Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: “Marran ja Sinisalu, Kreml teab ilmselt teie mõtteid juba enne nende selgeksmõtlemist!”

-
09.09.2018
Kapo näiline töövõit on tegelikult hale põrumine.
© Tairo Lutter/Postimees

Pühapäevases saates “Räägime asjast” olid stuudios taas Mart ja Martin Helme ning esimeseks jututeemaks suur riiklik läbikukkumine, mida serveeritakse töövõiduna.

Jutt käib mõistagi “integratsiooni plakatipoisi paljastamisest omadele info viijana”, nagu väljendus Martin Helme, kes tuletas ka meelde, kuidas peaminister Ratase ja president Kaljulaidi sugused on juba aastaid rääkinud, et Deniss Metsavase moodi mehed on “meie inimesed”, kes on veelgi lojaalsemad kui eestlased, ja rahvuse järgi ei tohtivat inimestel üldsegi mingit vahet teha!

Mart Helme juhtis tähelepanu kindral Riho Terrasele, kes ei suuda muud öelda, kui Metsavast kaabakaks sõimata, ise aga on kogu aeg uhkustanud sellega, kuidas venelasi kaasatakse isegi Kaitseliitu. “Toida Denissi kuidas toidad, ikka vahib Venemaa poole!” parafraseeris Helme tuntud ütlust, lisades, et tegelikult pole see mees reetur, vaid ta töötaski oma tegeliku kodumaa, Venemaa heaks.

Martin Helme sõnul ülendas Eesti juhtkond poliitkorrektsuse dogmade järgi inimest, kelle taust oleks pidanud lausa karjuma, et teda ei saa samamoodi usaldada nagu põlisrahvast. Mart Helme lisas, et Ratas ja Kaljulaid ei saa kuidagi aru, et hõimuidentiteet on kõige kindlam identiteet. Selle asemel, et tegelikku läbikukkumist tunnistada, käib Arnold Sinisalu ringi ja arutleb, mis võis nn reetmise motivatsiooniks olla, raha või santaaž.

“Juba Sherlock Holmes ütles, et kõigepealt tuleb läbi vaadata loogilised põhjused ja alles siis ebaloogilised,” ütles Martin Helme. “Metsavase isa ja vanaisa on olnud hävituspataljonides ja teiste okupatsiooni struktuurides, ning mõistagi jätkas ka tema tööd eestlaste allutamisel Kremlile.” Mart Helme aga tõi võrdluseks Helmede suguvõsa, kus kõik on sõdinud Eesti eest ja nüüd jätkavad nemadki võitlust rahvuslikes kaevikutes.

Edasi läks jutt sellele, et keegi ei taha juhtunu eest vastutust võtta. “Teie nina alt varastatakse kaitseplaneering, reetur lastakse ligi nii omale kui liitlaste infole ja keegi ei näe seda – ilmselt liitlased ütlesidki, et teil lekib nagu sõel, samas kui Eestis jahivad jõustruktuurid rahvuslasi,” pahandas Martin Helme. “Kui eestlane on kooseluseaduse või massiimmigratsiooni vastu, tembeldatakse ta Kremli mõjuagendiks, endil aga istub Putini käsilane kaitseplaneeringute laua taga ja viis aastat ei märka keegi seda!”

Mart Helme tuletas meelde, kuidas kapo peletab grenaderidest veterane Sinimägedest eemale, Lihula sündmuste ajal passis aga märulipolitsei põõsastes – sinna läheb Eesti jõustruktuuride aur. Ta tuletas ka meelde, et Metsavas oli suurtükiväe inspektor Lõuna-Korea liikursuurtükkide ostu ajal, millega meie kaitsevõimet kuidagi ei parandatud – ilmselt oli tema suunaja, et Eesti kulutaks oma kaitseressursid tühja-tähja peale.

Martin Helme hinnangul õnnestus Venemaal  Läti ja Leedu kaitsevõimet kahjustada sellega, et seal suruti läbi kutseline sõjavägi, Eestis aga jäi ajateenistus alles ja kaitsekulutused on olnud 2% SKP-st – nüüd teeb Vene luure oma agentide kaudu nii, et see kulutataks ilma mingi kasutegurita ära. Selles on kaasa aidanud vastavad riigiametid, kantslerid ja kaitseministrid, kellest keegi pole tegelikult oma ametis hakkama saanud.

Mart Helme tuletas meelde, et Jürgen Ligi kaotas kaitseministrina sõjaväeluure, mis nüüd on küll taastatud, kuid tegeleb ainult Vene sõjaväe liikumise monitooringuga, vastuluure õigust neil pole, Eesti välisluureamet aga tegeleb sisepoliitiliste manipulatsioonidega. Nii tema kui kapo on väljunud igasuguse tsiviilkontrolli alt ja valitsus nende tegemistesse nina ei topi, ohustades nii oma kodanike turvalisust.

Mart Helme rääkis ka oma artiklist, mida keegi avaldada ei taha ja milles ta väidab, et Vene agendid istuvad kogu Eesti poliitmaastikul, erakondades, riigiametites, politseis, kaitseväes ja strateegilistes ettevõtetes – ilmselt on nad märkamatud, aga nendelt tulev infovoog sulatatakse Venemaal üheks täiuslikuks ülevaateks Eestist. “Marran ja Sinisalu, Moskva teab ilmselt teie mõtteid enne, kui te ise neis selgusele jõuate!” lisas ta. Ilmselt on Vene agente ka lihtametnike seas, samuti kõrgtasemel, asejuhtide hulgas. Muide, Mart Helme sõnul võivad varjatud Vene agendid olla ka EKRE-s, et ette kanda meeleoludest rahvuslaste leeris.

Martin Helme sõnul on Briti luure Skripali näite varal puust ja punaseks ette teinud selle, et venelased ei löö millegi ees risti ette, kui neil midagi on vaja teha, ja nad ei karda mingeid tagajärgi. Ilmselt on nüüd Metsavase juhtumiga seoses oodata ka mingit vastukäiku, kuid poliitkorrektsuse silmaklappidega Eesti poliiteliit teeb sellega oma tegutsemisvälja aina kitsamaks.

Ja teema lõpetuseks jäi taas kõlama – praegune spiooni vahelevõtmine pole töövõit, vaid tegu on riikliku läbikukkumisega, millel on ka rahaline mõõde. Kapo on elektrooniliseks võimekuseks saanud tohutu raha, sajad miljonid lendasid vastu taevast Kaitseväes, sest senitehtu on venelastel teada või nende soovitusel kasutult raisatud. Paraku ei taha keegi vastutust võtta, ei keegi neist, kes reeturit edutas, ega ka need, kelle haldusalal läbikukkumine aset leidis – eriti Terras ja Sinisalu.