Rahandusminister Martin Helme: rahapesu tõkestamiseks eraldatakse täiendavat raha ja inimjõudu

Rubriik Eesti On
- Updated
©UU
Martin Helme

Rahandusminister Martin Helme sõnul eraldab riik rahapesu tõhusamaks tõkestamiseks täiendavat raha ja inimjõudu, et muuta rahapesu andmebüroo tegevus senisest tõhusamaks.

Helme kohtus teisipäeval Louis J. Freeh’ ja advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivani meeskonnaga, kes nõustab Eesti valitsusasutusi seoses rahapesu tõkestamise reeglite rikkumise juhtumitega Ameerika Ühendriikides, teatas rahandusministeerium.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Eesti riigil on rahapesu suhtes nulltolerants, sest see võib tõsiselt mõjutada meie majandust ja julgeolekut. Eesti kaudu pestud musta raha võidakse kasutada meie enda huvide ründamiseks, rahastades terrorismi või meie rahvuslikke huve õõnestavat tegevust,” ütles Martin Helme.

“Eesti maine on mineviku rahapesujuhtumites kannatada saanud. Eri riikide asutused on algatanud uurimisi seoses rahapesu tõkestamise nõuete rikkumistega Eestis tegutsenud pankades või nende filiaalides. On oluline, et need mineviku episoodid saaksid põhjalikult läbi uuritud,” lisas Helme.

Kohtumisel arutati muu hulgas Eesti rahapesu ja terrorismi rahastamise tõkestamise õigusaktide ja institutsionaalse raamistiku ülesehitust. Sealhulgas sai Freeh Sporkin & Sullivani meeskond ülevaate praegu koostatava riikliku riskihindamise põhialustest, mille eesmärk on rahapesu ja terrorismi rahastamisega seotud riskide kvaliteetsem juhtimine Eestis.

“Freeh Sporkin & Sullivani meeskond alustas aktiivse tööga sel suvel ja oleme muu hulgas sõlminud konfidentsiaalsusleppe Eesti finantsinspektsiooniga ja sõlmime peagi konfidentsiaalsusleppe riigiprokuratuuriga,” ütles Louis J. Freeh.

“Toetame Eesti valitsust läbirääkimistes Ameerika Ühendriikide asutustega. Meie töö lõppeesmärk on kindlustada, et rahapesu tõkestamise reegleid rikkunud finantsinstitutsioonid vastutavad oma tegude eest, võimaldades hüvitada tohutu rahaline ja mainekahju, mida Eesti on pidanud kandma,” lisas Freeh.

Advokaadibüroo Freeh Sporkin & Sullivan pakub Eesti valitsusele õigusnõustamist ja esindab Eestit Põhjamaade pankadega seotud rahapesu juhtumites, mis toimusid Eesti ja teiste Baltimaade tütarettevõtete ning filiaalide kaudu. Juhtumid puudutavad miljardite USA dollarite väärtuses raha liikumist, millega rikuti kohalikku ja rahvusvahelist õigust.

Lisaks väidetava rahapesu finantsuurimise toetamisele abistab ja esindab büroo Eesti valitsust suhetes Ameerika Ühendriikide pangandusjärelevalve asutuste, justiits- ja rahandusministeeriumi, väärtpaberi- ja börsikomisjoni, New Yorgi osariigi finantsteenuste osakonna ning teiste õiguskaitse- ja järelevalveasutustega Rootsis, Taanis, Saksamaal ja teistes riikides. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused