„Räägime asjast“: Mary Kross ja Reformierakond kasutasid valimiste segamiseks Putini võtteid

Eesti,
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Saates „Räägime asjast“ rääkisid saatejuhid Mart ja Martin Helme palju pahameelt tekitanud prokuratuuri otsusest lõpetada oportuniteedi alusel kriminaalasi Mary Krossi vastu.

Martin Helme sõnul väitis Mary Kross, et väidetavad ründajad kandsid riietel rahvuskonservatiivide sümboolikat – seega oli tegu infooperatsiooniga valekaebuse alusel, mida politsei asus üllatavalt ruttu uurima.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme pakkus, et politsei ilmselt uskus Krossi ja lootis sealt „ekreiite“ kätte saada. Kui aga vale tuli välja, siis polnud muud teha, kui saata asi prokuratuuri, et ehk see aitab asja siluda.

Samal ajal aga tuli otsa veel ka Tarandi provokatsioon, mis osutab mustrile, sest kogu sellesse mosaiiki sobib ju ka Hartlebi lapsevankrirünnak, ning tagasivaates ka Vao juhtum. Mart Helme nentis, et kõigi nende juhtumite puhul oli meedia nagu üks mees püsti ja kohe EKRE kallal.

Nii näiteks nõudis Johannes Tralla Mary Krossi juhtumi puhul, et EKRE vabandaks, Indrek Saar ja Katri Raik rääkisid sellest, kuidas rahvuskonservatiivid olevat muutnud vägivalla poliitika lahutamatuks osaks – nüüd peaksid nemad vabandama.

Martin Helme möönis, et seoses prokuratuuri otsusega on siiski üle poliitilise välja käinud negatiivne reaktsioon ja ka näiteks justiitsminister Raivo Aeg ütleb, et mindud on üle piiri. Samas aga jätkab vasakliberaalne leer, nagu näiteks Krister Paris, Krossi teo õigeksrääkimist.

„Oportuniteet ei ole süüdimõistmine, karistusregistrisse see ei lähe, Kross hüvitab vaid kulud, aga süüd omaks ei võta, kuid kriminaalasi lõpetatakse ikkagi ära,“ nentis Martin Helme. Tema sõnul väldib meedia Krossi teo motiivi, milleks aga oli valimiste mõjutamine.

„Mille poolest on Mary Kross parem kui Putin, kes mõjutab samuti Lääne valimisi oma käsilaste kaudu?“ küsis Martin Helme. „Reformierakond käitus valimistulemusi muuta püüdes putinlikult.“

Saatejuhtide sõnutsi on tegu nõukaaja propagandastambiga, kusjuures NLiit võttis need võtted omakorda üle natslikult Saksamaalt ja Goebbelsilt, need veel varem marksistidelt – natsionaalsotsialism on intersotsialistidega veresugulane. „Kui Vilja Kiisler süüdistab EKRE-t profašismis, siis just nende endi võtted on profašistlikud,“ sõnas Martin Helme. „Natsism on teie minevik, teie toitute sellest!“

Mart Helme lisas, et Eesti meedia on kultuurimarksiste täis ja nood taotlevad igal alal totalitarismi, kus ainult neile on kõik lubatud.

Edasi rääkisid saatejuhid sellest, kuidas võrdsusvolinik Liisa Pakosta ähvardab karistustega neid, kes astuvad välja homoagenda vastu, väites, nagu loodaks sellega hirmuõhkkonda. „Pakosta väänab seadusi – inimesi diskrimineerida ei tohigi, aga see ei tähenda, et meil ei tohi olla vastuseisu sellele, kui homoagenda lubatakse koolidesse ja lasteaedadesse,“ selgitas Martin Helme.

Mart Helme meenutas, kuidas kogu nädal helistati talle, lootes saada kommentaari Tartus toimuva meeleavalduse kohta, kus väljendati vastuseisu homoagenda levikule. „Meid loodeti tirida seda kommenteerima, et anda mingite fraaside kaudu põhjust meid rünnata,“ märkis ta.

Martin Helme sõnas, et meedia püüab sellistest protestiaktsioonidest väga halba pilti kujundada – tavaliselt näidatakse pildis kedagi miitingulistest, kes näeb kummaline välja, või leitakse keegi, kes ütleb midagi rumalalt.

„Meeleavaldus Tartus oli altpoolt tulnud üritus ja meie tegime ainult soovituse, et meie sõnum oleks viisakas ja et ei allutaks provokatsioonidelele,“ lausus ta. „Meie ürituses polnud midagi üllatavat – me oleme homopropaganda vastu alati olnud ja meil on põhiseaduslik õigus seda väljendada!“

Mart Helme sõnul oli tal juba teada, et üle riigi veetakse „sallivuslasi“ Tartusse vastuaktsioonile ja püütakse tekitada konflikti. Siseministrina tegi ta kõik, et Tartus seda ära hoida. „Kohtudes kohalike politseinikega palusin neil seista hea selle eest, et konflikt ära hoida ja lubasin, et ka meie räägime omadega, et nad provokatsioonidele ei alluks ega annaks selleks põhjust,“ rääkis siseminister.

Martin Helme sõnutsi võis geiagenda aktiivseid rünnakuid märgata juba viie aasta eest, kui suruti läbi kooseluseadus ja homoteema aeti teravaks. Nüüd ründavad traditsioonilise ühiskonna lammutajatest radikaalid jälle. „Meie mobiliseerume selle vastu ja ei lase nende propagandal laste ning noorte seas levida – me ei murdu ka siis, kui tekib vastasseis, ning selle eest vastutavad nemad!“ lisas ta.

„Me ei hoia ka valitsuse olles sel teemal madalat profiili, vaid rõhutame, et kaitseme jätkuvalt traditsioonilist peret,“ lausus Martin Helme, lisades, et EKRE kaitseb ka teisi ühiskonna äärealadel asuvaid ühiskonnagruppe, kes on alarahastatud, samas kui LGBT saab raha selleks, et geid saaksid riigi kohtusse kaevata. „Kui me vaatame üle neid rahastamistingimusi, süüdistatakse meid, nagu tahaksime geide kallale minna.“

Mart Helme lisas, et teles läbi viidud vaatajaküsitlused näitavad, kuidas inimesed leiavad, et LGBT esileupitamisega on liiale mindud. Tema sõnul on Reformierakond nüüd ka ALDE Keskerakonna vastu ässitanud, et sundida neid rahvuskonservatiivide vastu võitlema.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused