“Räägime asjast”: venelaste kasvava toetuse EKRE-le annavad väärtuste kokkulangevused, mitte võitlus “vene õiguste” eest

Eesti,
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Saates “Räägime asjast” arutlesid saatejuhid Mart ja Martin Helme viimaste populaarsusuuringute tulemuste üle ja muuhulgas võeti jutuks EKRE toetuse kasv mitte-eestlaste hulgas.

Martin Helme nentis, et tegelikult ei ole rahvuskonservatiivid justkui vene valija võitmiseks lillegi liigutanud – põhjus on sellest, et venelased ei joondu enam sedavõrd “vene küsimuse” järgi, kuivõrd puudutavad neid väärtusvaidlused. “Nad on selles osas konservatiivsed, migratsioon, aborditeema, kristlik ruum ja teisedki teemad puudutavad ka neid,” selgitas ta.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saatejuht lisas, et kui paljude venelaste jaoks on kõik eestlased fašistid, siis rahvuskonservatiivid on nende silmis vähemalt sellised fašistid, kes kaitsevad ka neile olulisi väärtusi. EKRE-le tuleb nende toetus ka ilma mingi võitluseta “venelaste õiguste” eest ja rahvusriiki reetmata, ühiste väärtuste hoidmise pinnalt.

Mart Helme vahendas politoloog Tõnis Saartsi arvamust, et järgmistel kohalikel valimistel Keskerakond Tallinnas enam ainuvõimu ei saa, sest ka eesti erakonnad hakkavad võitlema veidigi integreerunud venelaste häälte pärast. Ka Saarts arvas, et oluline pole enam parem-vasak-skaala, vaid võitlus käib väärtuspõhiselt.

Saatejuhtide hinnangul on venekeelsete valijate seas ka uute valimiste eel puudu tõsine liider, sest Yana Toom on muutunud paduliberaalseks euroföderalistiks, mis aga Venemaad ajaloolise kodumaana nägevaid venelasi ei rahulda, Mihhail Kõlvartil aga pole venekeelsete seas piisavalt usalduskrediiti.

Martin Helme hinnangul on Kõlvart tark ja tugev liider, kuid Keskerakonna ühendavaks vapiloomaks ta ei kõlba, sest ta ei oska oma tegemisi kommunikeerida. Seda ka eestlaste seas, sest paljud inimesed on väitnud, et Kõlvart võitleb ka eesti asjade eest, kuid see ei paista kuskilt välja, sest info ei liigu.

Mart Helme aga on ka venelaste seas tuntud ja tema sõnutsi tullakse talle sageli tänaval juurde, et vestelda ja mõnikord ka kiita. Martin Helme aga meenutas, kuidas vene noored talle vanalinnas juurde astusid ja koos temaga pilti teha soovisid.

Ministritest saatejuhid kinnitasid, et kuigi vahepeal on EKRE-l toetuses mõningane mõõnaperiood, on erakond tagasi oma parimas vormis.

One commentOn “Räägime asjast”: venelaste kasvava toetuse EKRE-le annavad väärtuste kokkulangevused, mitte võitlus “vene õiguste” eest

  • Avatar
    Feja Räim

    Martin Helme arutleb saates muu hulgas selle üle, kes finantseerib seda hüsteerilist keskkonnatemaatikat. Minu mäletamist mööda ca 2 aastat tagasi oli Merkel suures rahahädas ja ta sai raha lõpuks Hiinast,sest teisedkeeldusid. Täna poes vaatan, Grossil puha bambus plastiku asemel. Muidugi see ühisesse katlasse sundkorras raha kogumine nn keskonnakaitseks on olukord, mis võimaldab seda raha kuritarvitada, aga siiski, kuivõrd Hiina riisub sellepealt koore, siis tuleb vaadata otsa Merkelile.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused