“Räägime asjast”: Tartu Rahu tõrvikurongkäik on Tallinnas toimuvat täiendav

Eesti,
©Aldo Luud/Õhtuleht
EKRE korraldatud tõrvikurongkäik Tartus.

Saate “Räägime asjast” viimases osas oli Mart ja Martin Helme vestluskaaslaseks telefonitsi Indrek Särg Tartust ja teemaks tõrvikurongkäik.

Nimelt on lisaks Tallinnas toimuvale 24. veebruari tõrvikurongkäigule analoogiline üritus igal aastal ka Tartus ja seda Tartu Rahu aastapäeval. Üheks korraldajaks on EKRE Tartu ringkonna juht ja kandidaat Riigikogu valimistel Indrek Särg, kes enda kohta ütleb: “Emajõelinnas vali Särg!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tõrvikurongkäik on Indrek Särje sõnul Tartus toimunud juba kolm aastat – esimesel korral tuli kokku umbes 150 inimest, eelmisel aastal 500 ringis, tänavu aga rääkis ERR umbes tuhandest, Postimees samas kolmesajast osalejast. Korraldaja ise hindab arvuks 700-800 pluss pealtvaatajad, sest välja jaotati pooltuhat tõrvikut, kuid paljud võtsid selle pere peale, samuti kanti lippe ja pannoosid või kõnniti niisama kaasa.

Indrek Särg meenutas, et kolme aasta eest alustati rongkäiku Tartu Rahu maja eest, kuid siis oli ühel korral Vanemuise tänav üles kaevatud ja nii viidi alguskoht kaubamaja juurde, kus on ruumi kogunemiseks. Edasi liigutakse mööda Küüni tänavat Raekoja platsile, kus peetakse kõnesid Tartu Rahu meenutamiseks. “Sellel marsruudi on hea näha, kuidas inimesed tulevad kolonnis tõrvikutega,” lisas Särg.

Korraldaja sõnul on tegu rahvaalgatusega. Veel viie aasta eest tähistasid Tartu Rahu aastapäeva vaid veendunud patrioodid, kes kogunesid keskpäeval maja juurde, kus see ajalooline dokument alla kirjutati. Siis otsustasid rahvuskonservatiivid neid toetada ja vaadata, kuidas rahvas kaasa tuleb – ja inimesed tulidki!

Mart Helme sõnul muutub Tartu Rahu aastapäev üha tähtsamaks, sest vasakliberaalid tahavad selle kujundada ajalooliseks sündmuseks, millel tänapäeval tähtsust polevatki. Nemad tahavad rahvusriigi asemel teha kodanikukeskse riigi, kuigi just Tartu rahulepingu järgi loodi Eesti riik eesti rahvale tema etnilisel alal.

Indrek Särg juhtis tähelepanu sellele, et sotsis välisminister Mikser korraldas samal päeval Tartus banketi, et tõrvikurongkäigult tähelepanu ära võtta, sama tehti ka Tallinnas, kus kartellierakonnad püüdsid näidata oma seotust selle päevaga. Tema ise aga soovitab linnadel ja asulatel leida oma tähtpäev, mida kogu rahvaga tähistada. Tartul on oma päev 2. veebruaril ja see on muutunud üleriigiliseks.

“Seda ei ole, et Tartu Rahu tõrvikurongkäik Tallinnas toimuvat mõjutaks – Tartus tähistame rahulepingut, Tallinnas Vabariigi aastapäeva,” selgitas Indrek Särg. “Paljud ütlesid mulle pärast rongkäiku, et näeme jälle Tallinnas. Me läheme sinna mitme bussiga.”

Tartus korraldavad üritust koos EKRE-ga ka Tartu Rahu Põlistamise Selts ja Eesti Vabaduspartei-Põllumeestekogu. Järgmine tõrvikurongkäik aga toimub juba 24. veebruaril Tallinnas ja sinna on oodatud kõik rahvusmeelsed eestlased.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused