“Räägime asjast“: möll lippude ümber Riigikogus muutus opositsiooni poolt animaalseks emotsioonipuhanguks

Rubriik Eesti On
©UU
Eesti lipud Toompea lossi Valges saalis

Saate „Räägime asjast“ järjekordset teemat ette võttes meenutas saatejuht Urmas Reitelmann Riigikogu viimast töönädalat, mis oli tema sõnul väga turbulentne ja emotsionaalne.

Kui alkoholiaktsiisi seaduse vastuvõtmine möödus rahulikult, siis arutelu Eesti lippudest Riigikogu Valges saalis kippus üle mõistuse minema. Mart Helme ütles, et midagi sellist ei ole ta oma parlamenditöös veel näinud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui eelmises koosseisus on ikka räägitud EKRE retoorikast, siis sellist laste tsirkust, nagu korraldas opositsioon lippude ümber, pole meie kunagi teinud – see oli piinlik ja naeruväärne, kui Reformierakonna saadikud röökisid ja sõimasid. Henn Põlluaas püüdis küll Riigikogu esimehena olla rahulik, demokraatlik ja salliv, aga liberaalid olid marus,“ kirjeldas Mart Helme.

Urmas Reitelmann märkis, et opositsioon võitles Euroopa Liidu lippude tagasitoomise eest viimse padrunini. „Ma olin kohkunud – pealtnäha viisakatelt kolleegidelt ei oleks oodanud sellist leksikat ja hüsteeriat. See oli infantiilne, lapsik jauramine,“ kirjeldas ta. „Tegelikult oleks kompromissina saanud EL-i ja NATO lipud vestibüülis välja panna, aga see Reformierakonnale ei sobinud – nad pidid kasvõi nui neljaks EL-i lipud Valgesse saali tagasi saama.“

Mart Helme arvates tahtis opositsioon näidata, nagu poleks koalitsioon euro-, vaid venemeelne. Tema hinnangul näitas RE sellega oma tegelikku palet. „Te võitlesite rahvuslipu vastu – selle lipu eest karistati terve nõukogude aja jooksul, Stalini ajal saadeti Siberisse – ja teie võitlete sellesama trikoloori vastu. Ise te rääkisite alles paari kuu eest sellest, et Tallinna linnavalitsuses pole Eesti lippu – kas teil üldse mingit loogikat pole?“ küsis Helme.

Urmas Reitelmann nimetas opositsiooni käitumist puhtaks animaalseks emotsiooniks. „Siim Kallas oli kogu selles loos ülimalt väljapeetud härrasmees, aga räuskasid need, kes pole oma elus kunagi päevagi tõsist tööd teinud,“ sõnas ta. „See polnud enam põhimõttekindlus, vaid arengupeetus!“

Mart Helme hinnangul tahtis opositsioon koalitsioonile ära teha, kuid tegi endale, nagu ka tema umbusalduse ajal hüsteeritsedes, sest ka siseminister jättis ära diplomaatilisuse ja andis vastastele silmade vahele, nii et särtsus. Urmas Reitelmann võrdles RE ja sotside käitumist Novgorodi veetšega, sest opositsioonipoliitikud kippusid lausa pükstest välja hüppama, kuid kukkusid igati läbi.

Mart Helme sõnul hoidsid koalitsioonipartnerid neis aruteludes madalat profiili, kuid jälgisid mängu ja andsid rahvuskonservatiividele teada, et toetavad neid. Mis aga puutub RE saadikutesse, siis enamik neist on suure parlamendikogemusega ja nad teadsid hästi, kui oluline võib olla ka üks hääl.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused