Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: liberaalid on Eesti poliitikasse toonud hõimusuhted, kus on “omad” ja “võõrad”

-
28.04.2019
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.
© UU

Saates “Räägime asjast” võtsid Mart ja Martin Helme jutuks sõnavabaduse Eestis, mis on üleöö vasakliberaalide probleemiks saanud – eks neomarksism tahab ikka teistest kõrgem olla.

Saatejuhid rääkisid alustuseks sajast vihavabast päevast, mille president valitsuse ametissekinnitamisel välja pakkus – olles ise kolm nädalat sellega venitanud, et RE ja sotsid saaks koalitsiooni vastu viha õhutada.

“Tuli sotside ministritele anda võimalus maksta omadele kõrgeid palku ja preemiaid, teha käskkirju, mis tekitaks järgmisele ministrile peavalu ehk siis teha mineerimistöid,” kommenteeris Mart Helme.

Martin Helme märkis, et vihavabast ajast said kõik erinevalt aru ja Kaljulaid oleks rahunemisüleskutset tehes pidanud kõigepealt otsa vaatama Reformierakonna ja sotside saadikutele, kes koos oma ruuporitega meedias kõige rohkem viha õhutavad. Viimastest tõid Helmed välja Toomas Sildami, kes leiab alati võimaluse rahvuskonservatiive laimata, aga ka vennad Kivirähkid ehk sotsioloogist Juhani ja kirjanikust Andruse, kes ilkumistes piire ei tunnista ja EKRE-t igal võimalusel demoniseerivad.

Nii nimetas Andrus Kivirähk meedias EKRE poliitikuid lollideks. “Milline luuleline ebaõiglus – nüüd hakkavad lollid nende tarkade ja läbinägelike üle valitsema, sest rahvas andis lollidele selleks mandaadi,” ironiseeris Martin Helme.

Mart Helme sõnul räägivad kõik, et EKRE peaks retoorikat tagasi tõmbama, kuid rahvuskonservatiividel on see mõõdukas – räige retoorikaga esinevad hoopis Lobjaka, Epneri ja Kiisleri sugused, samuti endised ministrid Mikko, Ligi ja Ossinovski, kelle jutt on otseselt oma riiklust lammutav. Nii on nad rääkinud demokraatia kriisist Eestis ja süüdistanud selles EKRE-t, kuigi just rahvuskonservatiivid nõuavad näiteks tsiviilkontrolli tõhustamist jõustruktuuride üle ja rahvaalgatuse õigust.

Mis aga puutub ajakirjanikesse, siis Mart Helme sõnul väänavad just Sildami ja Kiisleri-sugused intervjueeritavate tekste, asetades need valesse konteksti. Ta tõi näiteks enda sõnad õõnespeade kohta, mida kasutatakse rassismi kontekstis, kuid isegi kapo aastaraamat tõestas, et paljud Aafrikast ja Aasiast tulijad ei kvalifitseeru tudengiteks, vaid kaovad siit Schengeni ruumi, kuritarvitades meie riigi antud võimalusi.

“Kui miski meie demokraatiat üldse ohustab, siis mitte kolmikliit, vaid president, kes usurpeerib võimu, võttes endale õiguse hinnata ministrite sobivust ametisse – ja kõik teevad näo, nagu tal olekski see õigus,” hoiatas Mart Helme, kes tõi näiteks ka Itaalia, kus Liiga ja Viie Tähe Liikumise valitsuse ametisse astudes võttis sümboolse võimuga president endale õiguse seda takistada, sest talle ei meeldinud ministrikandidaat Paolo Savona.

Martin Helme sõnul ei läinud presidendi võimuusurpeerimisest hoolimata vastasseisuks, sest see oleks olnud tagasilöögiks Eesti demokraatlikule võimuprotsessile. Mart Helme naeruvääristas saates “Rahva teenrid” kõlanud juttu, nagu oleks koalitsioon Kaljulaidi oma järgmiseks presidendikandidaadiks paika pannud – see, kuidas president käitus uue valitsuse ametissenimetamisel, ei anna vähimatki põhjust teda toetada!

Saatejuhid kritiseerisid ka presidendi Moskva-visiiti, mida ei arutatud poliitikaringkondadega läbi, samuti riigipea pidevaid ringsõite maailmas, mida põhjendatakse ÜRO Julgeolekunõukogusse pürgimisega. “Ma loodan, et me liikmeks ei saa, sest see toob kaasa suured kulud, kasu on lühiajaline või lausa olematu, selle eest aga antakse kaalukaid ja pikka mõjuga lubadusi, nagu Marrakechi leppe toetamine,” põhjendas Martin Helme.

Mart Helme aga lisas, et mingit prestiiži see Eestile juurde ei too – kes meist oskaks nimetada kasvõi ühte praegust ajutist julgeolekunõukogu liiget? Praegune jutt presidendi tegemiste ümber on tema sõnutsi nagu karussellil kilkamine, sest samas venitas riigipea kahe valitsuse vahele jäävat aega teadlikult pikemaks, mida ei saa riigimehelikuks küll pidada.

Naastes vihavaba aja juurde ütles Mart Helme, et seda ei tule, sest Kaja Kallas kuulutas Riigikogus esinedes välja sõja Eesti uue valitsuse vastu ja näiteks Randpere vihaõhutused on seda vaid kinnitanud.

Martin Helme meenutas Veiko Vihuri sõnu: kui tahad konservatiivi vihastada, siis valeta; kui tahad liberaali vihastada, räägi tõtt! Praegu ringleb Eestis meeletu hulk valesid ja üheks neist jutt, nagu tahaks EKRE sõnavabadust piirata. Üks selline jutt väidab, et kui Martin Helmest saab rahandusminister, siis vaigistavat ta ERR-i sellega, et ei anna muidu ringhäälingule uue maja jaoks raha.

Helmed tõid näiteks ka selle, kuidas naisi ässitatakse rahvuskonservatiivide vastu väitega, nagu keelaks nad abordid – tegelikult soovib EKRE vaid luua kõik võimalused, et naised saaksid ja tahaksid terveid eesti lapsi sünnitada. Martin Helme sõnul ei arva sugugi kõik naised, et abort on inimõigus – väga paljud ka hindavad uut elu enda sees.

“Hoopis sotsid ja RE on need, kes tahavad kõike piirata – nad tahavad olla keelajad ja käskijad, sest see on nende instinktides, ja nemad on toonud poliitikasse traibalismi ehk hõimusuhted, kus on omad ja võõrad hõimud,” rääkis Martin Helme. “Kuni nende printsiibid ei kehti universaalselt kõigile, ei võta me neid ka tõsiselt.”