“Räägime asjast” välispoliitikast: president Donald Trump muudab maailma paremuse poole

Eesti,
©Reuters/Scanpix
USA president Donald Trump.

Saate “Räägime asjast” viimases osas võtsid Martin ja Mart Helme kokku välispoliitilised sündmused ehk selle, kuidas USA president Donald Trump muudab maailma.

Jutt on Trumpi kohtumisest Põhja-Korea diktaatori Kim Jong Uniga ja G-7 koosviibimise haledast lõpust. “Trump lõpetas lääneriikide ühtsuse ja see on hea, sest see lõpetas ka globaliseerumise – Trump seisab oma riigi eest,” on Martin Helme rahul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Martin Helme märgib ära, et need, kes töötasid Iraaniga sõlmitud tuumaleppe heaks, mis andis eelised vaid terrorismi toetavale Iraanile ja mille Trump puruks tõmbas, kirtsutavad nüüd nina, kui USA president pani piiri 1993. aastal alustatud Põhja-Korea tuumaprogrammile. Trumpi süüdistatakse nüüd selles, et ta ei arvestatavat inimõiguste rikkumisega selles riigis.

“Põhiteema pole ju väidetavad inimõiguste rikkumised, vaid Põhja-Korea tuumapotentsiaali kõrvaldamine, mis hoidis terrori all kolmandikku maailmast, eriti Kaug-Ida,” selgitas Mart Helme. “Eriti naeruväärne on jutt, nagu oleks Kim olnud kahe liidri kohtumise juhtiv pool.”

Martin Helme sõnul on oluline see, et USA ja Põhja-Korea lepe piirab Hiina hegemooniat, kes on viimase peamine toetaja. “Hiina on kasutanud Põhja-Korea sigadusi kauplemiseks põhimõttel, et mida te meile annate, kui me ta korrale kutsume,” kirjeldas ta. “Trumpi poliitika võtab ära Hiina mõjukangi, vähendab tuumaohtu ja paneb kaks Koreat läbi rääkima.” Muuhulgas on algatatud ka USA osalusega majandusprogramme ning Kim Jong-Unile annab Ameerika partnerlus ka tuge reformide algatamisel.

Mart Helme lisas, et Põhja-Korea ideoloogiaks pole mõnda aega enam olnud sedavõrd kommunism, kui kahe Korea ühendamine ja kui seni on seda tahetud tuumapommi abiga survestades teostada, siis nüüd ollakse rahumeelse ühendamise teel. Trump on asunud ka Venemaad tagasi Lääne poole tõmbama, samas kui Euroopa vaid vaidleb, mida sanktsioonidega peale hakata.

Martin Helme sõnul on kogu maailm käsitlenud Trumpi tollitariife kui vabakaubanduse ründamist, kuid tegelikult on Euroopa juba ammu Ameerika kaupade oma turule pääsu piiranud ja Trumpi sammud on vastukäik, et saada tasakaal, pärast mida võivad läbirääkimised võrdsuse üle taas tulla. G-7 kohtumisel oli Itaalia juba USA leeris, kogu läbikukkumine aga oli võõrustaja ehk padupunase globalisti, Kanada peaministri Justin Trudeau isiklik fiasko.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused