Rahandusminister Martin Helme nõuab Tanel Kiigelt LGBT seadusevastase rahastamise lõpetamist ja makstud raha tagasi

Eesti,
- Updated
©UU
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) saatis sotsiaalminister Tanel Kiigele (Keskerakond) kirja, kus seisab, et ebaseaduslik LGBT rahastamine hasartmängumaskust ei tohi enam jätkuda ja eelmise aasta raha tuleb tagasi nõuda. Teine kiri läks Riigi Tugiteenuste Keskusele, kes on sisuliselt ülekandeid tegev riigikassa.

Helme hinnangul tuleb hasartmängumaksu seadusega vastuolus olevalt niinimetatud võrdsete võimaluste edendamiseks mõeldud projektideks eraldatud raha tagasi nõuda ning ühtlasi tuleb alustada distsiplinaarmenetlust, et tuvastada kes on sellise ebaseadusliku rahakasutuse eest vastutav.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme viitab oma kirjas riigieelarve seaduse paragrahvile 53, mis sätestab, et ministeeriumi valitsemisalal on õigus kasutada riigieelarve vahendeid sihtotstarbeliselt ja ainult siis, kui vastavad vahendid on eelarves ette nähtud.

Ka toob ta esile riigieelarve seaduse paragrahvis 56 sätestatud põhimõtte, mille kohaselt on riigieelarvega kindlaks määratud vahendite jaotust ministeeriumide valitsemisalade, tulemusvaldkondade ja programmide vahel võimalik muuta vaid riigieelarve muutmisega või lisaeelarvega.

Helme rõhutab, et riigieelarve seaduse paragrahvi 60 lõike 1 kohaselt on riigiasutusel õigus võtta kohustusi ainult siis, kui talle on riigieelarves või selle alusel kinnitatud eelarves kohustuse täitmiseks vahendid ette nähtud ning sama paragrahvi teine lõige keelab riigiasutustustel võtta riigile võlakohustusi ja teha annetusi.

Rahandusminister juhib tähelepanu tõigale, et Vabariigi Valitsuse seaduse paragrahvi 49 kohaselt peab minister valvama eelarve täpse ja otstarbeka täitmise üle ning kontrollima asutuste eelarve täitmist, tehes vajadusel ettekirjutusi eelarvevahendite kasutamiseks.

Riigieelarve seaduse paragrahvi 76 ja Vabariigi Valitsuse seaduse paragrahvi 49 kohaselt vastutab just minister ministeeriumi juhina finantskontrollisüsteemi toimimise eest, mis peab tagama riigieelarve vahendite säästliku, tõhusa, mõjusa, õiguspärase ja läbipaistva kasutamise. Nimetatud Vabariigi Valitsuse seadus annab ministrile õiguse teostada teenistusjärelevalvet ministeeriumi ametnike otsuste ja tegevuse üle.

Kuna Vabariigi Valitsuse seaduse paragrahvi 65 kohaselt on rahandusministeeriumi valitsemisalas riigi eelarvepoliitika kavandamine ja elluviimine ning riigieelarve seaduse paragrahvi 75 kohaselt, on rahandusministeeriumi kohustus jälgida riigieelarve täitmist, esitab Helme sotsiaalministeeriumile neli palvet:

*korrigeerida 2019. aasta eelarve täitmist vabastades hasartmängumaksust laekuva tulu arvelt eelarvet Riigikontrolli poolt viidatud mitte sihtotstarbeliselt eraldatud projektitoetuste ulatuses ning kajastada täitmine vastavalt riigieelarves selleks ette nähtud eelarves;

*viia läbi teenistuslik järelevalve, et selgitada välja, mis asjaoludel ja kelle süül on eelarvedistsipliini rikkumine aset leidnud ning tagada, et rikkumine koheselt lõpetataks;

*astuda samme ebaseaduslikult väljamakstud toetuste tagasinõudmiseks ning toetuste saajatega riigieelarve seaduse § 53 lg 7 kohaselt sõlmitud lepingute ülesütlemiseks või tühistamiseks;

*peatada viivitamatult ebaõigete väljamaksete tegemine ning 2020. aasta eelarves vastavad toetused kohe õigesti kajastada.

Ühtlasi palub Helme teavitada ennast kui rahandusministrit esimesel võimalusel sotsiaalministeeriumi otsustest ja tegevustest käesolevas kirjas viidatud probleemi lahendmisel.

Eelnevaga paralleelselt pöördus rahandusminister kirjaga ka Riigi Tugiteenuste Keskuse poole, paludes sotsiaalministeeriumile saadetud kirjast tulenevalt peatada viivitamatult väljamaksed riigieelarvest sotsiaalministrile saadetud kirjas nimetatud projektitoetustele.

UU

Kommentaarid

17 commentsOn Rahandusminister Martin Helme nõuab Tanel Kiigelt LGBT seadusevastase rahastamise lõpetamist ja makstud raha tagasi

 • Avatar
  Margus Peterson

  krt, see elukene on ikke paganama vaffa värk küll, kui saatus, va saadanas, ei nöögiks. kriitiliste teemade puhul
  tasub ka postimehe ja delfi kommentaariumile pilk pääle heita – säält leiab ka pime kana nii mõnegi terakese. nii
  ka seekord – panen siia delfist leitu, pöörates paar keerdu pääle. kui keegi pääb end naapoleoniks, aaduks või
  jossiks, kasvõi vanajumala asemikuks siin issanda päikese all (nimekiri saab olema sigapikk – kel viitsimist, võib
  seda oma voli järgi lõpmatuseni pikendada jaffeni välja!), siis leiab see oma loogilise lõpu – tulevad tursked mehed,
  tõmbavad talle maani ulatuva särgi selga, seovad varrukate otsad selja taha kõvasti kinni ja suunavad süstalde, tilgu-
  tite ja tablettide abil meeleparanduse okkalisele teele. vaikses, kenas ja kinnises kohakeses. kui aga mõni mees end
  naiseks kuulutab (või naene meheks), end vastavate hilpude-kulinate-tulede-viledega dekoreerib ja tänaval avalikku
  ruumi reostades oma voodipartnerite eelistusi maha kuulutab, siis see olend saab tšinovnikute poolt aujärjele tõstetud
  ja maksumaksja nuumale võetud! seadust rikkudes ja maksumaksja tahte vastaselt! see ju lausa taevani kisendav ülekohus!
  kus on nüüd prüsseli seeneline oma kõik-on-võrdsed, õiguskantsler seadusekõverike ja värdõigusvolinik krtteab mis ibaga?!
  ps. ma hakkab kahh end kelleksi-millekski pidama. kesasjaks – seda pääb veel mõtlema. ja katsuge mulle santi sõna
  kõssata! ahjaa, sotsminn eesotsas kiigetanni ja priskemaarikaga pangu rahakoti rauad triklisse – sajalised ootavad luhv-
  titamist!

 • Avatar

  Jüri peab hüppama!
  Jüri peab hüppama!

 • Avatar
  Aleksander

  Miks mõnele “nagu kõik teised” olemise propaganda kinni makstakse, neid kes seda ongi ei toetata isegi raskete haiguste puhul?

 • Avatar

  mõeldud siia ritta, mitte Taarale vastuseks.

 • Avatar

  Aga pangad on samuti! TUleb ka ju KEELATA ROOTSI PANKADEL SULARAHA V2LJAV6TMISE EEST LISATASU. TULEB KEHTESTADA SEADUS ET INIMESEL PEAB OLEMA V6IMALUS SAADA KA”TTE TO”O”TASU ILMA ET PEAKS PANKADELE LISATASUSID MAKSMA.

  Maksed igasugused arvete maksmised parem et toimuvad kontorites. Saavad inimesed to”O”d va”hemalt. Kui aga la”bi interneti on siis peab olema see riikliku keskpangana, mitte rootsi pankade kaudu.

  Samuti tuleb l6petada pagulaste rahastamine. Milleks neile see raha mis yletab isegi mitmekordselt eesti praegu levinud pensioni, kes on 30..40 aastat to”o”d teinud! Ning muidugist selle kohta o”eldakse et PEATE v6tma laenu.

 • Avatar

  lõpuks ometi üks minister, kes ka seaduste täitmist nõuab kõigilt. kiidan väga!
  mida ma aga üldse ei kiida, on kaaskommenteerijate (mitte kõigi) harimatust väljendavad kommentaarid. oleks kena ja meeldiv, kui EKRE toetajad väljenduksid alati viisakalt. kui on annet, palun väga, tehke peent pikantset nalja, kalambuuritsege ja näidake üles oma lugemust ja haritust, aga labasus, see on kole. olgem ikka kasvatatud ja väljendugem vastavalt. EKRE on juba piisavalt tugev, et me kõik võiksime end kindlana tunda ja sellega teda veelgi tugevamaks teha. ilusat saabuvat vabariigi sünnipäeva kõigile!

  • Avatar

   On olnud nii, et mul pole õnnestunud enam mingit Elsi kommentaari tagantjärele leida.

 • Avatar

  Väga õige! Ei ole vaja värdjatsirkust rahastada maksumaksja raha eest!

 • Avatar

  Ei ole sellel karvapeal sooja ega külma päriselt raha vajajatest, küllap kukub omalegi tagaukse kaudu, miks muidu nii raudne hoiak. Isegi seadused pole tema jaoks, võiks Isamaaga sellile tuule alla teha, nii kõvad need peedud ka pole, et ükski hammas peale ei hakka. Samas ei mõista Ratast, mis teda selle vennaga nii kõvasti seob.

 • Avatar
  Elmer Hill

  UU, sisestasin siia pool tundi tagasi oma arvamuse pederastidest ja nüüd seda enam pole.Kuhu ta jäi, seltsimehed?

  • Avatar
   Elmer Hill

   Imelik, nüüd on ta jälle siin!Kummaline tehnoloogia siin.Aga ehk tegin midagi valesti-sel juhul palun vabandust, UU.

   • Avatar

    Mul läheb siin kuni päev aega, enne kui sõnumid andmebaasi salvestuvad ja nähtavaks muutuvad, tavaliselt järgmiseks hommikuks ja ükskõik, millal ma eelmine päev kirjutasin. Raske on ette kujutada, et keegi ekrest neid sõnumeid seejuures loeb, sest see peab toimuma öösel. Mõnel üksikul korral on kiiremini ka läbi läinud. Samuti on mõned kaduma jäänud. Tekib selline tunne, et kusagil on mingi üldfilter, kust anonüümsed sõnumid läbi jooksevad ja et seal tekib järjekord ja läheb aega. Või peeditakse niisama, et sundida kontot tegema. Objektiiv jookseb vist nüüd (osaliselt?) oma serveri peal. Ekre võiks kah selles suunas tegutseda.

 • Avatar
  Elmer Hill

  Oleks sellest ometi kasu!Pederastidele tuleb näidata, et nemad ei ole mingi elunaba, kellele tuleb anda eriõigused.Kui nad on uhked oma sabatrukkimise pärast, siis eks igal vaimselt haigel väljendub see isemoodi.Aga oma vastikut ja haisvat eluviisi ärgu kuradi pederastid toppigu normaalsetele inimestel peale.Ning nende mahitajad ja rahavargad tuleb vastutusele nvõtta, kui vaja mahitajate pealik sm.peaminister ka.

  • Avatar

   See seadus et tehti, k6ik vaevalt et on kohalike poliitikute v2ljam6eldis. Ei enne ega p2rast. Pigem on see reffide ajast kes ka “kooseluseaduse” tegid Brysseli k2suliini v6i mingi teise organisatsiooni rahastuse alusel kes omab piisavat rahalist j6udu. Tanel Kiik kui aga selliseid otsuseid teeb siis sellel peab olema ju teatud p6hjus, eriti et kui ka Jyri Ratas r22gib ristivastupidist juttu v6rreldes EKREga selle LKGB- kogukondade rahastamise osas. Ning… Kui ka kutsutakse Jyri Ratas bilderbergide grupi kokkutulekule, siis see on samuti ohum2rk, et saab ka sealt k2ske.

 • Avatar
  Margus Peterson

  elementaarne, watson. raha (või selle puudus) paneb rattad käima. ja seisma. ikka vastavalt vajadusele. aga täitsa huvitav
  oleks teada, kuskohast ja kellelt tuli idee need kapinatsid, mengele jüngrid ja lkgb-šnikud, eesti noorte vaimse ja füüsi-
  lise sandistamise teostajad ebaseaduslikult ja maksumaksja tahtele sülitades tema “nuumale” sebida? samal ajal TÕELISTELE
  ABIVAJAJATELE kõiksugu kampaaniatega selleltsamalt maksumaksjalt raha santides . . .
  see papp tuleb tuleb tagasi nõuda IGAL JUHUL JA KOOS VIIVISTEGA – nagu igalt teiselt maksumaksjalt, kes on misiganes põhjusel
  võlakeerisesse sattunud. ja ei ole kahtlustki – nii mõnigi saab “tervendava ilmutuse” ja asub meeleparanduse “imelisele”
  teele . . .

 • Avatar
  Päderästik

  Kiik pabistab, et ilma rahadeta viskavad peedud ta enda seast välja

 • Avatar

  Kaua sa kannatad…
  Omasoo-iharatele makstakse seksimiseks raha, ja puudustkannatavad inimesed, kellele reaalselt ka abi vaja, virelgu edasi…

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused