nimetas seda akadeemiliseks, mida näitas ka Urmas Espenbergi ülevaade filosoofia koolkondadest läbi ajaloo, alates antiikajastust ja lõpetades tänase päevaga. Ettekanne näitas, kui keeruline on tõe käsitlemine ning et tõde saab põhineda vaid faktidel – või nagu on üks filosoofidest öelnud: “Tõde on nii tugev, kui palju on selles matemaatikat!”

Marksism võtab proletariaadi asemel käsutäitjateks haritlased

Roland Tõnissoni ettekanne neomarksismi tekkest Frankfurdi koolkonna näite varal tõestas, et Euroopa Komisjoni presidendi Junckeri väide, nagu poleks Marx vastutav marksismi kuritegude eest, on võigas vale, sest just Marx ja Engels on on vägivalda hädavajalikuks pidanud. Neomarksismi sünnitanud vasakpoolsed professorid olid proletariaadis pettunud ja otsustasid luua uue revolutsioonilise klassi, kelleks otsustati muuta haritlased – ja see tänapäeval toimubki.

“Tänane Lääne kõrgharidus, millel pole mingit pistmist haritusega, ongi uue revolutsioonilise ideoloogia kandja,” märkis Martin Helme. Ta tõi näiteks USA Michigani Ülikooli, kus sallivuse ja mitmekesistamise õppetool saab aastas 11 miljonit dollarit. Martin lisas, et neomarksistide uue teooria järgi tuleb pseudovõrdsusel põhineva ühiskonna tarvis hävitada ühiskonna põhisambad ehk siis religioon, perekond ja vanemate autoriteet.

Libauudised ja näidishukkamised

Mart Helme sõnul toimub see ka tänases Eestis, kus sooneutraalsus ja muud perverssused tuuakse juba isegi lasteaedadesse ja seda laseb sündida viie lapse ema ning haridusminister Mailis Reps. Seda Reformierakonna algatatud ideoloogilist poliitikat jätkab valitsuses Keskerakond, kes selliseid suundumusi samas venelaste eest varjab, et nende hääled siiski kätte saada.

Roland Tõnisson kajastas neomarksismi ühe ideoloogiarelvana libauudiseid. Martin Helme tõi näitena selle, kuidas tööjõu vajaduse sildi all hävitatakse eesti rahvast – te ju tahate raha, järelikult tuleb võõrtööjõudu juurde tuua, sisestatakse ühiskonnale. Globaalsem libauudiste levik aga käib Trumpi ja Brexiti ümber.

Anti Poolametsa ettekanne oli repressiivse tolerantsi teemal ja seal toodi välja mitmed juhtumid, kus poliitiliselt mittekorrektsete ütlemiste tõttu on inimesi päevapealt vallandatud, nagu viimati juhtus neegrile märkuse teinud bussijuhiga. Poolamets käsitles ka Sario TV juhtumit, kes 19-aastane blogija sai ebakorrektsete väljendite pärast kaela terve represseerimissüsteemi meediast inimõiguslasteni välja.

Noortest tehakse Pavlik Morozoveid

“Igasugune kriitika võõraste suhtes on Eestis rassism, midagi ei uurita, inimesed mõistetakse ette süüdi, rassistlikuks tembeldatakse terve rahvas, et vaid igasugune kriitika maha materdada,” kirjeldas Martin Helme. Mart Helme hoiatas, et järgmisena läheb käiku riiklik represseerimine, mis hakkab kulgema juba ehtstalinlikult. Ta juhtis tähelepanu ka sellele, et nagu neegrijuhtumi tõstatas keegi noor nimega Rasmus, tahetaksegi vasakliberaalide poolt hukkajateks teha noored, nagu see toimub räigena variandina Aafrika kodusõdades ja juhtus Pol Pothi ajal Kambodžas.

Mart Helme tuletas meelde ka viimast Foorumit, kus esinesid europarlamendi saadikud ning Kaja Kallase jutt ajas lausa ihukarvad püsti. “Kaja Kallas ongi vasakliberaalse multikultiagenda esindaja, kelle jutt koosneb loosungitest ühtsuse ja koosmeele teemal – järgmised neli aastat tulevad Reformierakonna võimuletuleku korral õudusunenägu ja selle aja jooksul tehakse tohutult kurja,” nentis ta.

Bussis toimunud neegrikonflikti juurde naastes märkis Martin Helme: “Me oleme hoiatanud, et võõraste sissevedu toob endaga kaasa argitasandil kultuurikonflikte, kusjuures marksistid tahavad, et eestlased vabandaksid ja käiksid seinaääri pidi. Tegelikult tulnuks see neeger kohe lennuki peale panna ja välja saata, teisi ei tuleks üldse sisse lasta ja need, kes tulevadki, peavad kohe meie reeglid endale selgeks tegema ja neist kinni pidama!”

Trumpi ja Mangi materdavad ideoloogiakaaslased

Helmed käsitlesid veel ka Trumpi ümber toimuvat, kus teda rünnates on süvariik hävitanud palju elusid. Mart Helme sõnul toimub sarnane asi ka Igor Mangiga, kes on juba hukka mõistetud, kuigi süüdistuse on esitanud ainult üks naine, ülejäänud on anonüümsed. “Mang on ilmselt katseeksemplar, kuidas süsteemile ohtlikke vastaseid hävitada,” märkis ta. Villu Reiljani väitel polevatki süsteemi vastu mõtet minna, sest see hävitab inimese nagunii.

Martin Helme hinnangut mööda juhib Trumpi-vastast meediakampaaniat seltskond ideoloogiatöötajaid, kes  nimetavad ennast ajakirjanikeks, kuid on midagi Marju Lauristini koolkonna toodangu moodi. Ükski USA presidendi vastu suunatud süüdistustest tegelikult tõepõhja ei oma ja kui nende alusetus selgubki, siis seda ei kajastata.

“Kõike seda tehakse selleks, et Trump peaks kõik neli võimulolekuaastat ainult süüdistustega tegelema ja et talle ei jääks aega valimislubadusi ellu viia, ning siis saaks järgmistel valimistel jälle mõne Obama võimule tuua!” selgitas Mart Helme. “Seda kõike tehakse ka Eestis, et EKRE ainult võimule ei saaks ja vasakliberaalidel oleks võimalik rahvusriik hävitada!”

Rahvuskonservatiivid valimiste-eelsesse valitsusse ei lähe

Saates võtsid Mart ja Martin Helme ette ka Eesti Päevalehe algatatud sosinad valitsusvahetusest. Nimelt on välja pakutud, et IRL ajab oma “põhimõttekindluse” näitamiseks valitsuse lõhki ning siis tulevad Reformierakond ja jõulupäästjana Kaja Kallas, kes võtab ette veidi kosmeetikat – laseb näiteks aktsiisid tagasi Taavi Rõivase pandud tasemele või taastab abikaasade ühisdeklaratsioonid. Istuval valitsusel on selliste väikeste sammudega lihtne valimistele vastu minna.

“Valitsusvahetuse põhimõte on viia Keskerakond kriisi, kuhu ta valitsusest eemale jäädes nagunii satub, ja tõsta esile Reformierakond, kes valimisteni mingeid ämbreid ei tee ja võidab need,” pakkus Martin Helme. Tema sõnutsi võib jutuks tulla RE vähemusvalitsus, kui teatud osa opositsiooniga saavutatakse kokkulepe, et valitsust kõigutama ei hakata, aga võidakse üritada ka luua RE, EKRE ja IRL-i liitu või koalitsiooni Vabaerakonna ja niinimetatud aknaalustega, seega on võimalikke kombinatsioone palju.

Mart Helme tuletas meelde president Kaljulaidi lubadust Kreekas, et Eesti on pagulaskriisis nendega solidaarne ja pidas võimalikuks, et Kaja Kallase valitsus teeb enne valimisi ära mõne Euroopa Liidule antud lubaduse. EL-i Eesti valimised tegelikult ei huvita, sest nii nagu sõitis ta üle valmisjärgsest Kreekast, nii üritab ta teha ka Itaaliaga ja vajaduselt teeb ka Eestiga.

IRL on Helmede arvates siiski nullis, sest nad on niigi ühe valitsemisperioodi jooksul kaks valitsust ära lõhkunud, erakonnas on käimas tartlaste mäss ebapopulaarse keskkonnaministri Kiisleri vastu ning Seeder on oma langusega ühele protsendile võimalike peaministrite edetabelis lausa hävingus. Ometigi võib RE pakkuda neile mingi võimaluse midagi korda saata, mille peale isamaalased saavad trumme põristada ja lubada järgmises valitsuses veel rohkem ära teha.

Mis aga puutub EKRE-sse, siis rahvuskonservatiivid võimalikku valimiseelsesse valitsusse ei lähe. “Meid jätke välja – see aeg on möödas, kus me oleks saanud näidata, et me pole vaid jutumehed, näiteks aasta algul, eelarve koostamisel,” rõhutas Martin Helme. “Nüüd me seda enam teha ei saaks, meid tehtaks selles valitsuses põhimõttelagedateks lollideks ja seda mängu me kaasa ei mängi!”