Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Ungari-hääletus europarlamendis oli räigem kui mistahes NLiidu Ülemnõukogu istung

-
16.09.2018
Inimesed, keda ei saa mitte nimetada Eesti huvide reetjateks.
© Tairo Lutter/Postimees

Järjekordses saates “Räägime asjast” olid taas stuudios Martin ja Mart Helme ning esimeseks teemaks Ungari karistamise hääletus europarlamendis.

Martin Helme kordas üle, et Eesti kuuest saadikust viis – Tarand, Padar, Kelam, Toom ja Paet – olid Ungari represseerimise poolt ja vaid Igor Gräzin vastu. Pärast hääletamist ainsale Eesti-poolsele euroskeptikule helistanud Martin vahendas Gräzini sõnu: see oli silmiavav kogemus – ka Nõukogude Liidu Ülemnõukogu ei kasutanud nii jõhkrat ja räiget retoorikat sõnakuulmatute liiduvabariikide suhtes, vastuhääletanuid vahiti mõrvarlike pilkudega. Lisaks ütles Gräzin, et mitte kunagi ei tohiks lubada Euroopa oma armeed, sest see hakkab kindlasti liikmesriikides vastupanuliikumist jõuga maha suruma.

Mart Helme juhtis tähelepanu sellele, et umbes veerand saadikutest hääletas siiski Ungari toetuseks, ja ta vahendas ühe tuntuima globalisti Guy Verhofstadti sõnu, kelle arvates Aafrika peakski tulema Euroopasse – Verhofstadt on ühtlasti Euroopa manifesti autor (sellele on alla kirjutanud ka Indrek Tarand), mille kohaselt peaks Euroopa liikuma rahvusriikide järgsesse aega ja Euroopa Komisjon saama diktaatorlikud volitused.

Samas on Verhofstadt hirmul, et mais toimuvad europarlamendi valimised võivad antiglobalistide esindatust suurendada, ja ta on esinenud üleskutsega võtta selleks ajaks kogu meedia oma kontrolli alla – nii tuleksid stalinlikud valimised, millele järgneksid ilmselt ka Euroopa Gulagid ja kuklalasud. Martin Helme usub, et järgmine europarlamendi koosseis tuleb rahvusmeelsem ja globalismivastased saavad selles rohkem esindatud.

Martin Helme soovitab jälgida olukorda, kus Eestis rahvuslikest huvidest rääkivate erakondade eurosaadikud tegelevad Strasbourgis hoopis rahvusriikide lammutamisega, olles muutunud Eesti otsesteks vaenlasteks, ning Yana Toom esindab veel ka Kremli huve. Sotsidel on seal nüüd kaks saadikut, sest ka ennast kõigile pakkumas käinud Tarand, kes on kutsunud rahvuslasi hävitama, leiti sotside sekka sobivat.

“Tarand käis ennast ka EKRE-le pakkumas, nõudes europarlamendi valimistel esinumbri kohta – see mees ole enam adekvaatne, ta ei saa aru ei oma positsioonist ega meie põhimõtetest,” sõnas Mart Helme. Naastes Ungari-hääletuse juurde, märkis ta, et Viktor Orban esines seal kõneldes väga argumenteeritult, mida tunnistas isegi globalist Siim Kallas.

Martin Helme juhtis tähelepanu sellele, et Eesti peavoolumeedia üritas kogu Ungari-loost vähem rääkida, sest asi pole tegelikult mitte Ungari demokraatias, vaid selle puudumises EL-is – Euroopa Liit lammutab enda sees ühiskondlikke institutsioone. Mart Helme nimetab seda võõrandamiseks –  ka Eestis üritatakse ajalugu ümber kirjutada, võtta rahvuslastelt riiklikud tähtpäevad, võõrandada rahvusliku identiteedi pidepunktid.

“Vasakpoolsed on aru saanud, et  sümbolid on üliolulised – ka kooseluseaduse puhul ei huvita neid väike hulk geisid, vaid ühiskonna nurgakivi, pere lammutamine,” lausus ta, lisades, et USA-s üritatakse samuti hävitada seda kristlikku valget Ameerikat, kes võitis Külma sõja.

Edasi läks jutt Jüri Ratase sõnadele, nagu poleks rahvus reetmise motivaatoriks, mida ta raius lausa peaga vastu seina jooksmise tasemel. “Riik on ise reeturit ülendanud kõrgetesse ametitesse ja kui meie juhime tähelepanu, et siin pole kohta poliitkorretsusele, nimetab Ratas meid, kes näitavad talle reaalsust, õõnestajateks,” pahandas Martin Helme.

Mart Helme rääkis sellest, kui läbi imbunud on kapo endistest KGB inimestest ja Vene luurajatest ning Martin Helme soovitas sellise luure pigem laiali saata, sest nii sünniks vähem kahju. “Eestis pole eestlased enam tähtsad, siin räägitakse ainult venelaste õigustest ja vajadustest,” nentis Mart Helme. Tema sõnul peetakse meil presidendi eestvedamisel eestlastest õigemaks nn eestimaalasi, kes ei tea midagi eestlaslikust, sealhulgas ei Jüriöö ülestõusust ega Sinimägedest.

Helmed nentisid, et kui Ungari hakkab föderaliseerimisele vastu, siis Eesti poliiteliit laulab kaasa Euroopa Komisjoni seisukohtadega. Samas aga tõttasid Poola ja Tšehhi Ungarit toetama, mille peale soovib komisjon kaotada vetoõiguse – kui reeglid föderaliste enam ei toeta, siis võib neid rikkuda või koguni muuta! Mart Helme meenutas Poola presidendi sõnu, kes ütles: “Euroopa liit on tähtsusetu kogum, me tegeleme kõigepealt Poolaga ja kui aega jääb, siis EL-iga!”

Martin Helme rääkis ka sellest, kuidas eelmisel nädala tuli Riigikogus jutuks käibemaksuseaduse muutmine, mille kohaselt tuleb maksustada kinkekaartide ülepiiriline kasutamine. Tegelikkuses pole seda Eestile mingil moel vaja ja kui Martin keeldus seda heaks kiitmaks, öeldes, et ei poolda Euroopa föderaliseerimist ja otsustamisõiguse andmist Brüsselile, nimetas Jürgen Ligi teda taas… Kremli agendiks! “Kuna Ligi-sugustel argumente pole, jääbki neile vaid hüsteeria,” ütles seepeale Mart Helme.

Martin Helme sõnul kiirendab praegune poliitika EL-i lagunemist, Brüssel peab tegema üha jõhkramaid võtteid, likvideerima demokraatiat ja vabadusi ning sel moel ta enam üle 10 aasta vastu ei pea. “Euroopa parlamendis tugevnevad euroskeptilised jõud ja ka meie anname sellesse oma panuse,” lubas Mart Helme.