Rahandusminister Martin Helme võrdõiguslastele maksete peatamisest: see on täielikult seaduslik

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Rahandusminister Martin Helme.

Rahandusminister Martin Helme sõnul on ta ministrina käitunud täielikult seaduslikult, kui lasi peatada väljamaksed võrdsuse edendamise projektide rahastamiseks.

Martin Helme sõnul saatis Kiik talle kirja, kus heitis ette, et ta on rahandusministrina käitunud ebaseaduslikult. “Lükkan selle väite kategooriliselt ümber. Eelarve seaduspärase kasutamise järelevalve on täielikult rahandusministri pädevus,” rõhutas minister.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Helme sõnul on talle üheselt selge, et hasartmängumaksust rahastatavate projektide, millele Kiik viitab, rahastamine praegusel kujul ei ole kooskõlas seadusega. “Eks me vaidleme sellel teemal edasi,” ütles minister.

Ta lisas, et Riigi Tugiteenuste Keskus peatab väljamaksed riigieelarvest sageli, kui ilmnevad asjaolud, et neid väljamaksed teha ei tohi.

Rahandusministeerium peatas Riigi Tugiteenuste Keskuse (RTK) kaudu võrdsete võimaluste ja soolise võrdõiguslikkuse edendamise valdkonda kuuluvate projektide rahastamise hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt.

Rahandusministeerium on seisukohal, et RTK kui toetusi rakendav riigiasutus ei saa teha hasartmängumaksust laekuvate vahendite arvelt tehtavaid väljamakseid projektidele, mis ei vasta hasartmaksumängu seaduses nimetatud valdkondadele.

Sellest tulenevalt tuleb RTK-l peatada toetuste väljamaksed Eesti Naisteühenduse Ümarlaua projekile – „Koos võrdõiguslikuma ühiskonna poole“; Eesti  Naisuurimus- ja Teabekeskuse (ENUT) projektile „ENUT ja partnerid edendavad soolist võrdõiguslikkust“ ja Eesti Inimõiguste Keskuse projektile „Võrdsed võimalused sidusas ühiskonnas“.

Hasartmängumaksu seaduse välja töötajana nõustub rahandusministeerium riigikontrolli märgukirjas toodud seisukohaga, et toetatavaid valdkondi on tõlgendatud ebakohaselt ning seetõttu on hasartmängumaksust laekunud vahendeid kasutatud sihtotstarvetel, mida seadus ette ei näe.

Rahandusministeerium ei pea õigeks, et sotsiaalministeerium kasutab jätkuvalt hasartmängumaksust laekunud eelarvevahendeid ebaõigel sihtotstarbel põhjendades seda sellega, et toetuse saajatel on toetuse saamiseks õiguspärane ootus, kirjutas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem rahandusministri ülesannetes.

Sotsiaalministeeriumil on võimalik kasutada ka muid eelarvevahendeid kui hasartmängumaksust laekuvad vahendid. Selle soovituse on andnud ka Riigikontroll oma märgukirjas – sotsiaalministril rahastada edaspidi nende tegevusvaldkondade projekte, mida hasartmängumaksu seaduses loetletud pole, ministeeriumi muudest eelarvesummadest. (BNS)

22 commentsOn Rahandusminister Martin Helme võrdõiguslastele maksete peatamisest: see on täielikult seaduslik

 • Avatar

  Kiige tegevuse kohta on vaja kohtuotsust! Ebaseaduslikult ja pikaajaliselt suurtes summades ning täiel teadmisel ja lausa tahtlikult riigi/rahva rahade suunamine riiki lammutava ideoloogia propagandale riigi kõige väetimate (lapsed, vanurid, puuetega inimesed) või vajalikumate (pered) arvelt valdkonnale, kus on täisjõus töötavad inimesed, on KURITEGU! Neid lisaasjaolusid(teadlik, tahtlik, pikaajaline, suures mahus) arvestades on see arvatavasti kriminaalkuritegu. Ja Ratas kaasvastutaja, kuna Riigikontrolli akti järel oli tal kui valitsusjuhil SEADUSLIK KOHUSTUS ALGATADA TEENISTUSLIK JÄRELEVALVE, mille ta jättis tegemata.

