Rahandusminister Martin Helme osaleb EL-i rahandusministrite kohtumisel

Eesti,
©UU
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme ja asekantsler Märten Ross osalevad neljapäeval euroala rahandusministrite ehk eurorühma ja reedel Euroopa Liidu majandus- ja rahandusküsimuste nõukogu kohtumistel Brüsselis, teatas ministeeriumi kommunikatsiooniosakond.

Eurorühmas arutavad ministrid majanduse olukorda ja vajadust muuta euroala üldisi majandus- ja eelarvepoliitika suuniseid. Laiendatud eurorühmas on kõne all euroala eelarveinstrumendi loomine fookusega instrumendi võimalikele tuludele.

Majandus- ja rahandusküsimuste nõukogus arutavad ministrid taas aktsiisimaksusid. Euroopa poolaasta 2019 raames on kavas vastu võtta nõukogu järeldused 2019. aasta põhjalike analüüside ning 2018. aasta riigipõhiste soovituste rakendamise kohta.

Samuti toimub mõttevahetus, kuidas Euroopa Liidu liikmesriigid saaksid üheskoos panustada digitaalmajanduse maksustamise rahvusvaheliste põhimõtete muutmisesse, milles peaksid OECD kaasavas formaadis 129 riiki 2020. aastaks kokku leppima.

Hommikusöögilauas arutavad ministrid Euroopa Investeerimispanga riikide strateegiate teemat ja käibemaksupettuste probleemi, töölõuna teemaks on tööjõu mobiilsusega seotud probleemid. Samuti toimub majandus- ja rahandusteemaline dialoog EL-i ning Lääne-Balkani riikide ja Türgi vahel. (BNS)

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused