“Räägime asjast”: sigadusteradari alt läbi libisevate sotside pahategudest ilmub raamat

Sotsid soovivad algatada massirepressioone kõigi vastu, kes nendega kaasa minna ei soovi.

Saate “Räägime asjast” teises osas tuli jutuks Henn Põlluaasa kirjutatud raamat sotsidest, mis jõuab peatselt ka raamatupoodidesse.

Martin Helme märkis alustuseks, et kui Keskerakond ja Reformierakond on hädas skandaalidega, siis sotsid libisevad kuidagi radarite alt läbi ega jää oma sigadustega silma. “Henn leidis selle vastu rohtu ja kirjutas raamatu,” seletas ta.

Henn Põlluaas nentis, et see raamat tembeldatakse nagunii vihkamisavalduseks, aga tegelikult on kantud armastusest rahva vastu. “Sotsialismiideoloogia on aluseks nii kommunismile kui natsismile,” lausus ta. “Tänagi näeme, kuidas sotsid suruvad teistele oma väärtusi peale, kehtestavad oma süsteeme, liberaalse demokraatia sildi all tambitakse maha teistsugune arvamus, rünnatakse ja sildistatakse kõike seda, mis on meie ühiskonda kandnud ja sidustanud.”

Raamat sai alguse Ossinovski mõnitustest

Henn Põlluaas jutustas sellest, et tõuke raamatu kirjutamiseks sai ta sellest, kui Ossinovski esines sotside ees kõnega, kus ta nimetas rahvusriike ebainimlikuks ja ohtlikuks düstoopiaks, rahvuslasi aga ksenofoobseks okseks. “Midagi nii räiget polnud veel keegi Eesti poliitilise süsteemi ja rahvusriigi vastu öelnud,” märkis ta. “Kirjutasin seepeale vastulause, mida keegi ei avaldanud, kuigi Ossinovski kõnet tiražeeriti massiliselt. Sellest artiklist sai brošuur ja raamat, sest ainest tuleb iga päev juurde – nii kui avad interneti või ajalehe, siis näed kohe, kuidas sotsid lammutavad rahvuslikku identiteeti ja poliitilist süsteemi. Kõik see on samas kaetud roosa uduga, millest paljud ei suuda läbi näha – kuidas lõhutakse rahvusriigi narratiivi ja lastest tehakse sooneutraalsed olendid.”

Henn Põlluaasa sõnul kirjutatakse raamatus nii sotside viimaste aastate sigadustest kui ka vaadatakse ajalukku ja tuuakse välja nende filosoofia tagamaad, jälgitakse sotside poolseid samme immigratsiooni hoogustamiseks ja kaitsejõudude lammutamiseks, kirjutatakse sellest, kuidas nad ühinesid internatsliku Vene Erakonnaga Eestis, millest nende koduleht vaikib ja nii edasi.

Raamat peaks ilmuma enne valimisi ja selle kujundus on paljuütlev – kuna sotside logo on punane roos, siis kaanel on kolm närtsinud roosi lumel, mis annavad signaali, et sotsid kannavad surma. Martin Helme meenutas ka sotside kurjategijate-loo pealkirja verd tilkuvatest roosidest, sest sotside ideoloogia ongi kuritegelik, uputamaks kogu maailmas vastuseisu nende ideoloogiale verre, nagu praegu Venetsueelas, varem Kambodžas, Hiinas ja mujalgi. Ometigi on neil kurjategijatel õnnestunud suuresti puhtaks jääda, sest nad varjavad oma jälki palet inimlike loosungite taha.

Nii kommunism kui natsism on sotside pärand

Martin Helme sõnul ajavad sotsid jälki valet suust välja, näiteks EKRE-t natsismis süüdistades, ja neid tuleb alati ninapidi nende endi hunnikusse suruda. “Natsionaalsotsialism on teie endi pärand, teie olete selle kandjad, sest natsid kiusasid ka konservatiive,” sõnas ta.

Mart Helme selgitas seda, kuidas algsest marksismist eraldusid anarhistid, kes tahtsid Ossinovski kombel vana korra minema pühkida; siis eraldusid menševikud ehk praegused sotsialdemokraadid ja siis ka radikaalsotsialistid ehk bolševikud – kõik need Antifad, Punased Brigaadid ja muu vasaksaast on üks seltskond.

Jutuks tuli ka Ossinovski demagoogia sellest, kuidas EKRE pidavat kedagi hukata tahtma, kuid seejuures vaikitakse sellest, et sotside kandidaat Pärnus Tarand on sotsiaalmeedias lubanud kodanlikele natsionalistidele kuklalaske.

Martin Helme märkis, et sotsid libisevad alati madudena vastutuse eest ära, neilt ei nõuta vastutust ei rumala aktsiisipoliitika ega muude sigaduste eest. Ta tuletas meelde ka hiljutist kohtumist välisinvestoritega, kus Rõivas sõimas taas eestlasi sallimatuteks, Marina Kaljurand aga väitis, et Eestis polevat ükski erakond massiimmigratsiooni poolt. “Sõnades ehk sotsid seda ei ole, aga neile ei meeldi samas ükski meede, mis migratsiooni takistaks ja nad on kõige poolt, mis seda lubaks,” rääkis ta. “Nende väike aju saab aru, et kõike välja rääkida ei tohi, ja nad teevad seda tegudes.”

Sotsid lammutavad omariiklust

Nii on sotsid piirivalve taastamise ja piirikontrolli vastu, sest see lubaks migratsiooni kontrollida; nad on immigratsioonikvootide vastu, soovides hoopis nende kaotamist; nad mõistavad hukka vägivalla, kuid ise vägivallatsevad; väidavad, et kusagil homopropagandat pole, kuid veavad seda sisse.

Henn Põlluaas ütles, et tema raamatus on sotside tegevus paljastatud faktide ja viidetega. “Kuni EKRE sünnini polnud keegi äärmusvasakpoolsete vastu astunud, aga tänu meile on nad nüüd langenud ja jõuavad prügikasti,” lausus ta. “Kogu nende juhtkond on ju Allikud, Anveltid, Lauristinid, Eesti rahva hävitajad, kes aitasid kaasa Pätsi “vaikivale ajastule” ja olid 1940. aastal loodud Moskva-meelses valitsuses.”

Martin Helme märkis, et sotsidelt ei nõuta kunagi vabandust ega kahetsust, EKRE-lt aga nõutakse 12-aastase Saksamaa natsiperioodi kohta selgitusi. “Olen alati küsinud, et miks kõik teie teemad lõpevad 1930. aastate Saksamaal ja mitte näiteks Hispaanias või Venemaal – kas teil teisi paralleele pole?” rääkis ta.

Marksistid viivad ellu Euroopa manifesti

Mart Helme seletas, et EKRE on ainus jõud Eestis, kellel pole Euroopas ei rahalist, poliitlist ega ideoloogilist seljatagust, nagu Ungaril ja Poolalgi. “Euroopa ametlik ideoloogia on kirjas Euroopa manifestis – see on rahvusriikide järgne Euroopa, ja sellest juhinduvad ka sotsid, kes seetõttu libisevadki radarite alt läbi. Nende eesmärgiks on see, et eestlased läheksid maailma pidi laiali, juba olemasolevatele okupatsioonimigrantidele tuuakse juurde ukrainlasi, piirid tehakse lahti, luuakse kodanikkonnapõhised riigid, kus ka neeger on eestlane ja on põlisrahvaga võrdsete õigustega,” kirjeldas ta sotside manifestijärgseid plaane.

Martin Helme sõnul on sotside tegevuse üheks komponendiks ka traditsioonilise peremudeli hävitamine, samuti ka kõrgkoolide muutmine inglisekeelseteks, vene keel aga muudetakse nende abil tänavakeeleks. Henn Põlluaas lisas, et mitte ainult kõrgkultuuri ei taheta inglise keelele üle viia, vaid ka rahvakultuur tahetakse internatsionaliseerida, näiteks laulupidudele neegreid tuues ja seal vene laule lauldes.

Mart Helme nentis, et Euroopa manifesti elluviimist veavad sotsid, Reformierakond läheb kaasa, Keskerakond näeb internatsionaliseerumist rohkem venelaste kaudu, kuid kõik nad täidavad oma peremeeste tahet ja on seega “õigel poolel”, samas kui EKRE on “valel”. Henn Põlluaas aga ütles lõpetuseks: “Pendel on liikumas teisele poole ja sotse nende hala enam ei aita – me tõuseme Eestis ja Euroopas ning toome rahvusluse tagasi!”

Raadiosaade “Räägime asjast” on Tre Raadio, Kuressaare Pereraadio ja Ring FM eetris üle kogu Eesti igal pühapäeval kell 11 ja kordusena õhtul kell 21.

Kommentaarid