 • Avatar
  Ants Jürman

  Eilne videolõik AK-s näitas nii preaguse peaministri kui ka paljude eelmiste tegelikku palet, J.Ratas, kes pole eales suutnud välja öelda midagi arukat peale ümmarguse sõnamulina, ei ole suutnud ja ei suudagi aru saada, et valitsus peaks toimima SEADUSTE mitte kellegi ootuste alusel. Kahjuks on see vaid MURDOSA igasuguste riigiteenistujate, ametnike ning muude “mutrikeste” arusaamast riigi toimimise kohta, kes jätkavad rahulikult igasuguste asendustegevustega, selle üheks ilmekaks näiteks on Eesti Pank riigis, milline loobus oma valuutast. Kiike ei hakka üldse arvustama, oma tasemelt ehk küündib ametist läinud Terviseameti endise juhi tasemele, ministriks KÕLBMATU. Eks paistab, millega epöpöa jätkub…

 • Avatar

  Kui sm Kiik leiab, et antud teemad peavad toetust saama siis on tal TEMA OMA PALK – tuld ja toetagu.
  Mingid marginaalsed eriõigusi nõudvad grupid EI TOHI saada vahendeid riigieelarvest.
  Arvan ka, et mitte ükski partei ei tohiks sealt raha saada aga see on juba järgmine teema…

 • Avatar

  Igasuguste pederastide ja muude roppuste viljelejate rahastamine maksumaksja kulul tuleb kohe lõpetada.Olgu ta mis maks iganes.Rahastagu oma pederastiat ise oma rahakotist.Osade inimeste aju on tõesti ära mädanenud ega saa aru mis õige ja sünnis ja mis on väär ja rõve.Mind see häirib väga.

  • Avatar

   RAVITAKS siis neid hälvikuid selle raha eest – aga kus sa sellega! Propageerime siis juba AIDSi, narkootikume ka.

 • Avatar

  Miks need MTÜ-kesed ei tee ise korjandusi, et koguda oma tegevuseks raha? Miks nad maksumaksja rahade peal parasiteerivad? Onu sooros ei anna siis enam raha?

 • Avatar
  vanaisa maalt

  See kõik, mis Kiik suust välja ajab on ülbus kuubis. Kui sotsialistid ei allu Riigikontrollile, on juba puhas anarhia ja võiks valitsus ise laiali minna, kui seadused ei kehti. Iga ministeerium teeb, mis heaks arvab, allumatud kräsupead viljelevad oma haldusalas noorte pedendust maksumaksja rahadega, Ratasel nägu nalja täis, täitsa lõpp-MIS TOIMUB… Mingi keigar ministriks, paha vaadata, nagu olekski puudega, keda aitama peab. Samas päris puuetega lapsed ja vanad virelevad rahahädas juba aastaid, Kiike see ei huvita.Võtku Ratas siis oma vill ja kraapigu reformi uksetaga, saavad kõik mured valutult jälle punastest joontest lahti, kommunism lööb taas õitsele- vsjo naša.

 • Avatar
  Ülijultunud valetajad - liberaalid

  Liberastide jultumus on piiritu,- silma pilgutamata valetatakse tuimalt inimestele näkku. Aga kui see nn ‘vaidlus’ läheks kohtusse, võib kahjuks kindel olla, et Eesti korrumpeerunud liberastlik kohus annaks õiguse Kiigele/Sots-ministeeriumile.

 • Avatar

  Olukorras, kus riik võtab epideemia põhjustatud olukorraga toimetulekuks laenu, olukorras, kus loetakse sente on täissöönud ühiskonnale omastele tilu-liludele raha eraldamine pehmelt öeldes sobimatu. Väga pehmelt öeldes. Otseselt väljendudes oleks tegemist seaduse rikkumise ehk finantskuriteoga.

 • Avatar

  Keskerakonnal on õigustatud ootus keelatud annetuste jätkumisele. Kiik esitagu selline ultimaatum ka erjk-le.

 • Avatar

  Eesti peaks peatama koheselt selles projektis osalemise, kus EL (sh. Eesti 15 000 eur) toetab Venemaal erivajadustega inimesi. Kas Eesti peab ikka üht paariariiki toetama?!

 • Avatar
  Sallivad vihkajad

  Eks neil muidusööjatel on vesi ahjus. Aastaid mõnusalt parasiitidena maksumaksja kulul elanud seltskonnale on äkitselt sissetulekust ilmajäämine šokk. Nad on olnud seni nii kindlad oma riiklikult garanteeritud seljataguses, aga ajad muutuvad.

 • Avatar

  kiik nõuab, et martin helme RIKUKS SEADUST, et temast saaks KRIMINAAL!!!!!

 • Avatar

  Võiks välja tuua kui mitu korda on inimesed saanud oma raskete haiguste raviks vajaliku raha küsimisel saanud vastuse “pole kuluefektiivne”. Samal ajal tahab Kiik pumbata sadu tuhandeid pededele ja lesbidele.

  • Avatar

   Martin lihtsalt küsigu, kas homoseksuaslsus on puue? Kui ei, siis pole ka toetada vaja. Täisjõus inimesed ju!

 • Avatar

  Pressikonverentsil kõlas Tanelilt mitu argumenti.

  1. Riik lubas

  Riik ei lubanud midagi. Peale valimisi oli Tanel see kes läks ja kohtus pervertidega ja kui ta seal mingeid lubadusi andis, siis sai ta seda teha ainult oma nimel aga mitte riigi nimel. Valitsuses ei olnud enne antud teemal mitte ühtegi arutelu. Seega on antud juhul tegemist Taneli isetegevusega.

  2. Õigustatud ootus

  Tegemist on kodanike ühendustega kellel ei saa olla mitte mingit õigustatud ootust riigilt raha saada, sest siis nad ei oleks enam kodanike ühendused vaid ministeeriumi allaasutused. Reformierakond ja Keskerakond on mänginud siis räpast mängu. Riigi rahadega ülalpeetavaid “kodanikeühendusi” on kutsutud sotsiaalministeeriumi aruteludele kui kodanike ühendusi aga samas tegelikult on nad ise sotsiaalministeeriumi poolt loodud võltskodanike ühendused. Ja siis öeldakse, et näete rahvas arvas seda ja toda. Ratas ütles, et ei tohi valetada (Kingo juhtum) aga ise vassib ja valetab koos Taneliga nii et vähe pole. Mõlemad on räpased poliitikud.

  Pealegi, riik ei saa toetada ühtesid kodanikeühendusi ja ignoreerida teisi ja seda oma suva järgi ja nii et seaduseidki pole, mis seda reguleeriks. See on täiesti ebamoraalne ja ebaeetiline teguviis ning rahade kantimine.

  3. Lepingut tuleb täita

  Ebaseaduslikku lepingut ei tule täita. Isegi selles lepingus oli kirjas, et selle võib igal ajal lõpetada kui selgub midagi ebaseaduslikku.

 • Avatar

  Ainult seaduse väljaanjal on õigus tõlgendada seadust. Ja kui rahandusministeerium kui seaduse looja ütleb, et rahastus on valu siis sotsmin hoidku mokk koomal.

 • Avatar

  Miks on sõlmitud selline ebaseaduslik leping üleüldse?

  • Avatar

   Veel üks küsimus mis selle teemaga seoses pähe ronib. Ei ole mingi saladus, et vähemalt osadel, kui mitte kõigil neid toetusi saavatel asutustel on väga lähedased suhted sotsminni töötajatega ning nende MTÜ-tajate hulgas on endisi sotsminni töötajaid ja/või inimesi kel on lähedasi sotsminni töötajate hulgas. Kas selline huvide konflikt ei viita mitte ainult rahastamisreeglite rikkumisele vaid lihtlabasele korruptsioonile ja riigivargusele, kus sotsminni töötajad “omadele jopedele” maksumaksja taskust raha “välja kandivad”? Miks keegi seda vaatepunkti lähemalt kommenteerida ei taha? Pole vaja rohkemat kui avalikustada faktid, kes, kellega ja kuidas seotud on ning asi võtaks kohe uue ilme. Siseministeeriumis on vastav info kindlasti olemas, iseküsimus kuidas seda sealt, samamoodi korrumpeerunud ussipesast, kätte saaks.

   • Avatar
    Enn Ellandi

    Selle uurimuse võiks ajakirjandus ette võtta, oleks tast natukene kasu ka, aga mis te arvate et võtab või?

   • Avatar

    Siin on koht kus Martin PEAB tegema avalduse KAPOsse või vähemalt KRIPOsse.
    Kumb meil seal uurib korruptsiooni???

   • Avatar

    Mõlemad nimetatud putkad on mehitatud süvariigi mutrikestega ning ilmselt seega ise korrumpeerunud. Topeltstandardite viljelemine on selle tunnistuseks.

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused