“Räägime asjast”: Vakra juhtum näitab, et ka sotsidel on omad õõnespead

Rubriik Eesti On
©Hendrik Osula/Ekspress Meedia
Rainer Vakra ja Jüri Ratas on mõlemad vasakpoolsed partnerid, kuid sots on sel korral vist konkurentsist maas.

Saate “Räägime asjast” teise teemana võtsid Mart ja Martin Helme üles sotside rasked päevad ehk plagiaadiskandaalid.

Martin Helme märkis, et kui Marju Lauristin on nimetanud EKRE valijaskonda madala kultuuritasemega inimesteks, siis sotsidel on seda nende kandidaadid, kes on võltsinud oma lõputöid ja saanud diplomid pettusega. Rainer Vakra kirjutas oma diplomitöö prügimajanduse teemal üksühele maha ja Kovalenkol olid sellisteks kaks magistritööd.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mart Helme meenutas, kuidas Vakra üritas teles ennast õigustada. “Ma ei taha parastada, aga see probleem on kõrghariduses juba aastaid – tase langeb, ülikoolid on diplomivabrikuteks saanud, bakalaureusekraadiks on vaja minimaalselt pingutada, eriti välismaalastel, kes on õpingute eest maksnud,” kirjeldas ta. Sealt läks jutt õõnespeadeni, mis on tegelikult neegrite osas kontekstist välja kistud jutt – Mart Helme rääkis välismaalt tulevatest üliõpilastest, kes pole võimelised õppetööd kaasa tegema.

“Nüüd on õõnespead ka oma rahvusest,” nentis ta. “Tehakse ebaadekvaatsed copy-paste tööd, õppejõule visatakse ette sajad tööd tudengitelt, keda ta pole näinudki, sest nad ei käi loengutes, nood näevad, et lahja on, aga panevad kolmekese ära!”

Martin Helme ütles, et ta ei tunne Vakra osas kahjurõõmu, kuid too ei saa ka ebaõiglaselt kolki, sest see on teadlik pettus ja vabandada seda sellega, et tollal kõik tegid nii, on küüniline. Moraalsed standardid aga lähevadki halvemuse poole ja probleemiks on kujunemas see, mis saab kõrgharidusest üldse.

“Sotsid viskavad Vakra bussi alla ja huntidele,” arvas ta. “Vakra pole just meeldiva iseloomuga ka erakonnaga suheldes, ta peab alati kõike saama.” Martini arvates võivad selle paljastuse taga olla Vakra sõbrad, nagu ta ka ise öelnud on – ajakirjanik poleks osanud 17 aasta tagust tööd üles otsida ja teist kõrvale võtta, ta teadis, kust otsida, sest keegi söötis selle ette. Ilmselt oli see keegi erakonnast, kus Helme sõnul käib madalatasemeline kodusõda võimu pärast, sest kui valimistulemus tuleb kehv, järgneb esimehe vahetus, ning nüüd kujunevad juba leerid välja.

Mart Helme nentis, et eemalt vaadates on mängus Ossinovski käsi, kes likvideerib võimuvõitluses konkurente.  Ambitsioonikas Vakra võib olla üks kandidaate või siis ühe kandidaadi oluline toetaja. Martin Helme sõnul on viimase Norstadti uuringu järgi ka Eesti 200 hinge vaakumas, tema toetus on 3-4%, ja lisa saaksidki nad sotsidelt ja RE-lt, et valimiskünnisest üle pääseda ja olla jõud, kellega saab valitsuskombinatsioone luua. Sotsid ilmselt välja ei kuku, seega saab süvariik nende häältega mängida. Ka Ratas on pidevalt väljendanud sümpaatiat Eesti 200 vastu, seega kuna RE, sotsid ja Eesti 200 on ühendatud liberaalne anum, siis mängitakse hääli tulevase valitsuse nimel lihtsalt ümber.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused