“Räägime asjast”: prokuratuur ja politsei annavad kaudselt seadusrikkumistele õnnistuse

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Provokaator Tarand aktsioonis.

Saates “Räägime asjast” võtsid saatejuhid jututeemaks ka Eesti läbinisti mäda õigussüsteemi.

Nimelt esitas EKRE Indrek Tarandi vastu kuriteoteate, sest vastavalt karistusseaduse 158 paragrahvile ei tohi meeleavaldust segada ja see on karistatav. Siseministeeriumi alla kuuluv politsei lükkas selle juba esimesel päeval tagasi, väites, et Tarandil oli õigus endale sõnaõigust krabada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Siis edastas EKRE sama kaebuse justiitsministeeriumi alluvuses olevale prokuratuurile ja sai vastuseks, et ka nemad ei näe Tarandi käitumises midagi valet. “Vastus kõlas nii, et kuna Tarandil ei õnnetunud tuhande inimesega meeleavaldust laiali ajada, siis ta seda ju ei seganud,” kirjeldas Martin Helme.

Martin Helme sõnul on asi suuresti selles, et kui Tarand oleks kriminaaluurimise all, oleks tal raskendatud Riigikogusse kandideerimine, sest see seab teatud piirangud. Eesti õigussüsteemi edastatud sõnumeid aga peab ta masendavateks: esiteks teeb justiitssüsteem poliitilist tellimust. “Kui oled õiges erakonnas, siis võid kõike teha,” lausus Helme. “Kui Ojasoo peksis naist jalaga, polnud see vägivald; kui ERR-i sketšid mõnitasid Varro Vooglaidu, polnud see laim.”

Mart Helme meenutas, kuidas Jüri Ratas räägib aina EKRE poolt plaanitavast kohtunike “peade mahavõtmisest”. “Ratas, sa juhid kriminaalset erakonda, kelle inimesed on süüdi mõistetud ja erakonda ning ametitesse tagasi võetud; erakonda, mis on Tondiraba, Linnahalli ja muud korruptsiooni täis, ja sa tuled teisi taga rääkima mingite väljendite pärast!” sõnas ta. Martin Helme lisas, et alles nõudis kohus Keskerakonnalt tagasi 220 000 maksumaksjalt virutatud eurot!

“Ja mis raha eest saadab Ratas inimestele 80 000 jõulukaarti ning jaotab rongis šokolaadi – maksumaksjad, see raha ei tule tema omast, vaid teie taskust, see on kingitus teile teie oma raha eest!” jätkas Mart Helme. “Keskerakond väidab, et nemad on ausad, teised aga tahavad päid maha võtta – te olete ise kuritegelik erakond!”

Martin Helme ütles, et politsei ja prokuratuur “oma” inimesi ei puutu, aga need, kes Tarandit korrale kutsusid, saavad tunda veel suuremat uurimist kui Danskes. “Prokuratuur saatis ühiskonnale sõnumi – võite minna kasvõi kontserdilavale, rabada mikrofoni ja kui teid minema aetakse, on süüdi need, kes ei lubanud teil helitehnikat varastada,” selgitas Martin Helme. “Kui oled euroopalik liberaal, tohid röövida ja kakelda, kui aga paha populist, siis saad täiega karistada.”

Mart Helme tuletas meelde ka Postimehe ja Delfi libauudist, nagu oleks korraldajate kodulehel kutsutud üles vägivallale, mis on täiesti vale; mujal sotsiaalmeedias kõlavad üleskutsed pole aga mitte EKRE, vaid Facebooki probleem. Martin Helme lisas, et EL võttis vastu seaduse, mille kohaselt peab vihapostitus olema tunni jooksul kõrvaldatud, kuid see käib vaid konservatiivide, mitte liberaalide kohta – Eesti 200 “õiged” inimesed, kes norivad interrindelikult tüli ja teevad lapsevankrirünnakuid, selle alla ei käi.

“Seaduse kaitse ja põhiseaduslikud õigused ei kehti Eesti kõigi kohta, need kehtivad vaid “õigetele” inimestele, kes võivad haiget teha nagu Ojasoo, ja miitinguid segada, nagu punaprofessor või Tarand,” kirjeldas Martin Helme ja Mart Helme lisas, et topeltstandarditega Keskerakond läheb valimistele loosungiga õiglasest riigist, mis on kisendavas vastuolus reaalsusega. Seda, et Ratase valitsetav Eesti ei ole ei õigusriik ega õiglane riik, näitas ka see, et Keskerakonna võimu ajal on Eestis tõusnud vaeste arv, ja seda eriti pensionäride seas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused