Rahandusminister hoiatab, et kliimaneutraalsus tähendab Eesti jaoks krõbeda hinna maksmist jõukuse arvelt

Eesti,
©UU
Seadusemuudatus likvideerib ebavõrdsuse, kus aasta lõpus sünnitustoetuse saajad peavad suuremat tulumaksu maksma. Pilt on illustratiivne.

Vikerraadios esinenud rahandusminister Martin Helme märkis, et Euroopa Liidu survest hoolimata tuleb arvestada, et Eesti jaoks on kliimaneutraalsuse saavutamine väga keeruline ja sellel on krõbe hind.

Teisipäeval esitletud Stockholmi Keskkonnainstituudi Tallinna Keskuse uuringus on näiteks kirjas, et  elektri tootmine tänasel kujul ja tänane sisepõlemismootoritel põhinev transport tuleb lõpetada ja minna üle elektri- ja vesinikuautodele. Martin Helme leidis, et sellisel kujul pole see võimalik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Rahandusminister Helme väitel survestab Euroopa Komisjon liikmesriike kliimaneutraalsuse nimel uusi makse (näiteks liha- ja transpordimaks) kehtestama ning mitmetes valdkondades seni kehtinud ühehäälse otsustamise õigusest loobuma. See tähendab, et kliimaotsused läheksid kiiremas korras Brüsselile – nende asjadega ei saa EKRE nõus olla.

Martin Helme sõnul peab Eesti sarnaselt teiste riikidega taotlema endale erandeid, lisameetmete rakendamise õigust, kompensatsioonimehhanisme või üleminekuperioode, et Eesti energiajulgeolek, mäetööstus ja transpordisektor alles jääks. Samuti ei sobi meile maksude kehtestamine lennu- või laevatranspordile, kuna kahjustaks meie ühendusi muu maailmaga.

Lahendusi näeb Martin Helme neljanda põlvkonna tuumajaamade ehitamises ning väikeste gaasijaamade käivitamises, kuid pole mõeldav, et Eesti loobuks põlevkivi kaevandamisest, kuna selle väärindamisest pärineb suur osa Eesti rikkusest. Energeetika orienteerumist tuule- ja päikeseenergiale peab ta ennatlikuks, sest need pole piisavalt arenenud.

Rahandusministri hinnangul ei saa Euroopa Liit kliimameetmetega liiga kaugele minna, kuna sellega kahjustaks muu maailmaga võrreldes oma konkurentsivõimet.

Martin Helme kritiseeris kliimahüsteeriat, mis on sisse toodud mujalt, samuti pole tema hinnangul meil olemas siseriiklikku tahet majanduse ümberseadistamiseks kliimanõuete järgi. See surve tuleb EL-ist.

“Eks me peame sellele survele kuidagi vastama, reageerima sellele. Aga seda tuleb teha läbimõeldult, oma huvisid selgelt defineerides ja oma huvide eest selgelt seistes,” lisas ta. “Usinamad kliimaneutraaluse propageerijad on kohati väga sõjakommunistlikud, leides, et demokraatiat või piirata ja et kliima nimel tuleb meil teatud radikaalseid samme astuda.”

Martin Helme sõnul ei taha ka tulisemad kliimavõitlejad oma elustandardi alandamist. “Need samad inimesed, kes plakatitega vehivad, ei ole valmis ise millestki loobuma – ei oma nutiseadmetest, ei lennureisidest ega igal hooajal uutest riietest. Alustagu iseendast!” soovitas ta. (ERR, Vikerraadio)

One commentOn Rahandusminister hoiatab, et kliimaneutraalsus tähendab Eesti jaoks krõbeda hinna maksmist jõukuse arvelt

 • Avatar
  Margus Peterson

  Martin Helmelt jummalast õige jutt. tahad muuta maailma – alusta iseendast. Suur Looja
  Loodus on asjad siinilmas nii sättinud, et iga organism vajab elamiseks hapnikku. kõrge-
  mad imetajad, sh. inimene, omastab seda hingamise teel. ja välja hingab süsihappegaasi
  (laias laastus). seda teab iga inimene, kes on vähedegi viitsinud koolipingis oma püksi-
  tagumikku kulutada. kui peast ja jalust rohelised kurdavad, et õhus olla liiga palju süsi-
  happegaasi, siis alustagu iseendist – keeraku hapnik kinni. saabki õhu puhtamaks. või
  käigu koolis ja ärgu laaberdagu tänaval. aga see “kliimaneutraalsuse” jutt pole midagi
  muud kui lihtlabane väljapressimine. ainuke küsimus – kellele?
  ps. et peast ja jalust rohelised maa peale tagasi tuua, peaks keegi kuskil pistiku seinast
  välja tõmbama. kasvõi mõneks ajaks.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused