“Räägime asjast”: kui EKRE-l ka oma peaprokuröri kandidaat on, siis meedia seda nime kiireks muttatampimiseks ei kuule

Eesti,
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Arutledes saates “Räägime asjast” uute rünnakute teemal Donald Trumpi vastu, tõid saatejuhid Mart ja Martin Helme tema puhul kasutatava isiku hävitamise taktika läbi laimu ja ruineerimise, mis on vasakliberaalide relvaks, näitena ka tänasesse Eestisse.

“Meedia nõuab meilt pidevalt meiepoolse peaprokuröri kandidaadi nime – selleks, et saaks teda mutta tampima hakata,” rääkis Mart Helme. “Nii need asjad ei käi – selle lepime me kokku koalitsioonis ja kui me kokkuleppele ei jõua, siis tuleb pärast Perlingu ametiaja lõppemist määrata kohusetäitja.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta välistas ka selle, et kohusetäitjaks võiks saada senine peaprokurör Lavly Perling ja lisas, et kohusetäitja ei saa omama sellist autoriteeti, nagu konsensuse alusel viieks aastaks määrataval peaprokuröril oleks.

Meedia nõuab erinevatelt EKRE poliitikutelt igal nädalal vähemalt korra omapoolse kandidaadi nime või vähemalt vihjet. Seda saamata on välja pakutud näiteks Urmas Simoni nime. (Delfi: Kas EKRE kandidaat riigi peaprokuröriks on Pae tänava pommimehe kaitsjana tuntud Urmas Simon?)

Kui EKRE-l oma kandidaat ka on, siis see nimi tuleb esmalt kuuldavale koalitsioonipoliitikute kõnelustes, kuid mitte meediale, vaid asjaosalistele teadmiseks, ning konsensuse saavutamisel ka avalikult teadustamiseks.

Meedia hävitas EKRE väliskaubandus- ja IT-ministri Marti Kuusiku karjääri ja üritab sama teha Kert Kingoga. Rahvuskonservatiivide vastus sellele ongi üks – mingit infot peavoolumeediale ei anta enne asjade ametlikku mahahõikamist, sest muidu paiskab ajakirjandus oma hagijad kohe kompromiteerivat materjali otsima, ja mis veel hullem, seda välja mõtlema.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused