Rahandusminister Martin Helme osaleb EL-i rahandusministrite kohtumisel

Eesti,
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad neljapäeval euroala rahandusministrite ehk eurorühma ja reedel Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumistel Luxembourgis.

Euroala rahandusministrid arutlevad majandusliku ebavõrdsuse teemal ja tutvuvad Küprose programmijärgse ülevaatusega. Rahvusvaheline Valuutafond (IMF) tutvustab ministritele ka euroala majanduspoliitika iga-aastase hindamise tulemusi.

Laiendatud eurorühmas valmistatakse ette 21. juunil toimuvat euroala tippkohtumist. Selleks võtavad ministrid kokku senised seisukohad Euroopa stabiilsusmehhanismi (ESM) lepingu muudatuste, euroala eelarveinstrumendi ja pangandusliidu edasiste arenduste üle.

Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus annavad finantstehingute maksustamise tõhustatud koostöös osalevad ministrid ülevaate kokku lepitud põhimõtetest, millest lähtudes direktiivi eelnõu koostatakse. Eesti ei osale tõhustatud koostöös.

Ministrid arutavad, kuidas muuta majandustegevust kliima suhtes neutraalsemaks ja milliste meetmetega saaks soodustada erasektori investeeringuid.

Tavapäraselt teavitab eesistujariik liikmesriike finantsteenuste ja pangandusliitu puudutavate eelnõude menetlemise seisust, kinnitatakse pangandusliidu tugevdamise eduaruanne ja maksunduse valdkonna arenguid kokkuvõttev aruanne Euroopa Ülemkogule. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused