“Räägime asjast”: sotsid ja Eesti 200 tõid Eesti poliitikasse Antifa ja Hamasi taktika

Eesti,
©ZUMAPRESS.com
Sotside ja Eesti 200 eeskujuks on Hamas.

Pühapäevases saates “Räägime asjast” olid Mart ja Martin Helme esimeseks jututeemaks hiljuti avaldatud kahe populaarsusuuringu tulemised, mille üle oli EKRE põhjust ainult rõõmustada.

Rahvuskonservatiivid tõusid mõlemas küsitluses kolm protsenti ja kuigi populaarsustabeli ülalotsas olid liikumised sarnased (RE langes kõvasti), olid allpool erinevused suuremad. Martin Helme selgitusel on tegu erineva metoodikaga – Kantar Emor teeb uuringuid ainult internetis, mis tähendab, et nad küsitlevad rohkem aktiivseid ja tööl käivaid inimesi, Turu-uuringute AS aga teeb ukselt-uksele küsitlust, millega tabatakse ka vanemaid inimesi. Mõistagi on see koht, kus saab tulemustega mängida.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Näost näkku küsitlused on Helmede hinnangul usutavamad, kuid ka seal võib mängu tulla see, et inimesed ei julge demoniseeritud EKRE-t eelistusena nimetada ja teevad valiku salajastel valimistel ning ainult paberil – seal saavad nad EKRE-le toetust näidata. Martin Helme sõnul on erakond pärast kahel kuul olnud väikest langust taas vormis, RE ja KE aga kaotasid taas hääli – Reformierakond veel eriti hullusti, ühes uuringus koguni umbes veerandi.

Mart Helme meenutas, et Kaja Kallase tulekuga tõusis RE populaarsus üle 30%, kuid juba siis ennustasid “Räägime asjast” saatejuhid, et kukkumine tuleb ränk – Kaja Kallas pole veenev, karismaatiline ja tugev juht, kes suudaks võimust ilma jäänud erakonda koos hoida. Martin Helme hinnangul andis oravaparteile tagasilöögi ka Marrakechi leppega seotu – kuigi paljud oravapartei saadikud rääkisid avalikult, et on rändepakti vastu, keelas Brüsseli-truu Kallas neil selle vastu mistahes moel tegutseda.

Helmede arvates saavad nii RE kui Ke tagasilöögi veel ka jaanuaris, sest kui Marrakechis Eestit polnud, siis 19. detsembril ÜRO Peaassambleel hääletab Eesti saadik rändepakti poolt, vastandudes nii traditsioonilistele liitlastele USA-le, Poolale, Ukrainale ja teistele paktivastastele, ning jäädes ühele poole agressiivse Venemaa ja oma rahvastiku ülejääkidest vabaneda tahtva Kolmanda maailmaga. “Kaljulaid ja Ratas on nüüdseks tõestanud, et ei arvesta rahva arvamusega,” sõnas Mart Helme.

19. detsembril kell 12 korraldab EKRE välisministeeriumi ees piketi, kuhu on juba soovinud tulla üle kolmesaja inimese. Martin Helme sõnul tuleb tegu lühiajalise üritusega, kuhu inimesed saavad tulla ka lõunavaheajalt.

Martin Helme rääkis sellest, et selle uuringu järgi sotsid pealtnäha erilist maksahaaki ei saanud, mis on seletatav sellega, et nad on seotud Eesti 200-ga, olles vasakradikaalsuse, geiagenda, kliimapaanika ja interrinde platvormiga justkui ühendatud anumad. “Nende võtted, taktika ja poliitiline käekiri on ühesed – meid ründas Tarand, ja sama tegi Eesti 200 teise rahvaalgatusliku rändepakti vastase miitingu vastu,” märkis ta.

Jutt läkski Eesti 200 korraldatud jälgi provokatsiooni peale, kus Tallinna ülikoolis populismist ja paremäärmuslusest pajatav vasakäärmuslasest punaprofessor Hartleb läks alla 2-aastase lapsega miitingu turvajat rammima. “Provokaatorid unustasid, et inimesed teevad videosid – need paljastasid, kuidas sakslane norib tüli, tõukab fotograafi, nügib odinlast, et see teda lööks – paraku provokatsioon ei õnnestunud, sest kõik olid ettevaatlikud, teades, et midagi sellist võib tulla,” rääkis Mart Helme.

Martin Helme sõnul lendas provokatsioon Eesti 200-le endale vastu nägu. “Videotelt on näha, kuidas sakslane käib väljakul edasi-tagasi, lapse ema aga filmib, kuidas last inimkilbina kasutatakse, “mures kodanik” ilmub käru kõrvale, Margus Tsahkna vaatab nurga tagant ja kogu Eesti 200 jõuk vahib aknast,” kirjeldas ta, lisades, et kui Tarandi sigadusest jahuti meedias kaks nädalat, siis läbikukkunud uuest provokatsioonist eriti rääkida ei tahetud.

“Eestis toimusid poliitilise moraali osas tektoonilised murrangud – kui Keskerakond on lihtsalt põhjalikult alatu ning sotsid retoorilised laimajad ja valetajad, siis Eesti 200 näol on ilmunud vasakradikaalne rühmitus, kes on kaasa toonud Antifa kaklemise elemendid ja Hamasi inimkilbi taktika,” ütles Mart Helme. Meenutades, et pärast sotside sigadust Toompeal lahkus nende ridadest terve hulk inimesi, soovitas Mart Helme ka Eesti 200 pooldajatel järele mõelda, kas neil ikka on ühist teed äärmuslastega.

“Kui te ei soovi Eesti poliitikasse Antifa taktikat, lahkuge Eesti 200-st – kujutage ainult ette, kui valitsuse peaksid moodustama Keskerakond, sotsid ja Eesti 200 – Eestimaa ei ela seda üle!” hoiatas Helme, kes tuletas meelde ka Jüri Ratase sõnu, et Eesti 200 toovat poliitikasse värskust ja uudsust – nad ongi seda vasakäärmusliku vägivallaga toonud.

Martin Helme rääkis ka sellest, et peavoolumeedial, eriti just Delfil, olid juba lood välismaalasest isa ja lapse peksmisest odinlaste poolt ette valmis tehtud, kuid see infosõda kukkus läbi. Krister ja Manona Parised küll jahusid mitu päeva, kuid isegi nende sõbrad juhtisid tähelepanu sellele, et asjad pole nii, nagu nad räägivad. Ja nagu ikka ei leidnud vasakäärmuslik provokatsioon hukkamõistu ei peaminister Rataselt ega president  Kaljulaidilt.

Martin Helme tuletas peavoolumeediale meelde, et neid enam ei usuta, kui nad sellised provokatsioone EKRE vastu kasutavad. Ta hoiatas ka, et pärast pühi vasakäärmuslased ilmselt jätkavad oma sigadustega, ja meenutas, kuidas Ahto Lobjakasel polnud enam midagi muud EKRE vastu rääkida, kui seda, et olevat tõusnud nende inimeste hulk, kes rahvuskonservatiive mingil juhul ei valiks.

Kuna Lobjakas väitis, et RE ei võitlevat enam “euroopalike” liberaalsete väärtuste eest, selgitas Martin Helme, et see ongi oravapartei allakäigu aluseks – nimelt on vasakpoolne Keskerakond tõestanud sedavõrd püüdlikult oma truudust Brüsselile, et too orienteerubki nüüd kuulekale Ratasele, ja kuigi Kaja Kallas üritab oma erakonna populaarsust alla viies sedasama teha, mängib euroeliit ilmselt Keski peale. Mart Helme hinnangul üritavad ilmselt Kallas ja Ansip tagasi europarlamenti minna, et seal endale tulevikku kindlustada, Reformierakond aga laguneb, nagu kunagi Koonderakond.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused