“Räägime asjast”: “Võsupetsist” hoolimata oli tõrvikurongkäik imeilus ja pidulik sündmus

Eesti,
©UU
Mart Helme “Räägime asjast” stuudios.

Saate “Räägime asjast” teise teemana meenutasid Mart ja Martin Helme tõrvikurongkäiku nii heas kui halvas.

Hea ja tore pool oli see, et tõrvikurongkäik kujunes Martin Helme sõnul imeilusaks ja võimsaks, see pani hinge helisema ja oli ka rahvarohkeim senistest rongkäikudest – Vabaduse väljak oli rahvast pilgeni täis ning teda jagus ka treppidele ja küngastele.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE poolt oli 4500 tõrvikut, mis kõik jaotati laiali, peale selle tõid osalejad ise neid kaasa ja paljud jalutasid niisama rongkäigus – seega oli koos vähemalt 6000-7000 inimest üle Eesti või rohkemgi. Näiteks jalutas kolonn ühest kaamerast mööda 15 minutit, ja selles oli nii noori kui eakaid ja lastega peresid, kes kõik tundsid üritusest ehedat rõõmu.

Ometigi õnnestus Kanal 2 reporteril Marian Võsumetsal seda üritust kujutada purjus inimeste räuskava koosolemisena ja seda klippi näidati ka esmaspäeval teles. “Võsumets on meie vastu olnud vaenulik ja pahatahtlik juba presidendivalimiste ajast – ta ei ole ajakirjanik, vaid vasakliberaalne propagandatöötaja, kes on täiesti Sputniku tasemel, kus faktid ei loe,” kirjeldas Mart Helme noort saastaajakirjanikku.

Martin Helme meenutas, et Võsumets oli osaline juba punaste poliitaktivistide projektis Tudengi TV ja on sealt läinud suurde meediasse, et oma maailmavaadet inimestele peale kallata. “Võsumets vastab täielikult kõigile kultuurimarksisti nõuetele – ta on marufeminist, homofiil, padupunane ja kõike muud, mis on soroslikule ideoloogile vajalik,” lausus ta.

Mart Helme sõnul olid ka plakatitega mehed, keda tibireporter intervjueeris, pärit Kaljuste paralleelürituselt, sest tõrvikurongkäigus tigedaid poliitaktiviste polnud – EKRE teeb vabariigi aastapäeval vaid rõõmuüritust. Kui nomenklatuur korraldab üritusi, nagu presidendi kätlemine või lipu heiskamine, kus inimesed on passiivsed, siis tõrvikurongkäigule tullakse aktiivselt osa võtma, ja tänavu oli eriti palju ka neid, kes polegi erakonna liikmed või aktiivsed toetajad – nad tulid rõõmupeost osa saama.

Võsumets jätkas laimukampaaniat ka sotsiaalmeedias, kus ta kirjutas sellest, kuidas valged poisud olla märatsenud ja märkis, et Eestis puuduvat mitmekesisus. “Sa oled ise ka valge plika – kas sa soovid siia mitmekesistama neid Rootsi araablastest autopõletajaid?” küsis Martin Helme seepeale

“Kolm Kanal 2 inimest on juba vabandanud, öeldes, et Võsumets tegi telekanalile korvamatut kahju – ka teised reporterid on kurjad, sest nad ei saa teha oma tööd, kui ka neid hakatakse pahatahtlikkuses kahtlustama,” rääkis Mart Helme. Martin Helme nimetas sopareporterit Võsupetsiks, kes lasi kõigepealt rongkäiku filmida, püüdis siis kinni kaks joodikut, keda alati vanalinnas leida võib, ja seostas neid üritusega – see on lisaks täpselt Sputniku stiil.

Soppa keeris üles ka Õhtuleht, kelle reporter kirjutas sellest, kuidas temast ekreiiti ei saanud, ja raevunud röökimisest. Eriti räigelt esines aga patoloogiline Eesti Päevalehe EKRE-foob Joosep Tiks, kes kirjutas bensiiniaurudest ja “nuiadest” tõrvikute asemel. Martin Helme sõnul on tuhandete tõrvikute täitmisel tekkiv lambiõli hais ja  suits süütamisel paratamatu, ja rongkäiguliste “Eesti eest!” oli kuulutamine, et see linn on meie oma!

Mart Helme sõnul püüdsid vasakpoolsed tõrvikurongkäiku halvustada valimiste kontekstis ning nomenklatuur korraldas ka rea vastuüritusi. Eriti magedaks kujunes aga marufeministide vastuprotest, kes tulid rongkäiku naeruvääristama, aga see kujunes neile endile piinlikult totakaks.

Martin Helme sõnul  meenutasid paralleelüritused KGB aegu, mil noortele tehti jõulude ajal üritusi, et nad kirikusse ei läheks. Nii korraldas Tallinna linnavalitsus 250 000 eurot maksma läinud kontserdi Islandi väljakul (selles suuruses rahasumma jäi just puudu Valga sünnitusosakonnal), kuid kohale tuli vaid paarsada inimest, keda ei meelitanud isegi lubatud presidendi kõne.

Rääkides Kaljulaidi aastapäevakõnest märkis Martin Helme, et see oli kehv, selles olid noppeid siit ja sealt, mille vahel puudusid seosed, läbivat mõtet polnud ja see oli ebasiiras – Euroopa Liidult 16 000 eurot saav inimene ei saa rääkida vaesusest! Mart Helme sõnul annab tunda poliitika ekrestumine – isegi presidendil on raske rääkida tühje sõnu, mis vastandavad ta kohe EKRE-le.

Martin Helme lisas ka seda, et kui president rääkis vihast ühiskonnas ja selle väljendamisest internetis, siis see on üldine probleem, vihased ollakse igas leeris oma oponentide vastu, kuid enamik ähvardusi pole üldjuhul tõsiseltvõetavad, vaid kui inimesed võtavad napsu, ei suuda nad sõrmi klaviatuurist eemal hoida.

Tõrvikurongkäigu üheks eredaimaks momendiks oli saatejuhtide sõnul Tõnis Mägi esinemine, kes esitas kaks laulu (“Koit” ja “Looja, hoia Maarjamaad”), ta pani esitlusse kogu hinge ja see kõlas kõigi kokkutulnute hingest vastu.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused