“Räägime asjast”: Reformierakonna edu taga on vaid rahulolematute koondumine

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Mart ja Martin Helme saadet kardetakse nii hullupööra, et langetakse sovjetiaja tasemele.

Ülestõusmispühade saadet „Räägime asjast“ alustasid saatejuhid Mart ja Martin Helme õnnesoovidega kristlastele ja kõigile vaimsetele inimestele.

Esimese teemana võeti ette populaarsusuuringud, mida on läinud nädalal kogunisti kolm – Kantar Emori, Turu-uuringute ja Norstati.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme juhtis tähelepanu sellele, et Isamaa sai erinevates uuringutes väga erinevaid tulemusi, mis on ilmselgelt statistilise vea piirest väljas – paneb kahtluse alla kogu uuringute tausta.

Martin Helme jutu järgi on EKRE toetus kõige kõrgem Norstati uuringus, mis oli 17,9. See agentuur teeb uuringuid igal nädalal, mistõttu seal on ka kõige rohkem näha uudistes ilmunud lugude mõju küsitletutele.

„Kõigis uuringutes oli meie uue koalitsiooni toetus kõige kõrgem, sotside ja RE toetus jääb keskmiselt kümme protsenti maha,“ märkis ta. Mart Helme juhtis tähelepanu Postimehe pealkirjale, kes väitis, et võimukoalitsiooni toetus olevat hoopiski läbi aegade madalaim.

Toetus EKRE-le on püsinud stabiilne ja isegi kasvanud, kuid Reformierakonna populaarsuse kasv on saatejuhtide hinnangul ebaloogiline. Mart Helme meenutas, kuidas üks Kantar Emori uuringutöötajatest esitas hiljuti meedias kiidulaulu oravaparteile. „Kas selline kallutatus ei peegeldu mitte uuringutulemustes – kahtluseuss igal juhul jääb,“ lausus ta.

Martin Helme selgitas, et on suur hulk inimesi, kes teavad uue valitsuse platvormi ja toetavad seda täielikult, kuid on ka need, kellele uus valitsus ei meeldi – just nemad ongi RE taha koondunud, sest ka sotsid kaotavad toetust juba pikka aega, ja kõik rahulolematud kokkuvõetuna tõstavadki ajutiselt RE populaarsust, mis kaob üsna ruttu.

Mart Helme sõnul on need inimesed valedega üles ässitatud. „Meie kohta räägitakse, et me vihkavat naisi – meie tahame hoopis vähem aborte ja rohkem tervena sündinud lapsi. Me ei vihka ka naisarste, vaid see on ühiskondliku moraali küsimus – kas arst soovitab aborti või soovitab sünnitada. Me ei ründa ka ajakirjandust, vaid juhime tähelepanu sellele, et meie meedias on propagandistid, kes teevad kallutatud ajakirjandust!“ rääkis ta.

„Meil on tasakaalustamata ühiskondlik avalik ajakirjandus ehk rahvusringhääling,“ sõnas Martin Helme. „Minul selle nõukogu liikmena ongi kohustus nõuda ERR-i seaduse täitmist.“

Siinkohal jutustas Mart Helme loo sellest, kuidas Vahur Koorits tema sõnu väänas. Kooritsale antud intervjuus oli alapealkiri, mille kohaselt Helme soovivat allutada jõustruktuurid kontrollile – teadlikult oli ära jäetud tegelik ütlus, et ta tahab need allutada TSIVIILkontrollile, mis välistaks näiteks kapo sekkumise päevapoliitikasse.

„Kui me nõuame tsiviilkontrolli, siis me tahame, et jõustruktuurid ei oleks erakondade kontrolli all, aga meie puhul väidetakse just vastupidist,“ märkis ka Martin Helme.

Naastes päevapoliitika juurde märkis Martin Helme, et RE ja Kaja Kallas kuulutasid viimase kõnes sisuliselt välja sõja peatselt ametisse astuva valitsuse vastu, kuid kuna ka Riigikogu, mille kaudu RE saab vastutegevust teha, läheb peatselt suvepuhkusele, ja siis nende propaganda tõenäoliselt vaibub kiiresti, samuti väsivad vihaõhutajad ise.

Mart Helme ütles, et kui valitsus asub tööle, siis näevad inimesed, kuidas asjad sujuma hakkavad ja ässitajad kaotavad võimaluse neid üles kütta. EKRE tuumikvalija on tema sõnul erakonnale truuks jäänud. „Nad on aru saanud, et me pole oma põhimõtetest taandunud, vaid oleme teinud taktikalisi käike, et saavutada vajalikud positsioonid ja saada enda kätte vajalikud võimuinstrumendid,“ selgitas ta.

Saatejuhid tuletasid meelde ka suurt möödunudnädalast võltsingut, kus fotode järgi näidati, nagu olnuks tühjade südamete kontserdil tohutult rahvast, kuid droonifotod näitasid vastupidist. Martin Helme ütles, et EKRE tõrvikurongkäigu osalejate arvul võetakse alati üks null tagant ära, sallivuslaste üritustele aga pannakse null juurde. Ometigi on alati näha, kui pikad on rongkäigu tõrvikulohed ja arvu saab välja võtta ka laialijagatud tõrvikute järgi.

Tühjade südamete kontserdil osalejate arvu tõstis tõenäoliselt ka seal samal ajal toimunud käsitöömess ning väidetavast apoliitilisusest hoolimata kõlasid seal vihakõned – näiteks solvasid paljud inimesed kohal käinud Peeter Ernitsat. Mart Helme ütles, et eriti räigelt esinevad just Lobjakase-sugused, kes näiteks nimetas EKRE ministreid saastaks. Vasakliberaalide räige sõnakasutus aga on olnud väga nähtav Donaldi Trumpi vastaste väljaastumistel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused