Rahandusminister Martin Helme võrdõiguslastele maksete peatamisest: see on täielikult seaduslik

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme sõnul on ta ministrina käitunud täielikult seaduslikult, kui lasi peatada väljamaksed võrdsuse edendamise projektide rahastamiseks.

Martin Helme sõnul saatis Kiik talle kirja, kus heitis ette, et ta on rahandusministrina käitunud ebaseaduslikult. “Lükkan selle väite kategooriliselt ümber. Eelarve seaduspärase kasutamise järelevalve on täielikult rahandusministri pädevus,” rõhutas minister.

Helme sõnul on talle üheselt selge, et hasartmängumaksust rahastatavate projektide, millele Kiik viitab, rahastamine praegusel kujul ei ole kooskõlas seadusega. “Eks me vaidleme sellel teemal edasi,” ütles minister.

Ta lisas, et Riigi Tugiteenuste Keskus peatab väljamaksed riigieelarvest sageli, kui ilmnevad asjaolud, et neid väljamaksed teha ei tohi.

Rahandusministeerium peatas Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamise hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt.

Rahandusministeerium on seisukohal, et RTK kui toetusi rakendav riigiasutus ei saa teha hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt tehtavaid väljamakseid projektidele, mis ei vasta hasartmaksumängu seaduses nimetatud valdkondadele.

Sellest tulenevalt tuleb RTK-l peatada toetuste väljamaksed Eesti Naisteühenduse Ümarlaua projekile – „Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole“; Eesti  Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) projektile „ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“ ja Eesti Inimõiguste Keskuse projektile „Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas“.

Hasartmängumaksu seaduse välja töötajana nõustub rahandusministeerium riigikontrolli märgukirjas toodud seisukohaga, et toetatavaid valdkondi on tõlgendatud ebakohaselt ning seetõttu on hasartmängumaksust laekunud vahendeid kasutatud sihtotstarvetel, mida seadus ette ei näe.

Rahandusministeerium ei pea õigeks, et sotsiaalministeerium kasutab jätkuvalt hasartmängumaksust laekunud eelarvevahendeid ebaõigel sihtotstarbel põhjendades seda sellega, et toetuse saajatel on toetuse saamiseks õiguspärane ootus, kirjutas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem rahandusministri ülesannetes.

Sotsiaalministeeriumil on võimalik kasutada ka muid eelarvevahendeid kui hasartmängumaksust laekuvad vahendid. Selle soovituse on andnud ka Riigikontroll oma märgukirjas – sotsiaalministril rahastada edaspidi nende tegevusvaldkondade projekte, mida hasartmängumaksu seaduses loetletud pole, ministeeriumi muudest eelarvesummadest. (BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused