Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast” välispoliitikast: Merkeli aeg on otsas, kuid Macron üritab nõiajahti hoogustada

-
04.11.2018
Sõnu pole vaja.
© UU

Saate “Räägime asjast” välispoliitilises osas oli jutuks Merkeli epohhi lõpp ja Eesti võimueliidi europugejalikkus.

Martin Helme sõnul on Angela Merkel aeg otsa saamas, kuid nüüd on välja roninud Prantsuse globalistist president Emmanuel Macron, kellest on saamas veelgi räigem föderalismi pealesuruja. Hiljuti aga võttis europarlament vastu deklaratsiooni, mille põhimõtteks oli kõige rahvusliku mahasurumine ksenofoobia- ja rassismi vastu võitlemise sildi all.

“See resolutsioon ütles sisuliselt, et lõpetame sõnavabaduse ja pluralismiga ning kõik jõud, kes ei tunnista poliitikat rahvusriikide likvideerimiseks ja föderatsiooni loomiseks, tuleb “avatuse” ja “sallivuse” nimel maha suruda,” kirjeldas ta. Mart Helme meenutas, kuidas Macron hüppas möödunud nädalal räigelt Ungari ja Poola kallale, nõudes neilt rahvusmeelse poliitika lõpetamist ja ähvardades EL-i rahade äravõtmisega.

“Keegi ei ole Merkelit ega Macroni, Junckerit ega isegi Kaljulaidi valinud teisi riike õpetama, neil pole selleks mingit legitiimsust,” märkis Mart Helme ja Martin Helme lisas, et Eesti võimuholopid laulavad just selle laululehe järgi, mille on neile andnud Brüssel.

Mart Helme juhtis tähelepanu just Macroni süüdistustele, mis on üks-ühele sarnased sellega, mida räägib Eestis näiteks Tsahkna – tegu on retoorikaga, mis on välja töötatud Euroopa Komisjonis ning jookseb sealt ka liikmesriikide ajakirjandusse. Martin Helme nimetas neljandat võimu kõige korrumpeerunumaks ja ta tuletas meelde Merkeli saatuslikku lüüasaamist Hessenis, kus CDU hääled võttis suuresti AfD, kuid meedia rääkis nende minekust peamiselt “vasaktsentristlikele” rohelistele.

“Saksamaa rohelised on hüsteerilised ja vägivaldsed, marutõbistena vahtu välja ajavad marksistid, kes tahaksid saksa rahva hävitada ja neegrid asemele tuua,” selgitas ta. “Sama on Rootsi rohelistega, kellele meeldib perverssne dekadentlus – ja meie meedia nimetab neid paduäärmuslasi “vasaktsentristideks!” Mart Helme lisas, et ka Saksamaa sotsiaaldemokraadid on padupunased äärmuslased, nagu ka Eesti omad, eriti Ossinovski isikus.

Kuivõrd maailmas on hakanud võimule tõusma parempoolsed, nagu Brasiilias Jair Bolsonaro, siis on vasakliberaalne meedia Mart Helme sõnul asunud ka temasuguseid räigelt sildistama – neile inkrimineeritakse külge diktaatori ja represseerija kuvandit. Kui aga teda pussitas hullunud vasakäärmuslane, siis sellisest taustast ei räägitud.

USA demokraatidele saadetud pommide puhul aga rääkis Eesti peavoolumeedia kohe, nagu oleks need Trumpi toetajate poolt saadetud. Ka sünagoogitulistamise järel kujutati seda Trumpi poliitika tulemusena, kuigi USA on endiselt kindlaim Iisraeli toetaja. Eesti meedia on EKRE puhul samuti levitamas ohtralt libauudiseid – nii räägiti riigikaitse reformikava puhul, nagu tahaks rahvuskonservatiivid USA-lt raha, aga kohustusi võtta ei taha.

Martin Helme rääkis Merkeli ajastust kokkuvõtet tehes, et too on olnud tugev oma vasakliberaalse poliitika ajamisel, aga mitte saksa rahva hüvanguks. Tema ajal teenisid saksa pangad, majandus ja riigikassa Ida- ja Lõuna-Euroopa riikide pealt, kuid saksa rahvale pole sellest kasu olnud. Vastupidi – Ida-Saksamaa on teinud taandarengu, vahe lääneosaga on kasvanud, idasakslased on vaesemad, töötus seal suurem, investeeringuid on vähe.

Ida-Saksamaa leiab, et Merkel on ta reetnud ja seepärast ollakse seal ka tema vastu, nagu näitasid sündmused Chemnitzis. Mart Helme meenutas, et Merkel on pärit kirikuõpetaja perest, nood aga olid enamasti Stasi ja sealt lähtudes ka KGB agendid.

“Merkelil on venelastega soojad suhted ja ta räägib, et nendega peab hästi läbi saama – mingil moel tohib Saksamaa nendega kaubelda, ilma et talle seda ette heidetaks,” rääkis Martin Helme. “Merkel ei pannud tegelikult ametit maha, vaid ta sunniti selleks, ja kui ta taandub parteijuhi kohalt, siis ilmselt võetakse ta ka kantsleri ametist maha ja sinna tõuseb tema rivaal.” Igastahes on Euroopas enne europarlamendi valimisi oodata tugevat jõudude polariseerumist.