Rahanduskomisjon lükkas riigieelarve muudatusettepanekud tagasi

Eesti, Majandus,
©UU
Siret Kotka

Riigikogu rahanduskomisjon otsustas esmaspäevasel istungil selle aasta lisaeelarve eelnõule laekunud muudatusettepanekuid mitte toetada; hääletuse järel otsustati teha täiskogule ettepanek teine lugemine lõpetada.

Rahanduskomisjoni esimees Erki Savisaar (Keskerakond) ütles, et möödunud kolmapäeval toimus muudatuste sisuline arutelu, et fraktsioonidel oleks võimalus tutvuda esitatud 11 muudatusettepaneku sisuga ja kujundada oma seisukoht.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Savisaare sõnul olid kõik muudatusettepanekutega püstitatud teemad olulised, kuid need ei olnud otseselt seotud lisaeelarvega püstitatud eesmärkide saavutamisega. Katteallikana nähti peamiselt valitsuse reservfondi vähendamist. Tõstatatud küsimustega tuleb valitsusel tegeleda järgmise aasta eelarve ning riigieelarve strateegia arutelude käigus.

“Rahanduskomisjon lähtus eelnõu menetlemisel eesmärgist eraldada lisaeelarvega eelkõige vajalikud vahendid, et leevendada Eesti elanike, ettevõtete, ühiskonna ning tervishoiusüsteemi vajadused piirangutest ja viirusest tulenevast kahjust,” ütles Savisaar.

Rahanduskomisjoni aseesimehe Aivar Koka sõnul oleks pidanud eelnõus kindlasti arvestama ka ettepanekuid kriisiolukorras majanduse elavdamiseks ja kiirtestide kasutusele võtmist viiruse leviku pidurdamiseks.

Lisaeelarve eelnõu meetmete pakett sisaldab vahendeid töötasu toetuste maksmiseks majandusharudes, kus töömaht piirangute tõttu väheneb, haigushüvitiste hüvitiste jätkamist alates teisest haiguspäevast, lisameetmeid vaimse tervise hoidmiseks, erihoolekandele ja rehabilitatsioonile, lisavahendeid ravimitele, vaktsineerimisele, kriisijuhtimisele ning toetusmeetmeid turismisektorile, kultuurikorraldajatele ja loovisikutele.

Lisaeelarvesse on lisatud ka pensioni teise samba maksed peatanud isikutele ette nähtud kompensatsioon 117 miljoni euro ulatuses, millega 2021. aasta riigieelarves ei oldud arvestatud. Lisaeelarve kogumaht on 641 miljonit eurot.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused