Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

“Räägime asjast”: Yana Toom alustas kultuuriautonoomia juttudega Krimmi operatsiooni

-
30.09.2018
Krimm – Yana Toomi unistus!
© Liis Treimann/Postimees

Saate “Räägime asjast” üheks läbivaks teemaks olid Vene mõjuagendid, sealhulgas ka suuremamastaabiline poliitiline operatsioon EKRE diskrediteerimiseks, mis algas juba suvel ja on lainetena jätkunud.

Martin Helme kirjeldas seda nii – need, kes tegelikult ei ole vene agendid, on selle järgi Vene agendid, ja need, kes tegelikult on, süüdistavad teisi Vene agendiks olemises. Jutt käib ennekõike Eerik-Niiles Krossi paskvillist Postimehes. Saatejuht küsis, et kas selline idiootlik jutt tõesti Krossi-suguste arvates töötab, ja vastas samas: nad on nii meeleheitel, et peale laimu nende arsenalis muud enam polegi.

Mart Helme sõnul kõige taga paljustki VEB Fondi pärispatt, mille osalised on Reformierakonnas pisut tagasi tõmbunud, kuid instrumentaliseerivad seal endiselt, sest on afääri konksu otsas. Helme meenutas Jürgen Ligi jutte, et too olevat teinud kõik, takistamaks rahapesu Danskes. “Jürgen, keda sa idioodiks pead?” küsis Mart Helme otse. “Eestist liigutati läbi sadu miljardeid Vene raha, aga meid, kes me nõuame selle uurimist, tembeldatakse Vene agentideks, Krossi, kes nimetab uurimise nõudmist Eesti riigi õõnestamiseks, aga mitte?”

Krossi enda minevik karjub näkku

Martin Helme nimetas Krossi mõttekäike väändunud ja perversseks arusaamaks, ning lisas, et nn luureekspert on ise ühe laeva kaaperdamisega seotud, saanud sissesõidukeelu USA-sse, on susinud Gruusias ja Iraagis. “2013. aasta valimiste eel teatas Venemaa, et Kross on neil tagaotsitav, mis mobiliseeris inimesed Krossi toetama – kas venelased aitasid “oma”?” küsis ta. Martin meenutas ka seda, et Kross oli VEB Fondi afääri aegu teabetalituses, kust ta küll minema löödi, sest liiga palju raha hakkas mehe käte külge jääma – ta vihastas välja ärimehed, kellelt pressiti luureinfo kaudu raha välja, ja selline praktika jätkub “organites” praegugi.

Mart Helme naases Postimehe juurde ja meenutas raamatut “Uneskõndijad”. Selles teoses kirjeldatakse luureorganite tööd, kes kasutavad ajakirjanikke poliitilisteks kampaaniateks. Nii näiteks oli I maailmasõja eel Briti ühiskond sõjavastaselt meelestud, kuid võimuringkonnad olid otsustanud sõtta astuda. Siis anti ajakirjanikele märku ja üleöö muutus sõjavastasus meedias sõjahüsteeriaks. Tegu pole mitte vandenõuteooria, vaid reaalse ajaloosündmusega, ja Mart Helme hinnangul on ka praegu Eesti meedias kümmekond ajakirjanikku, kes selliste tellimust otseselt teevad.

Yana Toom on kõige otsesem Kremli mõjuagent

Siit aga läksid Helmed üle veelgi räigema tellimustöö juurde, mida teeb Yana Toom Kremli tellimisel, ja jutt on venelaste kultuuriautonoomiast, mis tegelikult on 1989. aastal algatatud Ida-Virumaa eristaatuse uus variant. “Tollased Eesti liidrid reageerisid selgelt ja jõuliselt, praegu aga on olukord vastupidine – Interrinde ideesid toetavad Jüri Ratas, Mailis Reps, president Kaljulaid, kes räägib venekeelsetest eestlastest, Tallinna linnavalitsus ja eriteenistused, kes võitlevad eesti rahvusliku ideoloogia vastu,” selgitas ta.

Martin Helme juhtis tähelepanu sellele, et rahvuslasi laimatakse just venemeelsuse külgekleepimisega, kuigi just nemad on 5% Eesti alade äraandmise vastu ja ainult eestikeelse hariduse poolt. Mart Helme aga ütles, et Euroopa Komisjoni ja Kremli huvid eesti rahvuse hävitamiseks langevad sajaprotsendiliselt kokku. “Mõlemal neist on erinev ettekujutus sellest, mis saab eestlastest vabastatud Eestist – Brüssel tooks siia neegrid ja moslemid, Moskva aga slaavlased – aga küll nad kokku lepivad, nad on seda alati suutnud,” lisas ta.

Mart Helme sõnul on teine idiotismi kalduv loogika see, kui Putini geivastasuse ja EKRE murele homoagenda leviku pärast tõmmatakse võrdusmärk; Putin muretsevat moslemite sissevoolu pärast Kesk-Aasiast, EKRE aga nende tulva pärast Aafrikast ja Lähis-Idast – jällegi näitavat see ühiseid huve; Putin kritiseerib Euroopa Liitu samamoodi nagu EKRE – ka see olevat sarnasus! “Ma ei ole sugugi kindel, et Putin EL-i lammutada tahab – ta saab seda praegugi väga tuntavalt mõjutada,” arvas Helme.

Putini nimega märgistatakse neid, keda on vaja hävitada

“Varem oli Hitleri nimi see, mis tähendas, et kui see kleebiti otsa ette, siis miski muu enam ei lugenud, see tähendas pidalitõbist,” rääkis Martin Helme. “Nüüd on sama Putiniga – kui kedagi temaga seostatakse, siis miski enam ei loe, see poliitiline jõud pole enam parketikõlblik, vaid tuleb hävitada.” Ta tõi näitena ka Poola ja Ungari, kelle juhtkonda tembeldatakse samuti putinistideks.

Mart Helme tõi välja veel ühe Nõukogude Liidu praktika – nii nagu tollel maal saadeti dissidendid hullumajja, nii on ka nüüd Prantsuse opositsiooniliider Marine Le Pen saadetud psühhiaatrilisse kontrolli. Ta võttis jutuks ka selle, et Delfi niinimetatud faktikontroll pidas seda valeväiteks, sest Le Peni olevat vaid kontrolli, mitte hullumajja saadetud. Helme sõnul eelnes ka NLiidus võimutruude psühhiaatrite otsus, et see riigivastane inimene olevat hull, enne kui ta vastavasse asutusse viidi.

Helmed arutlesid veel ka Postimehe kahekeelsuse üle – kui Mart Helme tahtis õigust vastata Krossi laimule, siis tema kirjale isegi ei vastatud. Kui aga Postimees tahab temalt mingit poliitilise küsimuse kohta kommentaari, siis antakse teada, et vastust oodatakse kindlaks kellaajaks. “Ma olen öelnud, et ei ole teile aruandekohuslane,” rääkis Mart Helme ja Martin Helme on soovitanud Postimehel ise oma sopp kokku kirjutada, tema enda laimamises ei osale.

Totalitarism tuleb beebisammudega, aga tanksaabastes

Martin Helme juhtis tähelepanu ka sellele, kuidas asjad tasapisi ellu viiakse – veel viis aastat tagasi ei uskunud keegi, et poliitikuid psühhiaatrilisse kontrolli saadetakse, aga nüüd on see reaalsus. Veel viie aasta pärast pole ilmselt seegi enam ime, et need inimesed jõuga kodust ära viiakse. “See on konna keetmine aeglasel tulel – totalitarism, tuleb vaiksete beebisammudega, aga ikkagi tanksaabastega,” lisas Martin. “Miks Yana Toomi psühhiaatrilisse kontrolli ei saadeta – ilmselt tema sõnade tõttu, et Keskerakond peab arvestama, kelle häältega ta võimul on!”

“Nüüd on Yana Toom välja öelnud, et Ratas-Simson-Reps on võimul venelaste armust,” märkis Mart Helme. “Kui neil pole enam vaja maski kanda, annavad nad Ratasele jalaga. Peaminister teab seda, teda surutakse üha ahtamale pinnale, kus ta peab tegema üha rohkem järeleandmisi, nagu on näiteks kakskeelsed koolid.” Martin Helme meenutas minister Repsi vingerdavat juttu, kes rääkis kakskeelsusest ja koolide ühendamisest Lõuna-Eesti näidete varal, kus vene lapsi peaaegu enam polegi, kuigi probleem on Põhja-Eestis, kus eesti ja vene lapsi kokku panna enam ei saa.

“Yana Toomi kaudu on käima läinud operatsiooni, mis mujal on juba läbi läinud – näiteks Krimmis algas Venemaaga liitmine juba 1992. aastal, mil Krimmile anti autonoomia, ja pärast seda läks Krimm Ukraina keskvõimu alt välja,” meenutas Mart Helme. “Teine asi on see, et Vene kaarti ei käi Reformierakond välja mitte Keskerakonna, vaid EKRE vastu – need kaks erakonda on Brüssel ja Kreml, kes tahavad järgmise nelja aasta jooksul koos valitsedes rahvusriigi hävitada ja eestlased siit lahkuma sundida.”

Venelastele antud järeleandmisi tagasi võtta ei saa

Martin Helme hoiatas, et venelastele tehtud järeleandmisi ei saa enam tagasi võtta, nagu oli ka Laari ja Ilvese otsus anda Eestis sündinud vene lastele Eesti kodakondsus, kuigi nende vanematel seda pole – see muutis valijaskonna Kremli-meelsemaks. Praegu aga ajavad venestamist lisaks valitsusele ka president ja uus poliitkamp Eesti 200. Mart Helme sõnul kutsutakse nüüd Eestisse lausa kõiki, kes vaid tegevat tööd ja maksvat makse – see, et eestlased oma maal vähemusse jäävad, ei huvita kedagi. Eriti räige on see, et selle hukatusega on kaasa läinud Eesti ettevõtjad.

Mis aga puutub liikumisse Eesti 200, siis Martin Helme sõnul ei vasta tõele see, nagu võiks see globalistide kamp EKRE-lt hääli ära võtta. Nii näiteks on selle üks liidritest Priit Alamäe lubanud seadustada homoabielud – see pole kuidagii EKRE valija soov. Ilmselt korjavad nad hääli ära just globalistlikelt sotsidelt ja RE-lt, kuid parlamenti pääsemise korral tahetakse nende abiga luua olukord, kus EKRE-t pole vaja valitsusse võtta.

Brett Kavanaugh` juhtum on näide konservatiivi hävitamisest

Eraldi võtsid Mart ja Martin Helme üles ka Brett Kavanaugh loo, kellest pidanuks saama USA Ülemkohtu kohtunik, kuid vahetult enne ametissemääramist alustati tema vastu ahistamissüüdistust, mis on nüüd üle kasvanud vägistamissüüdistuseks.

Süüdistaja on väitnud, et ise midagi ei mäleta, sest oli purjus, kuid nüüd on välja ilmunud veel kaks naist, kes üritavad konservatiivist kohtunikukandidaadist teha mehe, kes pidevalt üritas kedagi vägistada. Huvitaval kombel ei mäleta aga keegi koolikaaslastest selliseid sündmusi. Brett Kavanaugh` ise on need süüdistused laimuks nimetanud ja on teatanud, et ei loobu kandideerimisest.

Mart Helme meenutas ka kunagist Rahvusvahelise Valuutafondi juhti Dominique Strauss-Kahni, kes sunniti samamoodi neegrist toateenija jutu peale ametist taanduma – kaks aastat hiljem selgus, et kogu lugu oli vale, kuid selle aja peale oli juba tema asemel liberaal. Martin Helme sõnul on ka Wikileaksi peategelase Julian Assange`i juhtum sama – tedagi ähvardab kahe naise vägistamissüüdistus.

Brett Kavanaugh` juhtumi puhul tõi Martin Helme välja selle, et süüdistaja on demokraat, vasakpoolse ülikooli professor, tema advokaat on Demokraatliku partei poolt määratud, ja on sama inimene, kes kaitses Bill Clintonit vägistamissüüdistuste eest, kuigi seal oligi tegu vägivallaga ja naised maksti kinni. Kavanaugh` puhul oli 36 aastat vaikus, siis otsustas mees ülemkohtunikuks kandideerida ja järsku tuli ühele vastaspartei naisele meelde, et kunagi justkui juhtus midagi! Nüüd tahetakse algatada uurimine, et ühe inimese elu siiski hävitada, või vähemalt venitada asi novembrisse, mil demokraadid loodavad USA Senatis ja Esindajatekojas paremaid positsioone saavutada, ja siis ei läheks Kavanaugh` kandidatuur enam läbi.

Danske rahapesu üritatakse meediast maha võtta

Mart Helme märkis, et Eesti ühiskond pole veel sedavõrd liberaalne, aga võib juhtuda, et ka mõne EKRE inimese suhtes meenub mõnel sotsist naisel, et keegi rahvuskonservatiividest olevat maniakk, Postimees võtab asja üles ja kerib päevade kaupa teemat läbi “spetsialistide” analüüside edasi. Martin Helme sõnul püsib teema ajakirjanduses umbes kaks nädalat üleval ka siis, kui selle taga midagi pole.

“Aga Danske rahapesu on sisuliselt juba meediast kadunud,” märkis Martin Helme, täpsustades, et näiteks Šveits on just selle uurimisega alustanud, Eestis aga räägitakse vaid mainekahjust. “Mul on sellest mainest kama, ma tahan vaid teada, kes on Eestis konksu otsas.” Kuna Mart Helme osutas Reformierakonna ladvikule, lisas Martin: “Nagu ütles Kross, et tõendeid tal polevat, aga süüdistav sõrm näitab EKRE peale, ütlen ka mina – otseseid tõendeid pole, aga süüdistav sõrm näitab Reformierakonna peale!”

Mart Helme meenutas ka RE topeltkodakondsuse seadust, mis väliseestlaste aitamise sildi all oleks andnud topeltkodakondsuse sadadele tuhandetele venelastele ja muutnud Eesti Venemaa vasallriigiks. Sellega tegid alguse juba Mart Laar ja Toomas Hendrik Ilves, kelle võimutsemise ajal lasti kodakondsuseta venelased kohalikke volikogusid valima.