“Räägime asjast”: Olga Lauristini tütar pidas Eesti parlamendi ees haleda epistli

Eesti,
- Updated
Marju Lauristin
©UU
Marju Lauristin

Tre raadio saates “Räägime asjast” analüüsisid Eesti Konservatiivsete Rahvaerakonna (EKRE) esimees Mart Helme ja partei aseesimees, EKRE riigikogu fraktsiooni juht Martin Helme riigikogus toimunud sotsiaaldemokraatide korraldatud riiklikult tähtsa küsimuse arutelu. Riigikogu suures saalis toimunud mõttevahetuse pealkiri oli “Eesti demokraatia ohud ja väljakutsed”.

Sotsid olid “ohtudest” kutsunud rääkima kommunist Olga Lauristini tütre, sotside eurosaadiku Marju Lauristini, talle ette antud teksti kandis ilmekalt ette ka näitleja, “Ühtse Eesti Suurkogu” käilakuju Jaak Prints ja Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna vastu suunatud ürituse lõpetas riigikogulasest sotsialist Toomas Jürgenstein.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme hinnangul pidas kõige sisukama ettekande Marju Lauristin, kes küll valetas üle lause ja levitas väljamõeldisi, kuid andis siiski oma sõnumi edasi. “Mida me sealt siis kuulsime? Kuulsime, et europarlamendi, mis on täielik ersatsparlament, saadik tuleb pärisparlamendi ette esinema ja teatab meile, et noa ja kahvliga sööma õppimine ongi vaevaline protsess. Lauristini kõne kubises ülbusest ja üleolevusest. Ta paigutas oma kõnes näiteks Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna europarlamendi kõige äärmuslikumasse fraktsiooni, kuigi me ei ole isegi veel mõelnud, kas kandideerimegi üldse europarlamendi valimistel. Lauristin kirjeldas vaenlase kuju ja hakkas sellega siis võitlust pidama. Seda oli äärmiselt tülgastav kuulata ja paistis, et mitte ainult meie fraktsioonil,” rääkis Martin Helme.

Mart Helme sõnul ei olnud padupunase taustaga Lauristini kõnes iseenesest midagi enneolematut. “Ta on Tartu ülikoolis üles kasvatanud mitmeid ajakirjanike põlvkondi. Ta on Eesti desinformatsiooni ämmaemand. Tema jaoks on valeinfo levitamine suure auditooriumi ees olnud igapäevane töö. Kui Lauristin hakkab rääkima liberaalsest demokraatiast, siis mis on saanud liberaalse demokraatia peamisteks märksõnadeks? Kindlasti piiranguteta pagulaste vastuvõtmine, kindlasti homoabielude heakskiitmine ja sallimine ning kui võtta veel teemaks oma rahvuse ja inimeste kalliks pidamine, siis oled sa lihtsalt nats mis nats,” lisas Mart Helme.

Samas ei imestanud kumbki Helme, miks sotsid on viimastel nädalatel nii närvi läinud, et sõimavad avalikult riigikogus teise parlamendierakonna liikmeid ja toetajaid ning ostavad Eesti Päevalehe esiküljele reklaami, mille sisu ütleb, et sotsid ei tee EKRE-ga koostööd.

“Nende toetus on juba mitu kuud stabiilselt kehvem kui meie reiting. Valijad näevad sotside silmakirjalikkust ja valelikkust aina sagedamini läbi. Sotside seas valitseb selge paanika, muidu nad ei käituks nii meeleheitlikult,” on Mart Helme veendunud.

Saadet saab järelsuulata “Räägime Asjast” Mixcloud lehel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused