Rahandusminister Martin Helme pensioni II samba reformist: “Teeme vajalikku ja õiget asja.”

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme sõnul näitas TGS Batlicu koostatud II samba muudatuste õiguslik analüüs, et reformil puudub põhiseaduse riive ja kahjunõudeid riigi vastu vaja karta.

„TGS Balticu analüüs tõi välja, et muudatuste võimalik põhiõiguste riive on valdavalt väike. Nende leevendamiseks pakuti omakorda erinevaid võimalusi, mida riigikogu loodetavasti eelnõu menetluse käigus ka põhjalikult kaalub,“ ütles Helme rahandusministeeriumi pressiteate vahendusel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Seetõttu ei pea minister kuigi tõenäoliseks, et sel teemal algatatavatel võimalikel kohtuasjadel oleks alust.

“Oleme algusest peale teadnud, et teeme vajalikku ja õiget asja, nüüd on meil ka kindlus, et reform on põhiseadusega valdavalt kooskõlas ning väheseid riske, mis seda ohustavad, saab mõne muudatuse abil vähendada,” märkis Helme. “Nii mahuka reformi puhul on loomulik, et keegi ikka leiab, et tema õigusi on riivatud, kuid tervikuna Eesti inimesed reformist võidavad.”

Rahandusministeerium palus advokaadibürool TGS Baltic analüüsida kohustusliku kogumispensioni reformi eelnõud võimalike põhiõiguste riivete seisukohalt, tuua esile võimalikud põhiseaduslikkuse järelevalve menetluse algatamise riskid ning teha ettepanekud nende riskide maandamiseks. (BNS)

One commentOn Rahandusminister Martin Helme pensioni II samba reformist: “Teeme vajalikku ja õiget asja.”

  • Avatar

    Ma tahaks ka õiguslikku analüüsi, ainult et pensionikoguja seisukohalt. Kui mulle pensioni teist sammast nullindatel pähe määriti, siis väideti, et riik paneb neli protsenti oamlt poolt juurde. Tegelikult aga reffid, sotsid ja irlased edastasid desinformatsiooni või robustselt öeldes valetasid. Riik ei pannud midagi juurde, vaid tõstis ühest sambast teise nagu me nüüd teada saime(ja mitte kõiki inimesed seda veel nüüdki ei teadvusta). Ja riik ei garanteerinud mulle selle, et see neli protsenti kasvab vähemalt proportsionaalselt inflatsiooniga nagu see teeks esimeses sambas. Seega jätsid toonased poliitikud Eesti rahva kuivale ja sellist praktikat, kus inimetsele ei räägita kogu tõde on Reformierakond kasutanud kogu oma valitsemise aja ning vahendajaks on olnud ERR. Kas mul on nüüd õigus riigilt välja nõuda see vahe, mis on 15-20 aastaga inflatsiooniga minu sambarahas kaduma läinud? Kas on rikutud põhiseadust ja miite ainult pensionisamba, vaid riigi teavitamise kohustuses rahva ees?

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused