“Räägime asjast”: saatejuhtide esimene nädal ministritena 

Eesti,
- Updated
Martin Helme, Mart Helme
©Erik Prozes/Postimees
Martin ja Mart Helme.

Saates “Räägime asjast” rääkisid saatejuhid Mart ja Martin Helme esimese nädala tööst ministritena.

Kuna esmaspäeval vannutati valitsus ametisse, siis algas töö teisipäeval, kolmapäev oli kevadpüha ja edasi järgnes vaid kaks tööpäeva, ning esimene ministrinädal jäi uutel ministritel lühikeseks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusminister Martin Helme nentis, et kuna eelmise valitsuse ja uue alustamise vahele jäi vahe, siis palju asju oli ministeeriumis nii-öelda jää peal ootamas ja nüüd tuleb teha kiiresti palju otsuseid, sest mõne nädalaga tuleb riigieelarve ja selle strateegia lukku panna ning see peab olema mai lõpuks valitsuse ja ministeeriumide vahel ka läbi arutatud saama. Üldiselt oli ta oma esimese nädala osas meeldivalt üllatunud.

Siseminister Mart Helme ütles, et tema ministeeriumis on nii palju rahastamissoove, et nende rahuldamiseks vaja oleks 750 miljoni jagu lisaeelarvet. Tema sõnul tähendab valitsuse otsuste elluviimise alustamine baaseelarve avamist ja ministeeriumid ootavad juba raha. Ametnikud on ministri hinnangul väsinud strukturaalse tasakaalustatuse jutust, mille tõttu ei saa nad midagi asjalikku teha.

Ka rahandusminister kinnitas, et ministeeriumidest tuleb tuhandeid rahastamissoove, millest enamikul on mõte sees, kuid ka neil endil tuleb leida kulupooles säästukohti. Tema sõnul on peale majanduskriisi kogutud reserve ja majandus on kiiresti kasvanud, kuid viimastel aastatel on reserve aktiivselt kulutatud ja järgnevatel aastatel tuleb sukasäärde tagasi panna umbes 200 miljonit aastas. Rahapuudust tema sõnul pole, kuid seda tuleb mõistlikult kasutada.

Martin Helme sõnul ütlevad ametnikud, et nad ootavad poliitilisi otsuseid, suuniseid, millises suunas jätkata, kuid lihtne ministril ilmselt olema ei saa, sest erinevatel ametkondadel on omad soovid.

Mõlema Helme kohta on räägitud, et nad on karmid mehed, kuid Mart Helme nendib, et pole ministeeriumis mingit ärevust tunnetanud, kuigi oponendid on rääkinud peade veeretamisest ja sellest, et uued mehed ei saavat hakkama – küll aga on ta näinud kompetentsust ja abivalmidust. Ajakirjanduses räägitud pisarate kohta Katri Raiki lahkumise järel ütles ta, et kindlasti oli paljudel kahju endisest ministrist lahkuda. Mingit puhastust aga ministeeriumis ei tule. “Ma ei hakka välja selgitama, kas keegi on RE või sotside pooldaja, tähtis on vaid see, et inimene hakkama saab,” lausus Helme.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused