Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Rahandusministeeriumi kantsler: meil oli vaja kiiresti välja kuulutada pakett seadusi

07.08.2023
Rahandusministeerium

Rahandusministeeriumi kantsler Merike Saks ütles “Aktuaalsele kaamerale” välja, et valitsusel oli tuli takus usaldusküsimustega seotud kobareelnõude kinnitamisega. Ilmselgelt oli see tõik eelduseks Kadrioru ja rahandusministeeriumi lehmakauplemiseks ja hilisemaks vastastikkusteks süüdistusteks.

“Ma kindlasti sain aru, et presidendi kantseleil on rahamured ja meil samal ajal on vaja kiiresti välja kuulutada pakett seadusi ja see seos tekkis vestluse põhjal umbes selline, et siis nad saaksid ju kiiremini töötada,” rääkis rahandusministeeriumi kantsler Katrin Saks uudistesaatele, tuginedes omavahelisele vestlusele presidendi sisenõunik Toomas Sildamiga.

“Minu jaoks oli see lihtsalt jutuajamine, hoogne jutuajamine ühe vastuvõtu serval,” rääkis Sildam. “Kindlasti rääkisime presidendi kantselei eelarvest, mis oli siis kuum teema, ja sisepoliitilisest seisust parlamendis. Aga kinnitan, et kordagi ei küsinud ma mingit tehingut ega sidunud kokku kantselei eelarvet ja seaduste väljakuulutamist.“

Saks aga ütles, et ei pidanud jutuajamist naljaks ning informeeris sellest ka rahandusministrit.

Presidendi kantselei direktori Peep Jahilo sõnul oli 360 000 eurot lisaraha vaja selleks, et korraldada kavandatud visiite ja vastuvõtte.

 

Allikas: ERR