Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahandusministeerium saatis käibemaksutõusu kooskõlastusse

12.05.2015
Noorus SPA

Rahandusministeerium saatis kooskõlastusele seaduseelnõu, millega majutusasutuste käibemaksumäär tõuseb 2017. aastast seniselt 9 protsendilt 14 protsendile. Kriitikute sõnul võib see tähendada hoopis maksulaekumiste vähenemist.

Rahandusminister Sven Sesteri (IRL) sõnul oli algul plaanis käibemaksu veel rohkemgi tõsta. “Pärast huvigruppide kuulamist otsustas valitsus algselt kavandatud tõusu leevendada ja piirduda käibemaksu tõstmisega viie protsendi võrra,” teatas minister reedel.

2013. aastal saabus Eesti majutusasutustesse Eurostati andmetel 2,98 miljonit inimest ning 2014. aastal oli neid 3,09 miljonit. Kolmandik majutatutest on kogu aeg olnud siseturistid.

Eelnõu esitati kooskõlastamisele teistele ministeeriumidele ja arvamuse avaldamiseks Eesti Kaubandus-Tööstuskojale, Eesti Tööandjate Keskliidule, Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsioonile, Hotellide- ja Restoranide Liidule, Eesti Turismifirmade Liidule, MTÜ-le Eesti Maaturism, Eesti Spaaliidule, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusele ning Maksu- ja Tolliametile.

Plaan majutusasutuste käibemaksu tõsta on tekitanud vastukaja ka teiste parteide poolt. “Käibemaksu tõstmise tõttu turismisektoris on oodata väga olulise eksportiva majandusharu löögi alla jäämist,” teatas EKRE oma reedeses pressiteates. “On oht, et maksutõusude tagajärjel antakse küll tugev hoop eesti majandusele, kuid reaalset eelarvetulude kasvu ei tulegi,” selgitas EKRE aseesimees ja Riigikogu liige Martin Helme.