Rahandusminister Martin Helme: pankade ülereageerimine takistab äritegevust

Eesti, Majandus,
©UU
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) kutsus pangajuhid rahandusministeeriumisse kohtumisele. Helme sõnul kurdavad ettevõtted, et pangad on rahapesu vastaseid reegleid karmistades hakanud takistama äritegemist. Rahandusminister Martin Helme sõnul on pankade rahapesu vastane võitlus ülivajalik, kuid viimasel on see hakanud takistama ettevõtlust Eestis.

“On täiesti selgelt näha, et on ka ülereageerimist pankade poolt, et pikaaegseid kliente ei soovita enam enda juurde. Teatud ülekandeid, eriti me räägime nendest ülekannetest, mis käivad üle piiri, ei soovita teha ja see on hakanud tänasel päeval ikkagi reaalselt Eesti ettevõtluskeskkonnale mureks muutuma,” ütles Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Pankade poolt me ootame seda, et nende riski äratundmise, riski hindamise mehhanismid muutuksid targemaks. Pangad ei peaks ikkagi sellise hoiakuga lähenema et igaks juhuks viskame kliente üle parda või igaks juhuks paneme arveid kinni,” lisas Helme.

Pangaliidu juhi Erki Kilu sõnul on regulatsioonid paari aastaga karmistunud ning praegu eeldatakse pankadelt klientide, nende partnerite, lõplike kasusaajate ja sanktsioneeritud isikikute tundmist läbi ja lõhki. Kehtib nulltolerants ja karmistunud on karistused eksimuste suhtes. Pankade konservatiivuse tõttu pole mõned kliendid taustakontrolli läbinud, vahendas ERR.

 

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused